Audiobooki
0

7 zalet słuchania audiobooków + recenzja cd ,,Jaś i Janeczka 1”

To pierwsza recenzja audiobooka na tej stronie. Mimo, że jestem całym sercem za papierowymi książkami to jest mnóstwo momentów w ciągu dnia, kiedy dużo łatwiej jest włączyć płytę.

 

Szczególnie przy okazji wakacji, chciałam wskazać kilka zalet audiobooków dla dzieci.

 

1. Rozwijają wyobraźnie, słownictwo oraz zachęcają do czytania książek.

2. Można odtwarzać ulubione momenty bez końca, nie martwiąc się o zmęczenie czy znużenie lektora.

3. Można ich słuchać w trakcie podróży. Dzieci dużo bardziej zaangażują się w słuchanie radia w samochodzie, kiedy nie będą w nim odtwarzane tylko piosenki, ale także historia na której muszą się skupić. Poza tym czas dużo szybciej minie.

4. Robiąc porządki, zmywając czy  układając puzzle także można dodatkowo urozmaicić sobie czas słuchając.

5. Audiobooki oszczędzają głos rodziców, szczególnie kiedy ktoś korzysta z niego także w pracy zawodowej (np. będąc nauczycielem). Poza tym słuchanie nagrania wcale nie oznacza, że nie spędza się czasu z dzieckiem. Można przecież słuchać go wspólnie.

6. Lektorzy czytający bajki potrafią fantastycznie modulować głosem i zainteresować malucha bez reszty opowiadaną historią.

7. Płyty zajmują dużo mniej miejsca na półkach, niż książki. Poza tym można trzymać pliki na komputerze, a wtedy nie dość, że nie zajmują już prawie żadnego miejsca, to jeszcze się nie kurzą.

 

 

 

 

AUDIOBOOK

tytuł: Jaś i Janeczka 1

autor: Annie M. G. Schmidt

czyta: Jarosław Boberek

tłumaczenie: Maja Porczyńska – Szarapa

wydawnictwo: Dwie Siostry

czas nagrania: 2 godz. 6 min

 

Przykładem świetnego audiobooka, od którego można zacząć przygodę ze słuchaniem bajek jest ,,Jaś i Janeczka 1” z lektorem Jarosławem Boberkiem.

 

Chyba nie muszę Wam opowiadać o tej dwójce maluchów. Jeśli jednak komuś udało się o nich nie usłyszeć to zapraszam do recenzji książek z serii:

http://bajkochlonka.pl/2018/04/22/jas-i-janeczka-3-recenzja/

http://bajkochlonka.pl/2018/07/06/jas-i-janeczka-4/

http://bajkochlonka.pl/2018/07/15/jas-i-janeczka-5-recenzja/

 

Jego ciepły głos doskonale przedstawia losy najsłynniejszych holenderskich 5-latków. Ten audiobook jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ to nagranie pierwszej części ich przygód. Opowiada o momencie, kiedy się poznali. Co prawda nie był to najlepszy początek znajomości, bo Jaś utknął w żywopłocie, ale to wystarczyło, żeby bardzo się polubili.

 

Poza tym na tej płycie możemy usłyszeć historie o fryzjerze, a raczej o tym jak Jaś nie lubi się strzyc. O tym, co się dzieje i jak należy się zachowywać, kiedy pojawia się w rodzinie dzidziuś. Także o tym jak Jaś i Janeczka pomalowali sobie paznokcie, a misiowi nos na czerwono.

 

 

 

 

Bardzo dobrze słucha się tego audiobooka, także ze względu na krótkie rozdziały. Opowiadania szybko się zmieniają, a każde jest o czymś innym. Nagranie podzielone jest na dziewięć około 13-sto minutowych plików oraz jeden 3 minutowy.

 

Bardzo polecam taką formę rozrywki praktycznie dzieciom w każdym wieku. Nawet, jeżeli roczny maluszek nie za wiele zrozumie z opowieści, to kojący głos lektora na pewno go uspokoi. Dla aktywnego słuchania ten audiobook będzie idealny dla dzieci w wieku od 4 lat.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-jas_i_janeczka_1_audiobook_cd_format_mp3.html

 

 

Poprzedni wpis
Rok na targu – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek? – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, Annie M.G. Schmidt, audiobook, audiobook dla dzieci, Dwie Siostry, Jarosław Boberek, Jaś i Janeczka 1, książka dla dzieci, Maja Porczyńska - Szarapa, mp3, nagranie, plusy audiobooków dla dzieci, Wydawnictwo Dwie Siostry, zalety audiobooków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja