Dzikie łabędzie – recenzja książki dla dzieci

 

Tytuł: Dzikie łabędzie

Autor: Hans Christian Andersen

Ilustracje: Joanna Concejo

Tłumaczenie: Bogusława Sochańska

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Baśnie Hansa Christiana Andersena to jedne z piękniejszych, jakie kiedykolwiek powstały. Przeplata się w nich smutek, tęsknota i ból z nadzieją, miłością i dobrem, które finalnie zawsze zwycięża.

Jedną z moich ulubionych baśni tego autora są ,,Dzikie łabędzie”, a te, które ukazały się dzięki Wydawnictwu Tako z zachwycającymi ilustracjami Joanny Concejo, prezentują się fenomenalnie.

To historia o Elizie oraz jej 11 braciach, młodych królewiczach. Rodzeństwo żyło w beztrosce w pałacu, otoczone troską swego ojca, bogactwami i wzajemną miłością.

Wszystko zmieniło się w chwili, kiedy król postanowił ponownie się ożenić. Nowa królowa okazała się kobietą bez serca, która w dzieciach swojego partnera upatrywała zbliżającego się zagrożenia. Szybko postanowiła pozbyć się chłopców, zamieniając ich w dzikie łabędzie, a dziewczynkę wygnała.

Los jednak sprzyjał dzieciom i wkrótce ponownie splótł ze sobą ich ścieżki. Eliza odnalazła swoich braci i poznała ich tajemnicę. Wyruszyli we wspólną podróż, podczas której poznała sekret złamania klątwy rzuconej przez macochę.

Cena była wysoka, ale dziewczynka postanowiła zaryzykować i poświęcić się dla swoich braci. Musiała uprząść ze sprawiających jej ból pokrzyw 11 koszul, nie wypowiadając przy tym ani jednego słowa.

,,Dzikie łabędzie” to opowieść przede wszystkim o niewinności, ogromnym uczuciu siostry do braci i zarazem braci do siostry, o poświęceniu i pokonywaniu wszelkich przeciwności losu. To także historia o ogromnej sile charakteru i dobru, które zawsze pokona zło.

Książka jest przepięknie wydana, w dużym formacie i grubej oprawie. Ilustracje wykonane tradycyjnymi technikami, połączenie szkiców ołówkiem z delikatnymi rysunkami motywów kwiatowych wprowadzą czytelnika w niezwykły bajkowy świat.

Pełne metafor obrazki prezentowane na doskonałej jakości papierze. Książka idealnie nadaje się jako prezent, zarówno dla dorosłego, jak i dziecka od 6. roku życia.

Uniwersalność baśni i ich piękny przekaz sprawia, że ,,Dzikie baśnie” zawsze będą doskonałą propozycją obdarowania kogoś.

Link do strony Tu się czyta: https://tusieczyta.pl/pl/ksiazki-dla-dzieci/292-dzikie-labedzie.html?search_query=Dzikie+labedzie&results=2


Poprzedni wpis
Kaszka z mlekiem – recenzja książki dla rodziców
Następny wpis
Pięć sprytnych kun – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2017, baśń, baśnie, bloger książkowy, Bogusława Sochańska, Dzikie łabędzie, Hans Christian Andersen, Joanna Concejo, klasyczna baśń, książka na prezent, książki dla dzieci, magia, miłość, niewinność, picturebook, piękne ilustracje, poświęcenie, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, rodzeństwo, Tako, Wydawnictwo Tako

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja