fbpx

Przewodniki dla dzieci i rodziców po świecie duchowości – podwójna recenzja

Przewodniki dla dzieci i rodziców po świecie duchowości – podwójna recenzja

 

Tytuły: Światło w tobie. Przewodnik dla dzieci i rodziców po świecie duchowości wolnej od religii, Miłość jest magiczna. Przewodnik dla dzieci i rodziców po świecie osobistej duchowości

Autorka: Marie-Josee Arel

Tłumaczenie: Blanka Łyszkowska, Magdalena Stonawska

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Potrzeba duchowości jest w każdym z nas. Wiele osób przytłoczonych jednak obowiązkami i rutyną dnia codziennego, zapomina o swojej wewnętrznej potrzebie jednoczenia się ze światem. Szczególnie młodzi ludzie, którzy coraz liczniej odchodzą od kościoła nie zdają sobie sprawy, że duchowość nie równa się religijności. Bez względu na to w co się wierzy lub czy wierzy się w ogóle, dobrze jest myśleć o tym metaforycznym sercu i przede wszystkim – rozwijać także w tym kierunku swoje dzieci.

 

Dlatego bardzo się cieszę, że akurat teraz Wydawnictwo CoJaNaTo postanowiło wydać dwie książki, które nie tylko tłumaczą jak lepiej rozumieć swoją duchowość, ale dają proste narzędzia jak ją rozwijać.

 

Autorka Marie-Josee Arel pochodzi z Kanady, gdzie po rozłamie kościoła z państwem temat religii stał się tematem tabu. Ludzie zaczęli wtedy także rezygnować z ważnych rytuałów, które są istotne dla prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania.

 

 

W ,,Światło w tobie. Przewodnik dla dzieci i rodziców po świecie duchowości wolnej od religii” (która jest moim osobistym faworytem), autorka zaproponowała dziesięć ćwiczeń, które udowadniają, że zarówno modlitwa, pielgrzymka, mantra czy medytacja mogą być swobodnie stosowane, bez względu na to, w jakiego boga się wierzy. 

 

We wstępie (dla polskiej wersji kilka cennych słów napisał Przemysław Staroń) można przeczytać w jaki sposób odkrywać duchowość na nowo, jak zdefiniować wiele pojęć od początku i czemu nie warto w pełni odcinać się od tego, co w zasadzie ukształtowało nas dorosłych w dzieciństwie.

 

 

 

 

 

 

Książka nie neguje religii, ani jej nie rekomenduje. Pozwala jednak korzystać z metod, które mają duży wpływ na nas samych, żebyśmy mogli być bardziej pewni siebie oraz utwierdzeni we własnej wartości. 

Dodatkowo autorka pisze ile czasu jest potrzebne na ćwiczenia, co trzeba do nich przygotować i jak pozytywnie wpłyną one na dziecko.

 

Link do strony Wydawnictwa ,,Światło w tobie”: https://cojanato.pl/produkt/swiatlo-w-tobie/

 

 

Druga książka – ,,Miłość jest magiczna. Przewodnik dla dzieci i rodziców po świecie osobistej duchowości” jest swego rodzaju kontynuacją i uzupełnieniem ,,Światło w tobie”. Skupia się na ludziach-latarniach, czyli kilku sylwetkach osób, które na stałe wpisały się w historię świata. To świadectwo miłości i dobroci, oraz jak w przypadku poprzedniej części – zestaw 10 ćwiczeń, które pozwolą dzieciom się rozwijać oraz odpowiednio ukierunkować je moralnie.

 

Tutaj także jest wiele wskazówek, porad, dodatkowych materiałów, które będą bogatym źródłem spędzania czasu z najmłodszymi. Zarówno pierwsza jak i druga książka pozwalają zatrzymać się na chwilę i inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Nie wymagają jednak wielogodzinnych ćwiczeń i żmudnej pracy. Autorka postarała się, żeby zaproponowane przez nią zadania oscylowały wokół 10 minut, dzięki czemu można wykonywać je w wolnych momentach i nie obawiać się, że zdominują codzienne obowiązki. 

 

 

 

 

Niezwykle polecam te przewodniki rodzicom dla ich własnego rozwoju oraz jako cenną pomoc w rozwoju ich dzieci. To ważne lektury, które są wręcz powinnością w czasach, kiedy duchowość stale spychana jest na drugi plan.

 

Link do strony Wydawnictwa ,,Miłość jest magiczna”: https://cojanato.pl/produkt/milosc-jest-magiczna/

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--