Kaszka z mlekiem – recenzja książki dla rodziców

 

 

 

Tytuł: ,,Kaszka z mlekiem”

Autor: Sarah Turner

Tłumaczenie: Ewa Pater – Podgórna

Wydawnictwo: Bukowy Las

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Macierzyństwo wcale nie jest proste. Mimo uroczych reklam, w których piękne i zadbane mamy podrzucają swoje śliczne i roześmiane dzieci czy mnogich artykułów, w których wymienia się zalety posiadania maluchów.

 

Trzeba jednak pamiętać, że macierzyństwo ma także tę drugą, bardziej mroczną stronę – nieprzespanych nocy, wielu wyrzeczeń, ząbkowania i bolesnych kolek.

 

Sarah Turner, autorka książki ,,Kaszka z mlekiem” z dużą dozą humoru łączy ze sobą te dwa powyższe światy. Jest jednak typem wojującej mamy, która z pełną świadomością przyznaje się do swoich błędów, słabości i potknięć.

 

,,(…) nie mam pojęcia, co muszą przechodzić samice słonia afrykańskiego. Wyobrażacie sobie ucisk na miednicę i zaraz picia ginu przez 640 dni? Dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.” Sarah Turner, Kaszka z mlekiem, Czy już promienieję, str. 29

 

 

 

Jeżeli szukacie typowego poradnika dla rodziców, to w tej pozycji go nie znajdziecie. To bardziej świadectwo kobiety, która została mamą i jej wniosków zestawionych z wcześniejszymi wyobrażeniami.

 

Autorka jest równocześnie twórczynią bloga ,,The Unmumsy Mum”, którego tytuł tłumaczy już na pierwszych stronach książki. W internecie zasłynęła przede wszystkim swoją szczerością i nie martwieniem się opiniami innych.

 

 

 

 

Sama przyznaje, że czy będąc w ciąży, czy po pierwszych miesiącach po narodzinach najpierw pierwszego dziecka, a później drugiego, brakowało jej świadomości, że nie każda mama jest idealna. Sarah wielokrotnie nie czuła się dobrze w nowej roli. Czuła, że ona ją przerasta, była niewyspana i zła, źle odnosiła się do męża i czasami z rozrzewnieniem wracała w pamięci do czasów, kiedy była wesołą singielką (chociaż szybko karciła się za to w myślach).

 

,,38. Nie zawsze będziesz lubić swoje dziecko – i to zupełnie w porządku. Pod chwilową niechęcią zawsze jest miłość i to jest najważniejsze.” Sarah Turner, Kaszka z mlekiem, Pięćdziesiąt rzeczy, których (do tej pory) nauczyło mnie macierzyństwo, str. 326

 

Autorka ,,Kaszki z mlekiem” pokazuje po prostu, że macierzyństwo nie zawsze jest kolorowe, i że – TO W PORZĄDKU.

 

W sześciu częściach i jeszcze większej ilości rozdziałów znajdziecie jej rozważania na tematy przygotowań do nowej roli, czasu spędzanego z dzieckiem, obalania popularnych mitów, złotych rad, których nie znajdziecie prawdopodobnie nigdzie indziej oraz 50 rzeczy, których nauczyło ją macierzyństwo.

 

 

 

 

Warto jednak pamiętać, że to pozycja obsypana autoironią, wieloma anegdotami i zabawnymi porównaniami. Każdy rodzic z łatwością utożsami się z opisywanymi w niej sytuacjami (i przy okazji będzie się świetnie bawił), a przyszła mama lub tata (bo i dla nich jest to książka) będzie mogła i mógł mentalnie nastawić się na posiadanie dzieci.

 

Polecam tę pozycję tym, którzy uważają, że macierzyństwo to… kaszka z mlekiem 😉

 

Link do strony wydawnictwa: https://bukowylas.pl/ksiazki/kaszka-z-mlekiem

 

 

Poprzedni wpis
Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody – recenzja
Następny wpis
Dzikie łabędzie – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Komentarze. Zostaw komentarz

  • O macierzyństwie wiem już sporo, więc raczej nic mnie nie zdziwi. Na swoim koncie mam też dużo książek o tej tematyce i wiele z nich nie zaskakuje niczym, jednak ta mnie zainteresowała na tyle, że chyba dam się namówić. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja