fbpx

Kiedy dorosnę… – recenzja

Kiedy dorosnę… – recenzja

Tytuł: ,,Kiedy dorosnę…”

Autor: Quentin Gréban

Ilustracje: Quentin Gréban

Tłumaczenie: Eliza Wandtke

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Quentin Gréban to młody artysta, który ma już na swoim koncie bardzo dużo fantastycznych tytułów literatury dziecięcej.

 

Jego styl jest bardzo charakterystyczny, malarski. Ilustracje, które wychodzą spod jego ręki odznaczają się niezwykłym urokiem i miękkim światłem, które podkreśla osobowość bohaterów.

 

,,Kiedy dorosnę….” to jedna z jego najnowszych autorskich książek dla dzieci. Wcześniej Wydawnictwo Media Rodzina wydało ,,Mamę, gdzie stworzył tylko ilustracje oraz ,,Będę strażakiem– jego kolejny indywidualny projekt, której bohaterem był miś.

 

Widocznie artysta ma słabość do uroczych i puchatych zwierzątek, bo w jego najnowszej książce główną rolę grają psy.

 

 

 

Czworonogi różnych ras, ale zdecydowanie w wieku szczenięcym chodzą do jednego przedszkola. Pewnego dnia pani pyta je, kim chcieliby zostać w przyszłości.

 

Pieski, którym autor nadał dziecięce imiona dzielą się swoimi marzeniami z innymi.

 

Jest doberman, który pragnie być policjantem, ponieważ ma posłuch wśród innych szczeniąt. Jedna z jamniczek marzy o prowadzeniu własnej lodziarni, bo sama jest łakomczuchem, a buldożka Laura pragnie zostać tancerką, bo uwielbia podrygiwać do dźwięków muzyki.

 

 

 

W ,,Kiedy dorosnę…” przyszłe zawody bohaterów, łączą się ściśle z ich zainteresowaniami. Są poparte tymi umiejętnościami, w których psiaki czują się najlepiej.

 

Autor sprytnie dzięki temu zabiegowi przedstawia młodym czytelnikom wiele różnych profesji, jednocześnie krótko tłumacząc z czym one się wiążą.

 

Warto zauważyć, że nie dzieli on zawodów typowo na męskie i żeńskie. Tutaj piesek rodzaju żeńskiego może zostać budowlańcem, a terier Marcel marzy nawet o zostaniu superbohaterem, chociaż pozostali słusznie zauważają, że to nie jest prawdziwy zawód.

 

 

 

,,Kiedy dorosnę…” to niezwykle urocza książka, która daje małym czytelnikom i ich rodzicom wiele tematów do rozmów. Każda ilustracje wydaje się być osobnym rozdziałem do kolejnej opowieści o konkretnej profesji.

 

Polecam ją maluchom już od 2-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1703/Kiedy-dorosne

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment