SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców – recenzja

Tytuł: SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców
Pomysłodawczyni: Anja Rubik
Rozmówcy: Magdalena i Piotr Jaconiowie, Anna Koczwara i Denis Suwała, Joanna Okuniewska, Marcin Prokop, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Martyna Wojciechowska, Aleksandra i Michał Żebrowscy
Eksperci: Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał, Agnieszka Stein
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Fundacja SEXED.PL jest inicjatywą Anji Rubik, która w 2017 roku stworzyła kampanię o tej samej nazwie. Jej założeniem ma być nagłaśnianie rozmów i potrzeby dyskusji o seksie. Fundacja stara się poprawiać dostęp do edukacji seksualnej, prowadzi także Antyprzemocową Linię Pomocy SEXED.PL.

SEXED.PL – NOWA KSIĄŻKA

Książka ,,SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” to zbiór niezwykle wartościowych wywiadów, przeprowadzonych z ciekawymi rozmówcami przez potrafiących zadawać pytania dziennikarzy. W gronie autorów pojawiają się eksperci, aktorzy, podróżnicy. Z nazwisk, które z pewnością będziecie kojarzyć, to m.in.: Joanna Okuniewska, Marcin Prokop, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Martyną Wojciechowska czy Aleksandra i Michał Żebrowscy.

Jakiś czas temu, także z inicjatywy – a nawet pióra Anji Rubik powstała książka pod tytułem ,,#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

WAŻNE ROZMOWY NA TRUDNE TEMATY

Książka została podzielona na siedem głównych części, skupiających się przede wszystkim na wieku dzieci oraz ich relacji z seksualnością. W ,,SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” poruszane są ważne tematy. W zależności od grupy wiekowej omawiane są:

  • rozmowy o seksualności i ich wpływ na odbiorcę,
  • akceptacja ciała, nagość i zmiany w wyglądzie,
  • masturbacja,
  • orientacje seksualne, płciowość, transpłciowość, 
  • antykoncepcja,
  • seksualność dzieci z niepełnosprawnością.

PRZEWODNIK DLA ŚWIADOMYCH RODZICÓW

Każdy temat związany z seksualnością będzie dla większości rodziców lub opiekunów wyzwaniem. Współcześni dorośli przeważnie nie mają dużego doświadczenia w rozmawianiu na temat seksu, bo po prostu nikt ich tego wcześniej nie nauczył. Okazuje się, że mimo upływu lat ciągle nie wyciągamy wystarczających wniosków i o edukacji seksualnej oraz jej potrzebie wdrażania w życie, mówi się naprawdę zbyt mało.

,,SEXEDPL” to książka, która podchodzi do każdego zagadnienia z niezwykłą wrażliwością oraz mądrością. Otwiera klapki na oczach, pozwala przewartościować swoje przemyślenia i zmienić nastawienie do wielu kwestii. 

Moim zdaniem, powinna być obowiązkową lekturą opiekuna, który chce wychowywać dziecko świadomie. Któremu zależy, aby nauczyć młodych akceptacji, tolerancji, otwartości, ale i przestrzec przed możliwymi zagrożeniami ze strony rówieśników czy dorosłych.

Bardzo polecam tę pouczającą i wartościową książkę.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/sexedpl-dorastanie-w-milosci-bezpieczenstwie-i-zrozumieniu-przewodnik-dla-rodzicow-anja-rubik-sku4df92cecf7b41a956e4b.html

 


Poprzedni wpis
11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli – recenzja
Następny wpis
Żegnaj, mój Łatku – recenzja książki dla dzieci
Tags: +100, +18, 2022, Agnieszka Stein, Aleksandra i Michał Żebrowscy, Alicja Długołęcka, Anja Rubik, Anna Koczwara i Denis Suwała, Barbara Baran, blog książkowy, edukacja seksualna, Iza Jąderek, Joanna Okuniewska, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Magdalena i Piotr Jaconiowie, Małgorzata Iwanek, Marcin Prokop, Martyna Wojciechowska, Michał Pozdał, poradniki dla rodziców, recenzja książek, rozmowy o seksie, seks, Sexedpl, SEXEDPL. Dorastanie w miłości bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców, W.A.B., Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja