fbpx

Atlas przygód dinozaurów – recenzja

Atlas przygód dinozaurów – recenzja

Tytuł: ,,Atlas przygód dinozaurów”

Autor: Emily Hawkins

Ilustracje: Lucy Letherland

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Pamiętam, że kiedy miałam kilka lat, fascynowały mnie dinozaury. Uwielbiałam czytać o ich zwyczajach, uczyć się na pamięć nazw i wyszukiwać w kioskach ich plastikowych figurek.

 

Dinozaury kojarzyły mi się z mitycznymi smokami, tyle że one istniały naprawdę!

 

W związku z tą fascynacją przeczytałam wiele książek na ich temat, oglądałam mnóstwo albumów i wyszukiwałam opowieści, gdzie były bohaterami.

Dzięki temu wiem, czym powinna charakteryzować się dobra książka o dinozaurach, i również dzięki temu mogę śmiało napisać, że ,,Atlas przygód dinozaurów” zdecydowanie spełnia swoją rolą zaspokojenia ciekawości młodych odkrywców!

 

 

 

 

Na samym początku rzuca się w oczy duży format książki. Sama nazwa także zobowiązuje, ponieważ tuż po stronie tytułowej, pojawia się mapa świata. Autorka Emily Hawkins oraz ilustratorka Lucy Letherland zaznaczyły na niej wybrane rodzaje dinozaurów, dzięki czemu czytelnik może łatwo zdać sobie sprawę, że praktycznie nie było kontynentu, na którym nie byłoby dinozaurów.

 

Inna sprawa, że kiedyś świat wyglądał zupełnie inaczej. To także zostało odnotowane w książce, a podzielenie jej według obecnie istniejących kontynentów sprawia, że łatwiej sobie wyobrazić jak wielki wpływ miały te gady na otoczenie.

 

Książka oferuje czytelnikowi wszystkie najważniejsze fakty z życia dinozaurów, jednocześnie podając je w czytelnej i lekkiej formie. Dużą zasługę mają tutaj fabularne wstawki, które rzeczywiście sprawiają, że można poczuć, jakby śledziło się przygody wybranych przedstawicieli omawianego gatunku.

 

 

 

 

Godne odnotowania są także wstawki, które nie dotyczą ściśle dinozaurów, ale są na temat zwierząt lub roślinności, które miały na nie wpływ.

 

Nie jestem może wielką fanką ilustracji Lucy Letherland, ale muszę przyznać, że całość prezentuje się bardzo estetycznie, a poszczególne osobniki zostały ukazane bardzo realnie. W końcu celem tej książki nie jest opowiadania bajek i podróż do krainy wyobraźni, ale rzeczowe przedstawienie faktów i zarażanie młodych czytelników pasją do tych niezwykłych stworzeń.

 

 

 

 

 

,,Atlas przygód dinozaurów” to jedna z ciekawszych książek na temat prehistorycznych stworzeń z epoki Triasu, Jury i Kredy. Polecam ją dzieciom powyżej 6. roku życia. Będzie pięknym i trafionym prezentem dla początkującego archeologa.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/atlas-przygod-dinozaurow/2639/ksiazka.html#.XJaOaetKhE4

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--