fbpx

Ojciec Gwiazdka i ja – recenzja

Ojciec Gwiazdka i ja – recenzja

 

 

 

Tytuł: ,,Ojciec Gwiazdka i ja”

Autor: Matt Haig

Ilustracje: Chris Mould

Tłumaczenie: Ernest Bryll, Marta Bryll

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Gdyby zapytać kogoś, które Święta są bardziej magiczne – Boże Narodzenie czy Wielkanoc, pewnie znaleźliby się tacy, którzy wskazaliby na pierwsze, jak i ci, którym bliżej do tych drugich. Co jednak w sytuacji, kiedy największy symbol Wielkanocy się zbuntuje i zażąda uznania tylko własnego Święta?

 

Króliczek Wielkanocny pełni zadziwiająco ważną funkcję w najnowszej książce o przygodach Ojca Gwiazdki, który będąc zwykłym człowiekiem, stał się mieszkańcem Elfiego Jaru i jednocześnie posłańcem dla wszystkich dzieci na całym świecie.

 

,,Ojciec Gwiazdka i ja” to trzecia część z serii książek o Bożym Narodzeniu, napisana przez wielokrotnie nagradzanego autora – Matta Haiga. Jest chyba najbardziej uniwersalną, gdzie Święta są tylko tłem do wydarzeń, które rozgrywają się wśród bohaterów. O pozostałych dwóch częściach pisałam tutaj: ,,Chłopiec zwany Gwiazdką” i ,,Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę”.

 

 

 

Główną bohaterką, podobnie jak w drugim tomie serii jest Amelia, dziewczynka, która nie miała szczęśliwego dzieciństwa. Kiedy wraz z Ojcem Gwiazdką, Mary i jej kotem Kapitanem Sadzą trafiła do Elfiego Jaru, wydawałoby się, że jej los zupełnie się odmieni. Z czasem jednak zaczyna dostrzegać coraz więcej różnic między sobą, a elfami, a Ojciec Vodol – wyjątkowo podły charakter, wykorzystuje jej pecha do swych niecnych planów.

 

 

 

,,Ojciec Gwiazdka i ja” to książka przede wszystkim o tolerancji, poczuciu wyobcowania i akceptacji innych bez względu na to, jak bardzo różnią się od nas. Czasami ktoś, kto wydaje się na pierwszy rzut oka straszny i nieprzyjemny, może okazać się wrażliwą i pełną dobra istotą.

 

Najważniejsza jest wiara, która uskrzydla i potrafi zdziałać cuda oraz nadzieja w dobre intencje innych.

 

,,Ojciec Gwiazdka i ja” to bardzo sprawnie napisana opowieść, którą zdobią świetne ilustracje Chrisa Moulda. Uśmiechające się z nich karykaturalne postacie poprawiają nastrój i sprawiają, że trudno przestać czytać, aż do ostatniego rozdziału!

 

 

 

 

Polecam tę książkę dzieciom od 10-ego roku życia, do czytania przez cały rok!

 

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/ojciec-gwiazdka-i-ja.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--