10 sekretów szczęścia – recenzja przedpremierowa

Tytuł: 10 sekretów szczęścia. Książka dla dzieci, które chcą być radosne
Autor: Alberto Pellai
Ilustracje: Sophie Fatus
Tłumaczenie: Anna Gogolin
Wydawnictwo: Jupi Jo
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Wygląda na to, że wiosną wydawcy częściej decydują się zaprezentować czytelnikom książki o szczęściu, niż w innych porach roku. Tak się złożyło, że jedna z ostatnich recenzji również dotyczyła historii o szczęściu, ale w komiksowym ujęciu dla dorosłych (,,Wzór na szczęście”).

Książka z okienkami dla dzieci

Tym razem mam coś dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Choć równie dobrze, mogłabym napisać, że jest to książka dla każdego, bo zawarta w niej mądrość na pewno nie ma daty przydatności.

,,10 sekretów szczęścia” to pozycja Alberto Pellaiego – nie tylko włoskiego autora książek dla dzieci, ale również lekarza i eksperta w zakresie psychoterapii wieku rozwojowego. Lektura uzupełniona jest o ilustracje Sophie Fatus oraz mnóstwo okienek, za którymi kryje się jeszcze więcej porad i wskazówek.

Czym jest szczęście?

Nad tym, czym jest szczęście, zastanawia się ludzkość już od wieków. Trudne do uwierzenia może wydawać się więc to, że odpowiedź na te pytanie ukryta została w książce dla dzieci. Czy jednak ,,10 sekretów szczęścia” nie jest tym Złotym Graalem, którego tak wielu pragnie odnaleźć?

Na dziesięciu rozkładówkach autor zawarł wskazówki, które rzeczywiście mogą wpłynąć na to, jak i co dziecko czuje. W tym przypadku siła tkwi w prostocie. Narrator nazywa je sekretami i wyjawia czytelnikom jak największą tajemnicę. W rzeczywistości jednak są to kwestie, o których wielu dorosłych ma świadomość, ale być może nie w dosadny sposób przekazuje je swoim najmłodszym bliskim.

Co najbardziej liczy się w życiu

Z tego powodu ,,10 sekretów szczęścia” jest tak ważną i wartościową lekturą. Jeżeli wystarczająco skupimy się na tym, aby m.in. dostrzegać w innych dobro, nauczymy się lepiej rozumieć siebie, będziemy potrafili docenić swoją osobę czy zdobędziemy wiedzę na temat otoczenia i zaczniemy ją stosować – możemy tylko na tym zyskać.

Co więcej, zaglądając pod klapki w książce, czeka na odbiorców mnóstwo złotych myśli, które powtarzane lub czytane wielokrotnie staną się mantrą, która pozwoli lepiej decydować o sobie w przyszłości oraz zwracać uwagę na to, co naprawdę w życiu się liczy.

Recepta na to, jak być szczęśliwym

Dodatkowo, ,,10 sekretów szczęścia” została pięknie i starannie wydana – w twardej oprawie, w dużym formacie oraz ze stronami z lekko metalicznym błyskiem sprawiając, że doskonale nadaje się jako prezent na wiele okazji. Zazwyczaj solenizantom życzymy szczęścia, a podarowując im tę książkę robimy krok dalej, bo nie kończymy tylko na słowach, ale oferujemy receptę i instrukcję, żeby łatwiej było je osiągnąć.

Polecam ,,10 sekretów szczęścia” dzieciom powyżej 4 roku życia.

Oficjalna premiera książki: 10.03.2024 roku

Link do strony wydawnictwa: https://jednosc.com.pl/jupijo/525/7778/10-sekretow-szczescia-ksiazka-dla-dzieci-2c-ktore-chca-byc-radosne


Poprzedni wpis
Poskramiaczka ptaków. Legenda o źrenicy oka – recenzja
Następny wpis
Star Wars Unlimited – przedpremierowa recenzja TCG
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 10 sekretów szczęścia, 10 sekretów szczęścia. Książka dla dzieci które chcą być radosne, 2024, Alberto Pellai, Anna Gogolin, blog książkowy, dla przedszkolaków, emocje, jedność, Jupi Jo!, klapki, książka dla przedszkolaków, książka na prezent, książka z okienkami, książka z wartościami, książki dla dzieci, okienka, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Sophie Fatus, szczęście, wartości, Wydawnictwo Jupi Jo!, z okienkami, złote myśli, złote rady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja