Sensoryczne niemowlę – recenzja poradnika dla rodziców

Tytuł: Sensoryczne niemowlę. Kompendium wiedzy o rozwoju dziecka od narodzin do 18 miesiąca życia (wyd.2)
Autorki: Aleksandra Charęzińska, Joanna Szulc
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla rodziców
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czym jest sensoryka? To jedno z nowszych pojęć, które związane jest ze świadomością zmysłów, pozwalających na szczęśliwe funkcjonowanie w społeczeństwie. Stymulacja sensoryczna maluchów umożliwia im prawidłowy rozwój, a także pozwala na bardziej komfortowe życie w dorosłości.

Pod tym pojęciem kryje się również wiele cennych wskazówek wychowawczych, nawiązujących do wyzwań współczesnych rodziców. Jeżeli jesteście świeżo upieczoną mamą lub tatą, albo dopiero przygotowujecie się do tej roli – mam książkę, która zdecydowanie pomoże być lepszym opiekunem.

Kto napisał tę książkę?

,,Sensoryczne niemowlę. Kompendium wiedzy o rozwoju dziecka od narodzin do 18 miesiąca życia” to pozycja, którą stworzył duet niezwykle zdolnych kobiet. Aleksandra Charęzińska jest pedagożką specjalną, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką masażu Shantala oraz nauczycielką akademicką. Z kolei druga autorka – Joanna Szulc jest dziennikarką i redaktorką od lat związaną z rodzicielstwem bliskości oraz tematyką rozwoju dzieci.

W czym nie pomogą dziadkowie

Kiedyś, kiedy jedynym źródłem wiedzy o wychowywaniu dzieci byli rodzice, wszystko wydawało się prostsze. Teraz, czasami trudno radzić się starszych, bo ich córki lub synowie dorastali w zupełnie innej rzeczywistości. Nie będą więc znać odpowiedzi na takie pytania jak np.:

  • czy dzieciom powinno włączać się szumiące zabawki,
  • jak długo mogą oglądać bajki w telewizji,
  • czy powinno korzystać się z chodzika?

Na te i więcej pytań znajdziecie jednak odpowiedzi w pozycji ,,Sensoryczne niemowlę”. To bogate źródło wiedzy dotyczących opieki nad dzieckiem, uwzględniające aktualne realia oraz problemy, z jakimi mierzą się rodzice.

Na co się przygotować w rozwoju dziecka?

Książka jest pełna przykładów z życia, pozwala więc porównać sytuacje innych do tych własnych. Pomoże to w lepszym zwróceniu uwagi na trudności, jakich mogą doświadczać dzieci. Autorki pomagają uświadomić odbiorcom, co powinno zaalarmować rodziców, a co jest zupełnie normalnym zachowaniem. 

W ,,Sensorycznym niemowlęciu” znajduje się nawet rozdział z podziałem na tygodnie i miesiące życia dziecka oraz wytłumaczenie jak odbiera ono rzeczywistość i na co powinni przygotować się jego rodzice.

Zabawy sensoryczne

Znaczącą wartością tej pozycji są również Sensozabawy. Ułożone według wieku dziecka, umożliwiają wdrażanie w życie malucha wartościowych aktywności, pomyślnie wpływających na jego rozwój. Zabawy te zostały przejrzyście rozpisane według tego, co będzie do nich potrzebne, jak je wykonać oraz które zmysły stymulują. 

,,Sensoryczne niemowlę. Kompendium wiedzy o rozwoju dziecka od narodzin do 18 miesiąca życia” to merytoryczna i niezwykle ciekawa pozycja, którą powinien przeczytać każdy rodzin noworodka oraz kilkumiesięcznego malucha.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1071-Sensoryczne-niemowle-Kompendium-wiedzy-o-rozwoju-dziecka-od-narodzin-do-18-miesiaca-zycia-wyd-2.htmlPoprzedni wpis
Wędrowiec – recenzja książki bez słów
Następny wpis
Albert w kosmosie – recenzja książki dla dzieci
Tags: +18, 2022, Aleksandra Charęzińska, czym jest sensoryka, Joanna Szulc, książki dla młodych rodziców, książki dla rodziców, Mamania, poradniki dla rodziców, recenzent książek, recenzje książek, rozwój niemowlęcia, Sensoryczne niemowlę, sensoryka, sensozabawy, wychowanie dzieci, Wydawnictwo Mamania, zabawy sensoryczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja