Hej, Przedziadku! – recenzja

Tytuł: Hej, Przedziadku!

Autor: Paul McCartney

Ilustracje: Kathryn Durst

Tłumaczenie: Agata Mietlicka

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Paul McCartney to muzyk, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Uznany kompozytor, piosenkarz oraz multiinstrumentalista i przede wszystkim – członek grupy The Beatles. W tej recenzji występuje jednak w zupełnie innej roli, bo roli… autora książki dla dzieci!

 

,,Hej, Przedziadku!” jest pierwszą częścią przygód o tytułowym staruszku oraz jego ciekawych przygód wnukach. Niedawno miała premierę także ,,Zielona łódź podwodna Przedziadka”, o której już wkrótce opowiem. W Polsce książki te ukazują się dzięki Wydawnictwu Tekturka. Ich ilustratorką jest Kathryn Durst.

 

 

 

To obrazkowa opowiastka, której fabuła zbudowana jest na motywie podróży. Wnuczki Przedziadka – Lucy, Tom, Em oraz Bob spędzają weekend u dziadka i nudzą się ze względu na brzydką pogodę. Staruszek jednak ma pewne nietypowe umiejętności, które sprawiają, że nawet taki dzień może zamienić się w niezwykle emocjonującą przygodę!

 

Dziadek wyciąga pocztówki oraz busolę, a następnie za pomocą magicznego zaklęcia… przenosi wszystkich do różnych zakątków na świecie! Na dzieci czekają rajskie, tropikalne plaże, wielkie latające ryby, rozciągłe stepy prerii czy górskie pejzaże. Nie są to jednak beztroskie wakacje! Podróżnicy muszą uważać na różne utrudnienia, które czekają na nich podczas tego pełnego wyobraźni przemieszczania się z miejsca na miejsce!

 

Szczypiące w palce u stóp kraby czy pędzące na oślep bizony to tylko kilka z kłopotów, z którymi przyjdzie im się mierzyć! Możecie być jednak spokojni o szczęśliwe zakończenie. Przedziadek nie tylko dobrze zna się na czarach, ale przy okazji jest niebywale odważny, silny i błyskotliwy! Bez szwanku potrafi wyjść z każdej opresji, a przy okazji dostarcza swoim wnukom niezapomnianych wrażeń!

 

 

 

Książka pokazuje jak wspaniałą relację może mieć dziadek ze swoimi wnukami. Kreowany przez niego świat pozwala dzieciom zwiedzać świat, przy okazji serwując drobne ciekawostki. Opowiastka dobrze sprawdzi się jako historia czytana na dobranoc.

 

,,Hej, Przedziadku!” wydana jest w dużym formacie z twardą okładką oraz obwolutą. Będzie odpowiednia jako pomysł na uroczy prezent dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/65-zielona-lodz-podwodna-przedziadka-9788396146205.html

 

 

Poprzedni wpis
Koci Zaułek. Sekrety Leny – recenzja patronatu
Następny wpis
Księżniczki buntowniczki – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2020, Agata Mietlicka, blog książkowy, dziadek, Hej Przedziadku!, Kathryn Durst, książki dla dzieci, książki obrazkowe, Paul McCartney, podróżowanie, recenzent książkowy, recenzje książek, Tekturka, Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja