Gry planszowe
0

Nowość: Układanki Malucha

 

Ostatnio dostałam możliwość przetestowania nowości – układanek dla najmłodszych. Są one przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym od roku do trzech lat. Możecie je znaleźć pod nazwą ,,Układanki Malucha”.

 

Na pierwszy rzut oka zachwyciły mnie ilustracjami. Trzeba przyznać, że Kapitan Nauka bardzo dba o stylistykę swoich produktów. Grafiki są zawsze miłe dla oka, spójne kolorystycznie i pozbawione kiczowatych rysunków. Moim zdaniem to bardzo ważne, bo kształtowanie poczucia estetyki już u najmłodszych dzieci jest szalenie istotne.

 

 

Podzieliłam je sobie według dwóch kategorii. Pierwsza to ilość puzzli w pudełku.

Możemy wybrać zestaw z dwoma częściami lub trzema. Co jest dosyć oczywiste, te z większą ilością puzzli są nieco trudniejsze.

 

W pudełkach z dwoma częściami znajdziemy takie tematy jak: Kształty, Angielski. Liczby oraz Znajdź zwierzę.

 

 

 

W pudełku o kształtach zadaniem dziecka jest odszukanie puzzelka w którym pojawiają się dwa takie same kształty. Dużym ułatwieniem jest również kolor, który jest taki sam na dwóch obrazkach. Nie jest to jednak zwykła gra z dopasowaniem takich samych części. Dwa puzzle różnią się od siebie. Po pierwsze tam, gdzie jest tylko kształt rozmiar puzzla jest mniejszy, a po drugie na części pasującej dany kształt np. kwadrat jest wkomponowany w jakiś przedmiot – w tym przypadku dom, gdzie kwadratowy jest budynek.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1838-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-ksztalty-1-3-lata-puzzle-dwuelementowe5907608646157.html?search_query=Ksztalty&results=3

 

 

Podobnie rzecz ma się w przypadku pudełka ze znajdywaniem zwierząt. Musimy odszukać naturalny domek małego pajączka, czyli pajęczynę. Ułatwieniem jest to, że na tej pajęczynie jest już również mały pająk. Dwa pasującego puzzle są także w tym samym kolorze, co znacznie ułatwia poszukiwania.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1839-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-znajdz-zwierze-1-3-lata-puzzle-dwuelementowe5907608646164.html?search_query=Znajdz+zwierze&results=1

 

 

 

Trochę inaczej wygląda to w części z angielskimi liczbami. Tam mamy podaną tylko cyfrę wraz z angielskim podpisem, a na kolejnym puzzlu jest pasująca ilość różnych elementów. Mogą być to skarpetki, pizza czy kredki.

Tutaj nieocenioną pomocą dla takich maluchów będzie właśnie kolorystyka, która funkcjonuje tak jak w przypadku innych części Układanek, czyli jest taka sama w przypadku dwóch pasujących części.

 

Link do strony:  https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1881-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-zwierzeta-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646256.html

 

 

Czas na pudełka z trzema puzzlami. Tutaj znajdziemy takie tematy jak: Angielski. Kolory, Co pasuje? oraz Angielski. Zwierzęta.

 

 

W przypadku pudełek z nauką języka angielskiego schemat wygląda dosyć podobnie. W środku układanki mamy angielskie słowo – nazwę zwierzęcia lub koloru, a po lewej i prawej stronie musimy dopasować obrazki.

W Kolorach słowo dodatkowo napisane jest w barwie, którą opisuje. Na przykład czcionka napisu ,,red” jest czerwona.

 

 

Chyba najtrudniejszą częścią są więc ,,Zwierzęta”. Po raz kolejny, nie trzeba jednak umieć czytać, żeby prawidłowo dopasować puzzle, ponieważ układanki są w tym samym kolorze.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1879-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-kolory-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646249.html

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1880-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-angielski-zwierzeta-1-3-lata-puzzle-trzyelementowe5907608646263.html

 

 

Moim ulubionym pudełkiem jest jednak to z ,,Co pasuje?”. W tej 3-częściowej układance mamy dwa elementy (z prawej i lewej strony), które są składową tego, co widzimy w środku. Przykładem może być obrazek z deszczem i obrazek z parasolem, które dają parasol w czasie deszczu. Jest to fajna zabawa, która przygotowuje dziecko do kojarzenia elementów i łączenia ich w pary.

 

Link do strony: https://www.kapitannauka.pl/dla-malucha-do-3-lat/1837-kapitan-nauka-ukladanki-malucha-co-pasuje-ukladanki-trzy-elementowe-1-3-lata5907608646171.html?search_query=Co+pasuje%3F&results=1

 

,,Układanki Malucha” oprócz tego, że mają nieocenione wartości edukacyjne, bo przecież mogą posłużyć jako materiał do nauki kolorów, rozróżniania kształtów czy chociażby oswajania się z językiem angielskim, to także pięknie razem się prezentują. Zostały tak pomyślane, że każde dodatkowe pudełko tworzy serię, która pięknie wygląda na dziecięcej półce.

 

 

Poprzedni wpis
Dobranocki na pogodę i niepogodę – recenzja
Następny wpis
Jaś i Janeczka 3 – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja