Poznawaj, baw się, odkrywaj – recenzja serii puzzle + książka

Tytuły: Poznawaj, baw się, odkrywaj. Kosmos. Puzzle 205 elementów + książka, Poznawaj, baw się, odkrywaj. Ziemia. Puzzle 205 elementów + książka
Seria: Poznawaj, baw się, odkrywaj
Autor: zbiorowy
Ilustracje: Matteo Gaule, Nadia Fabris
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga Play
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Ostatnio polecałam na stronie kilka bardzo ciekawych zestawów od wydawnictwa Wilga Play, które składały się na książki i puzzle lub modele. Były wśród nich:

Dla równowagi w tej recenzji mam także coś dla nieco starszych dzieci, w wieku powyżej 6 lat. ,,Poznaj, baw się, odkrywaj” jest serią edukacyjną, pozwalającą lepiej przyjrzeć się geografii, przyrodzie i… kosmosowi! 

Owalne puzzle z książką

W ramach cyklu ukazały się do tej pory dwie pozycje: ,,Poznawaj, baw się, odkrywaj. Kosmos. Puzzle 205 elementów + książka” oraz ,,Poznawaj, baw się, odkrywaj. Ziemia. Puzzle 205 elementów + książka”. Zestawy oferowane w dużych pudełkach z rączką ze sznurka i ozdobnym puzzlem. 

Ich zadaniem jest wzbudzić w maluchach zainteresowanie daną tematyką, wykorzystując do tego… dość wymagające puzzle owalne! Muszę przyznać, że ich układanie nie jest kaszką z mleczkiem. Potrzeba odrobinę więcej wyobraźni, żeby dopasować do siebie puzzle o tak nietypowym kształcie. Wyzwaniem mogą być także same obrazki. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z dużymi, granatowo-czarnymi przestrzeniami, a w drugim – z błękitnymi połaciami oceanu. 

Jestem jednak przekonana, że każdy starszak oraz uczeń szkoły podstawowej samodzielnie poradzi sobie z układanką i będzie miał z tego całe mnóstwo satysfakcji!

Puzzle i książka o kosmosie

Wybierając tę pozycję otrzymujecie puzzle, ale również książkę z dość dużą liczbą ciekawostek. Możecie w niej przeczytać m.in. czym jest wszechświat, lepiej poznać Układ Słoneczny oraz jego planety czy też dowiedzieć się czym są czarne dziury, asteroidy lub stacja kosmiczna.

Książka zawiera także masę ciekawostek, a połączenie zdjęć z ilustracjami tworzy atrakcyjną kombinację.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/poznawaj-baw-sie-odkrywaj-kosmos-puzzle-i-ksiazka-matteo-gaule-skufd7f3dc2fe586e034cba.html


Puzzle i książka o Ziemi

Cała różnorodność gatunków i atrakcji turystycznych w jednym miejscu? Jak najbardziej! Muszę przyznać, że jestem zachwycona ilustracją, którą można złożyć z pozycją ,,Poznawaj, baw się, odkrywaj. Ziemia”! Wielość kolorów, mnóstwo detali i możliwość dowiedzenia się kilku ciekawostek to główne punkty programu wspomnianego zestawu.

Dołączona do niego książka podzielona została na poszczególne kontynenty. Czytając ją, można dowiedzieć się ogólnych informacji o danym obszarze Ziemi, ale również poznać najciekawsze atrakcje regionu. 

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/poznawaj-baw-sie-odkrywaj-ziemia-puzzle-i-ksiazka-praca-zbiorowa-sku2593450fdb6ce8e89d87.html


Poznaj, baw się, odkrywaj

Każdy z zestawów zawiera aż 205 puzzli oraz kilkudziesięcio-stronicową książkę w wygodnym, zeszytowym formacie. ,,Poznaj, baw się, odkrywaj” to inspirująca i bardzo ciekawa seria! Mam nadzieję, że w jej ramach pojawią się kolejne tytuły. Polecam na prezent np. z okazji Dnia Dziecka.

Poprzedni wpis
Przerysowani – recenzja komiksu o uzależnieniu od narkotyków
Następny wpis
Co zrobiłeś, Bałaganku? – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2023, blog książkowy, kosmos, Kosmos. Puzzle 205 elementów + książka, Matteo Gaule, Nadia Fabris, Patrycja Zarawska, Poznawaj baw się odkrywaj, Poznawaj baw się odkrywaj. Kosmos. Puzzle 205 elementów + książka, Poznawaj baw się odkrywaj. Ziemia. Puzzle 205 elementów + książka, prezent dla dziecka, puzzle, puzzle i książka, recenzje książek, Wilga, Wilga Play, Wydawnictwo Wilga, Wydawnictwo Wilga Play, Ziemia, Ziemia. Puzzle 205 elementów + książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja