Gry planszowe
0

Nowość: Układanki Malucha

 

Ostatnio dostałam możliwość przetestowania nowości – układanek dla najmłodszych. Są one przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym od roku do trzech lat. Możecie je znaleźć pod nazwą ,,Układanki Malucha”.

 

Na pierwszy rzut oka zachwyciły mnie ilustracjami. Trzeba przyznać, że Kapitan Nauka bardzo dba o stylistykę swoich produktów. Grafiki są zawsze miłe dla oka, spójne kolorystycznie i pozbawione kiczowatych rysunków. Moim zdaniem to bardzo ważne, bo kształtowanie poczucia estetyki już u najmłodszych dzieci jest szalenie istotne.

 

 

Podzieliłam je sobie według dwóch kategorii. Pierwsza to ilość puzzli w pudełku.

Możemy wybrać zestaw z dwoma częściami lub trzema. Co jest dosyć oczywiste, te z większą ilością puzzli są nieco trudniejsze.

 

W pudełkach z dwoma częściami znajdziemy takie tematy jak: Kształty, Angielski. Liczby oraz Znajdź zwierzę.

 

 

 

W pudełku o kształtach zadaniem dziecka jest odszukanie puzzelka w którym pojawiają się dwa takie same kształty. Dużym ułatwieniem jest również kolor, który jest taki sam na dwóch obrazkach. Nie jest to jednak zwykła gra z dopasowaniem takich samych części. Dwa puzzle różnią się od siebie. Po pierwsze tam, gdzie jest tylko kształt rozmiar puzzla jest mniejszy, a po drugie na części pasującej dany kształt np. kwadrat jest wkomponowany w jakiś przedmiot – w tym przypadku dom, gdzie kwadratowy jest budynek.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1838-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-ksztalty-1-3-lata-puzzle-dwuelementowe5907608646157.html?search_query=Ksztalty&results=3

 

 

Podobnie rzecz ma się w przypadku pudełka ze znajdywaniem zwierząt. Musimy odszukać naturalny domek małego pajączka, czyli pajęczynę. Ułatwieniem jest to, że na tej pajęczynie jest już również mały pająk. Dwa pasującego puzzle są także w tym samym kolorze, co znacznie ułatwia poszukiwania.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1839-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-znajdz-zwierze-1-3-lata-puzzle-dwuelementowe5907608646164.html?search_query=Znajdz+zwierze&results=1

 

 

 

Trochę inaczej wygląda to w części z angielskimi liczbami. Tam mamy podaną tylko cyfrę wraz z angielskim podpisem, a na kolejnym puzzlu jest pasująca ilość różnych elementów. Mogą być to skarpetki, pizza czy kredki.

Tutaj nieocenioną pomocą dla takich maluchów będzie właśnie kolorystyka, która funkcjonuje tak jak w przypadku innych części Układanek, czyli jest taka sama w przypadku dwóch pasujących części.

 

Link do strony:  https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1881-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-zwierzeta-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646256.html

 

 

Czas na pudełka z trzema puzzlami. Tutaj znajdziemy takie tematy jak: Angielski. Kolory, Co pasuje? oraz Angielski. Zwierzęta.

 

 

W przypadku pudełek z nauką języka angielskiego schemat wygląda dosyć podobnie. W środku układanki mamy angielskie słowo – nazwę zwierzęcia lub koloru, a po lewej i prawej stronie musimy dopasować obrazki.

W Kolorach słowo dodatkowo napisane jest w barwie, którą opisuje. Na przykład czcionka napisu ,,red” jest czerwona.

 

 

Chyba najtrudniejszą częścią są więc ,,Zwierzęta”. Po raz kolejny, nie trzeba jednak umieć czytać, żeby prawidłowo dopasować puzzle, ponieważ układanki są w tym samym kolorze.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1879-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-kolory-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646249.html

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1880-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-zwierzeta-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646263.html

 

 

Moim ulubionym pudełkiem jest jednak to z ,,Co pasuje?”. W tej 3-częściowej układance mamy dwa elementy (z prawej i lewej strony), które są składową tego, co widzimy w środku. Przykładem może być obrazek z deszczem i obrazek z parasolem, które dają parasol w czasie deszczu. Jest to fajna zabawa, która przygotowuje dziecko do kojarzenia elementów i łączenia ich w pary.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1837-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-co-pasuje-ukladanki-trzy-elementowe-1-3-lata5907608646171.html?search_query=Co+pasuje%3F&results=1

 

,,Układanki Malucha” oprócz tego, że mają nieocenione wartości edukacyjne, bo przecież mogą posłużyć jako materiał do nauki kolorów, rozróżniania kształtów czy chociażby oswajania się z językiem angielskim, to także pięknie razem się prezentują. Zostały tak pomyślane, że każde dodatkowe pudełko tworzy serię, która pięknie wygląda na dziecięcej półce.

 

 

Poprzedni wpis
Dobranocki na pogodę i niepogodę – recenzja
Następny wpis
Jaś i Janeczka 3 – recenzja
Tags: co pasuje?, Daria Brzezińska, Ewa Brzozowska, gra dla dzieci, gra edukacyjna, język angielski dla dzieci, Kapitan Nauka, kolory, kształty, liczby, Monika Karpińska, nauka angielskiego, nauka kolorów, nauka liczenia, Pola Augustynowicz, puzzle, puzzle dla dzieci, układanki, Układanki Malucha, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja