Świat dinozaurów – recenzja gry elektronicznej

 

Tytuł: Świat dinozaurów

Wydawnictwo: Jawa

Czas gry: ok. 30 minut

Ilość graczy: 1

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

To teraz Was porywam i rzucam w objęcia lat 90-tych! Przyznam szczerze, że gra o której opowiadam w tym poście, jest moim niespełnionym marzeniem z dzieciństwa. Sentymentalne pragnienie popchnęło do sięgnięcie po planszówkę… elektroniczną! 

 

,,Świat dinozaurów” to produkcja Wydawnictwa Jawa. Pudełko zawiera dwanaście dwustronnych plansz, na których umieszczono rozmaite zadania. Gra jest niezwykle prosta i intuicyjna. Za każdym razem wystarczy dołączonym do zestawu długopisem, dotknąć kółka, które obstawia się jako prawidłową odpowiedź. Jeżeli zrobimy to dobrze, zapala się czerwona lampka, jeżeli źle – nic się nie dzieje.

 

 

 

Dinozaury to uwielbiana przez dzieci tematyka, która jest atrakcyjna niemal pod każdą postacią. Urozmaicenie jej takim elektronicznym gadżetem sprawia tylko, że jest bardziej angażująca. A jak z kwestią edukacyjną?

 

Niektóre zadania są bardzo proste, a dinozaury są w nich tylko pretekstem na przykład do treningu spostrzegawczości. Polecenia sugerują dopasowanie cienia do zwierzęcia, wskazania które nosi rogi i kołnierz, a które żyje w wodzie. 

Gra pozwala także ćwiczyć się w alfabecie czy rachunkach. Na jednej z planszy należy dopasować małą literę do dużej, a na innej policzyć ile dinozaurów znajduje się w danym rzędzie. W trudniejszych trzeba wskazać gady roślinożerne tylko na podstawie ich wyglądu oraz dopasować tropy zwierzęcia do dinozaura. 

 

Ogólnie trzeba mieć na uwadze, że ta gra nie zapewnia jakieś fundamentalnej wiedzy. To raczej ciekawy gadżet, który pozwoli zanurzyć się w świecie dinozaurów. Sprawdzi się na przykład podczas jazdy samochodem – wygodnie można bowiem korzystać z niej, wykorzystując jako podstawę pudełko. 

 

 

 

 

,,Świat dinozaurów” to jednoosobowa gra bez punktacji czy skomplikowanych zasad.  Z pewnością ucieszy małych miłośników gadów, a rodzicom pozwoli wrócić wspomnieniami do czasów własnego dzieciństwa. 

 

Będzie odpowiednia dla odbiorców powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.jawa.waw.pl/index.php/gry/gry-elektroniczne-pl/na-jeden-dlugopis/46-swiat-dinozaurow

 

 

Poprzedni wpis
Królowa kolorów – recenzja
Następny wpis
Andromeda, czyli długa droga do domu – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja