Historia muzyki dla dzieci – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: Historia muzyki dla dzieci

Autorzy: Mary Richards, David Schweitzer

Ilustracje: Rose Blake

Tłumaczenie: Alicja Bruś

Wydawnictwo: Rebis

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Muzyka ma niezwykłą moc oddziaływania – wyraża emocje, łączy ludzi i potrafi pomóc w manifestowaniu swoich poglądów. Pewnie każdy lubi słuchać ulubionych zespołów czy gatunków muzycznych, ale samo czytanie o tym jak kształtowały się wielkie sylwetki wokalistów i instrumentalistów – przyprawiają o ciarki! 

 

,,Historia muzyki dla dzieci” jest kontynuacją bardzo wartościowej serii dla najmłodszych, z której można dowiedzieć się kompleksowo o wielu dziedzinach sztuki! O poprzedniej książce tego cyklu – ,,Historia obrazów dla dzieci możecie przeczytać tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/09/18/historia-obrazow-dla-dzieci-recenzja-przedpremierowa/

 

Ostatnia nowość ma innych autorów, choć tę samą ilustratorkę Rosę Blake. Twórcami ,,Historii muzyki dla dzieci” są Mary Richards oraz David Schweitzer. Oboje mają niezwykle rozległą wiedzę muzyczną i z przyjemnością dzielą się nią z czytelnikami. 

 

 

 

 

Pisałam już o kilku książkach muzycznych na stronie (np. ,,12 półtonów. Książka o muzyce, ,,No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk czy ,,Sonia w Krainie Sonostworów), wszystkie skupiają się jednak na bardzo konkretnej części muzyki. ,,Historia muzyki dla dzieci” jest połączeniem ciekawostek z przeszłości, opisów instrumentów, nut, ważnych osobistości muzycznych, wynalazców a nawet budowli związanych z muzyką. Mam wrażenie, że nie zapomniano o żadnym istotnym wątku tej dziedziny.

 

Co ciekawe, książka nie jest pomyślana pod względem chronologicznym, ale intuicyjnym. Sprawia to, że naturalnie płyniemy przez kolejne strony i czujemy się, jakbyśmy odkrywali jakąś fascynującą opowieść. 

 

Przy okazji możemy zastanowić się nad filozoficznymi pytaniami, które nie mają łatwych i jednoznacznych odpowiedzi. Autorzy rozważają czym jest muzyka, czy można ją zdefiniować oraz jak ją rozumieć. Biorąc pod uwagę fakt, że książka niemal rozpoczyna się od takich rozmyślań – czytelnik już na początku nabiera szerszej perspektywy i nastawia się, że będzie miał do czynienia z ważną lekturą. 

 

 

 

 

Przysłowiową wisienką na torcie jest playlista, którą przygotowali twórcy książki. Na jednej ze stron znajduje się kod QR, który po zeskanowaniu, przenosi nas do Spotify, gdzie czeka na starszych i młodszych melomanów ponad 11 godzin najważniejszych utworów wszech czasów! (Polecam włączyć sobie podczas czytania!)

 

,,Historia muzyki dla dzieci” jest dodatkowo bogato ilustrowana, a przejrzysty skład i wytłuszczenie w tekście ważnych nazwisk sprawia, że jej lektura to sama przyjemność.

 

Polecam ją wszystkim czytelnikom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/pl/book-historia-muzyki-dla-dzieci-david-schweitzer-mary-richards-rose-blake,HCHB10723.html

OFICJALNA PREMIERA: 10.08.2021 roku, choć książka jest już dostępna w wielu księgarniach internetowych!

 

 

Poprzedni wpis
Nowe kartonówki z ulicy Czereśniowej – recenzja
Następny wpis
Przewodnik kotki po nocnym niebie – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja