Koci Zaułek. Sekrety Leny – recenzja patronatu

Tytuł: Koci Zaułek. Sekrety Leny

Seria: Koci Zaułek

Autorka: Beata Sarnowska

Ilustracje: Joanna Rusinek

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kocie fanki i koci fani, jeżeli jakaś wiadomość powinna być szczególnie ze względów literackich dedykowana dla Was, to właśnie ta! 

,,Koci Zaułek. Sekrety Leny” to drugi tom serii o BFF, czyli czterech najlepszych przyjaciółkach-nastolatkach, które choć bardzo różnią się od siebie, łączy jedna pasja. Jej autorką jest Beata Sarnowska, a jeżeli nie znajcie jeszcze poprzedniej części, z pewnością zainteresuje Was ta recenzja ,,Kociego zaułka (wystarczy, że kliknięcie w tytuł). Miło mi także poinformować, że tę premierę objęłam patronatem medialnym!

 

 

Bohaterki książki chodzą do tej samej szkoły i zmagają się z różnymi problemami – czy to związanymi z nauką, zauroczeniami czy sytuacjach w domu. Mają jednak jedno miejsce, w którym mogą pozostawić swoje zmartwienia za drzwiami. Tym miejscem jest oczywiście tytułowy Koci Zaułek, czyli fundacja prowadzona przez pewnego zaprzyjaźnione z dziewczynkami małżeństwo, która opiekuje się bezdomnymi kociakami, szukając im nowych rodzin.

 

Julka, Zuzia, Ola oraz Lena są bardzo zaangażowane w wolontariat fundacji, ale to przede wszystkim przyjaciółki, które choć czasami mają trudności z komunikacją, zawsze starają się sobie pomóc i przezwyciężyć tymczasowe niedogodności. 

 

 

 

Choć mamy tutaj cztery bohaterki, tak naprawdę każdy tom (przynajmniej takie jest zamierzenie) ma skupiać się na jednej z nich. W ,,Koci Zaułek. Sekrety Leny” – jak łatwo domyślić się zerkając na sam tytuł, naszą uwagę skupiamy przede wszystkim na Lenie. To dziewczynka, która pasjonuje się sportem i piłką nożną. Uwielbia aktywności ruchowe, choć cechuje ją także niezwykle roztrzepana natura. Lena postanawia jednak z tym walczyć i zakłada tzw. bullet journal – dziennik, w którym ma zapisywać prace domowy, zobowiązania i daty spotkań. Dziewczynka jednak powoli zaczyna traktować go jak coś niezwykle ważnego. Umieszcza tam swoje złote myśli i zwykły zeszyt staje się w jej życiu czymś znaczącym. Niestety, pewnego dnia zeszyt ginie. Lena nie może się na niczym skupić i choć ma swoje podejrzenia kto za tym stoi, nie dzieli się nimi z przyjaciółkami.

 

,,Koci Zaułek. Sekrety Leny” to niezwykle wciągająca opowieść z kilkoma równoległymi wątkami, którą pochłania się na jednym posiedzeniu. Dodatkowo to także cenne źródło wiedzy na temat kociej adopcji. W tej części dziewczynki tworzą poradnik dla przyszłych opiekunów kotów, dlatego – szczególnie jeżeli ktoś nie jest obeznany z tematem, ma szansę dużo dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do tej nowej roli.

 

 

 

Z książki można także zaczerpnąć dla siebie kilka wartościowych przesłań. Przede wszystkim warto mówić o wszystkim osobom, którym się ufa. Szczerość w przyjaźni jest bardzo ważna. Poza tym, nie powinno się oceniać innych swoją miarą, pamiętać o tym, aby być wyrozumiałym dla innych i… wielbić koty! 😀 

 

Nawet jeżeli jednak nie jesteście największymi fanami tych cicho stąpających i miauczących włochaczy – z pewnością polubicie tę książkę. Polecam ją wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/koci-zaulek-sekrety-leny-tom-2-457086.html

 

 

Poprzedni wpis
Przewodniki dla dzieci i rodziców po świecie duchowości – podwójna recenzja
Następny wpis
Hej, Przedziadku! – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2021, Beata Sarnowska, blog książkowy, Joanna Rusinek, Koci Zaułek, Koci Zaułek. Sekrety Leny, kot, koty, książki dla dzieci, książki dla nastolatek, książki młodzieżowe, książki o kotach, książki o przyjaciółkach, patronat medialny, recenzent książek, recenzje książek, seria młodzieżowa, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja