Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań
Autor: Łukasz Modelski
Ilustracje: Jacek Ambrożewski
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2024

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Zdażyło Wam się kiedyś dodać jakiś składnik, wymieszać z następnym i pod wpływem impulsu wrzucić kolejny, aż wyszło niezwykłe, pyszne danie? Mnie na przykład nigdy (:D) ale wiem, że takie przypadki chodzą po ludziach! 

Niewiarygodne historie słynnych dań

Można założyć, że naprawdę sporo dań z różnych zakątków świata powstało właśnie w wyniku absolutnego ślepego trafu. Jeżeli chcecie być bardziej świadomi tego, co macie na talerzu lub po prostu lubcie tematykę kulinarną – mam książkę, która bardzo Wam się spodoba!

Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań to pozycja z tekstem Łukasza Modelskiego oraz ilustracjami Jacka Ambrożewskiego (którego możecie już kojarzyć m.in. z jego autorskiej lektury Ale odlot!, traktującej o historii lotnictwa). Zabierze Was w podróż po słynnych potrawach, których prawdopodobnie już próbowaliście lub z całą pewnością – o których wcześniej słyszeliście.

Książka dla dzieci z ciekawostkami i z przepisami

Co więcej, jestem prawie pewna, że wiele z nich Wam bardzo smakowało, ale raczej nie zastanawialiście się, w jakich okolicznościach zostały przyrządzone. Tylko ostrzegam – po lekturze tej książki świat kulinariów z pewnością już nigdy nie będzie taki sam!

Od tej pory będziecie zastanawiać się nad każdym daniem, rozważając, co przytrafiło się kucharzowi, który je wymyślił. Co więcej, sami w takiego kucharza możecie się zabawić, bo w Pysznych przypadkach, nieprzypadkowo, znalazły się również przepisy. 

Jak rozbudzić w dzieciach chęć wspólnego gotowania?

Książka rozpoczyna się od kilku porad dla początkujących kucharzy oraz zapowiedzi 17 niezwykłych opowieści. Pewnie otworzycie buzie ze zdziwienia (ja tak na przykład zrobiłam), kiedy dowiedziecie się, że kanapki miały swój początek w domu hrabiego… Sandwicha, który to bardzo lubił grać w gry!

Zagłębiając się w lekturze traficie jednak nie tylko na historie o pełnych daniach, ale poznacie kulisy warzyw, dodatków do potraw czy przekąsek. Zobaczycie, że wiele z nich powstało nie tylko na skutek przypadku, ale również w wyniku kreatywnego myślenia i korzystania z tego, co ma się akurat pod ręką (nawet jeżeli ma się bardzo niewiele).

Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań nie tylko więc będą oddziaływać na Wasze kubki smakowe, ale także podziałają na wyobraźnię! Historie zainspirują do własnych eksperymentów w kuchni.

Przepisy zawarte w książce są naprawdę proste i zawierają mnóstwo ciekawostek oraz porad, dzięki którym mali czytelnicy jeszcze pewniej poczują się w trakcie gotowania.

Polecam Pyszne przypadki wszystkim już powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/pyszne-przypadki.html


Poprzedni wpis
Feluś i Gucio poznają literki – recenzja gry do nauki alfabetu
Następny wpis
Szkoła Magicznych Zwierząt – recenzja serii oraz filmu
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2024, blog książkowy, Dwie Siostry, gotowanie, gotowanie dla dzieci, historia jedzenia, Jacek Ambrożewski, jedzenie, książka popularnonaukowa dla dzieci, książka z przepisami, książka z przepisami dla dzieci, książki o gotowaniu dla dzieci, kulinaria, Łukasz Modelski, proste przepisy, Pyszne przypadki, Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja