Dzikie łabędzie – recenzja książki dla dzieci

 

Tytuł: Dzikie łabędzie

Autor: Hans Christian Andersen

Ilustracje: Joanna Concejo

Tłumaczenie: Bogusława Sochańska

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Baśnie Hansa Christiana Andersena to jedne z piękniejszych, jakie kiedykolwiek powstały. Przeplata się w nich smutek, tęsknota i ból z nadzieją, miłością i dobrem, które finalnie zawsze zwycięża.

Jedną z moich ulubionych baśni tego autora są ,,Dzikie łabędzie”, a te, które ukazały się dzięki Wydawnictwu Tako z zachwycającymi ilustracjami Joanny Concejo, prezentują się fenomenalnie.

To historia o Elizie oraz jej 11 braciach, młodych królewiczach. Rodzeństwo żyło w beztrosce w pałacu, otoczone troską swego ojca, bogactwami i wzajemną miłością.

Wszystko zmieniło się w chwili, kiedy król postanowił ponownie się ożenić. Nowa królowa okazała się kobietą bez serca, która w dzieciach swojego partnera upatrywała zbliżającego się zagrożenia. Szybko postanowiła pozbyć się chłopców, zamieniając ich w dzikie łabędzie, a dziewczynkę wygnała.

Los jednak sprzyjał dzieciom i wkrótce ponownie splótł ze sobą ich ścieżki. Eliza odnalazła swoich braci i poznała ich tajemnicę. Wyruszyli we wspólną podróż, podczas której poznała sekret złamania klątwy rzuconej przez macochę.

Cena była wysoka, ale dziewczynka postanowiła zaryzykować i poświęcić się dla swoich braci. Musiała uprząść ze sprawiających jej ból pokrzyw 11 koszul, nie wypowiadając przy tym ani jednego słowa.

,,Dzikie łabędzie” to opowieść przede wszystkim o niewinności, ogromnym uczuciu siostry do braci i zarazem braci do siostry, o poświęceniu i pokonywaniu wszelkich przeciwności losu. To także historia o ogromnej sile charakteru i dobru, które zawsze pokona zło.

Książka jest przepięknie wydana, w dużym formacie i grubej oprawie. Ilustracje wykonane tradycyjnymi technikami, połączenie szkiców ołówkiem z delikatnymi rysunkami motywów kwiatowych wprowadzą czytelnika w niezwykły bajkowy świat.

Pełne metafor obrazki prezentowane na doskonałej jakości papierze. Książka idealnie nadaje się jako prezent, zarówno dla dorosłego, jak i dziecka od 6. roku życia.

Uniwersalność baśni i ich piękny przekaz sprawia, że ,,Dzikie baśnie” zawsze będą doskonałą propozycją obdarowania kogoś.

Link do strony Tu się czyta: https://tusieczyta.pl/pl/ksiazki-dla-dzieci/292-dzikie-labedzie.html?search_query=Dzikie+labedzie&results=2


Poprzedni wpis
Kaszka z mlekiem – recenzja książki dla rodziców
Następny wpis
Pięć sprytnych kun – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja