Kolorowe pranie. Segreguję kolory – recenzja gry dla maluchów

Tytuł: Kolorowe pranie. Segreguję kolory

Seria: Zu&Berry

Wydawnictwo: Fabryka Kart Trefl – Kraków

Rok wydania: 2018

Czas gryok. 10-20 minut

Ilość graczy: od 1 do 2

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Jest bardzo wiele zarówno książek, jak i gier, które są pomocne maluchom w nauce kolorów. Opanowanie tych najprostszych, jak zielony, czerwony, żółty czy niebieski sprawi, że będziemy mogli wyjaśnić najmłodszym zasady bezpieczeństwa, np. działanie świateł ulicznych.

Większość trzylatków powinna rozpoznawać już 4 wymienione przeze mnie kolory, ale to wraz z wiekiem dwóch lat pojawiają się umiejętności rozróżniania barw.

Właśnie dla maluchów w tym wieku wymyślono bardzo ciekawą grę, która łączy zabawę ze zdobywaniem podstawowej wiedzy.

,,Kolorowe pranie. Segreguję kolory” to przeniesienie fascynacji codziennymi obowiązkami rodziców na płaszczyznę zyskiwania nowych umiejętności.

Z jej pomocą pokażemy dziecku nie tylko czym jest pranie i jaki wkład w porządek może mieć maluch sortując ubrania, ale także gra da możliwość doskonaleniu motoryki małej przez składanie prostych makiet pralek, rozwinie umiejętności percepcyjne przy okazji wyszukiwania poszczególnych elementów oraz nauczy nazywania konkretnych części garderoby.

,,Kolorowe pranie. Segreguję kolory”  składa się na instrukcję zawierającą pomysły na zabawę oraz opinię psychologa, 4 kartonowe pralki w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym oraz 16 żetonów z ilustracjami różnych ubrań.

Rozgrywka może polegać na prostym wrzucaniu części garderoby przez otwierane kartonowe drzwi pralki. Dzięki jednak tylko jednostronnemu zadrukowaniu żetonów z powodzeniem można bawić się z ich udziałem w kolorowe memory lub wyszukiwanie konkretnych przedmiotów, jak np. czapek czy skarpetek.

Pralki powinno rozkładać się po każdej zabawie, ponieważ złożone nie mieszczą się do pudełka. Jest to zarazem plus i minus całej rozgrywki, ponieważ częstsze rozkładanie ich przez dzieci na pewno sprawi, że maluchy staną się w tej czynności zręczniejsze, ale z drugiej strony na pewno spowoduje to ich szybsze zniszczenie.

Niewątpliwym atutem tej gry zaraz obok przyczynienia się do wszechstronnego rozwoju dziecka i budowania więzi z rodzicami podczas zabawy z nią, jest jej cena. To bardzo estetyczny produkt, który za pomocą przestrzennych elementów z pewnością zaangażuje dziecko na wiele chwil zabawy.

,,Kolorowe pranie. Segreguję kolory” polecam do zabawy dzieciom bez względu na płeć.

Grę do recenzji przekazało Wydawnictwo Fabryka Kart Trefl – Kraków:

 

Poprzedni wpis
Jak to działa? Budowle – recenzja
Następny wpis
Przygoda na safari – recenzja rodzinnej gry planszowej
Tags: +2, +3, +4, 2018, Fabryka Kart Trefl - Kraków, gra dla dzieci, gra dla maluchów, kolorowe pranie, Kolorowe pranie. Segreguję kolory, kolory, memory, nauka kolorów, pralka, pralki, pranie, recenzje gier planszowych, segregacja, segregowanie, Trefl Kraków, Wydawnictwo Fabryka Kart Trefl - Kraków, Zu&Berry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja