fbpx

Zwierzęta. Pudełko pełne zabawy – recenzja

Zwierzęta. Pudełko pełne zabawy – recenzja

Nazwa: ,,Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy”

Seria: Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy

Tekst: Zbigniew Dmitroca, Beijing Xiaohonghua

Ilustracje: Beijing Xiaohonghua

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Rok wydania: 2021

Liczba elementów: 24

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Takich puzzli jeszcze nie widziałam! ,,Pudełko pełne zabawy” to 8 różnych obrazków, na które składa się każdorazowo 8 dwustronnych pasków. Mało tego! Do zestawu dołączono tematyczny zeszycik oraz plastikową podstawkę, które ułatwia układanie i sprawia, że części puzzli się nie rozsypują. 

 

Za pomocą tego kreatywnego tytułu dzieci mogą poznać rozmaite zwierzęta – słonia, niedźwiedzia, lisa, tygrysa, lwa, żyrafę, zebrę oraz krokodyla. Instrukcja na grze sugeruje początkowo sięgnąć do zeszytu, żeby tam odnaleźć wybrane zwierzę i przeczytać na głos opisujący go wierszyk. Następnie wystarczy poszukać odpowiednich pasków i ułożyć bohatera, którego on dotyczył!

 

 

 

Dużym ułatwieniem jest fakt, że niemal każdy zwierzak przedstawiony jest na tle innego koloru. Dzięki temu, można na początku wybrać interesujące nas paski, a później przystąpić do układania. Na tym etapie warto również ćwiczyć z dziećmi znajomość różnych barw. W zależności od wieku dziecka, zadawanie pytań: ,,Jaki to kolor?”, ,,Czy potrafisz znaleźć żółte paski?”, pomoże utrwalić ich znajomość. 

 

Dodatkowo ,,Pudełko pełne zabawy” zostało bardzo ładnie i porządnie wydane. Będzie doskonałą propozycją dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Zwierzeta.-Akademia-madrego-dziecka.-Pudelko-pelne-zabawy,50824205,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment