fbpx

Kosmos. My i tajemnica nieskończoności – recenzja

Kosmos. My i tajemnica nieskończoności – recenzja

Tytuł: ,,Kosmos. My i tajemnica nieskończoności”

Autor: Jan Paul Schutten

Ilustracje: Floor Rieder

Tłumaczenie: Małgorzata Diederen-Woźniak, Iwona Mączka

Wydawnictwo: Format

Rok wydania: 2020

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Wybitna, jedna z najpiękniejszych trylogii edukacyjnych, która od niedawna dostępna jest w całości! ,,Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” jest trzecią i ostatnią książką, którą poprzedziły ,,Ewolucja” oraz ,,Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców”. 

Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców – recenzja

 

Wydawnictwo Format wydało małe dzieło sztuki, które pozwala zagłębić się w niuanse podróży w czasie, teorie Alberta Einsteina czy genezę istnienia wszechświata. Najnowsza pozycja, tak jak poprzednie, ma twardą oprawę oraz doskonałej jakości papier. 

 

,,Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” jest książką Jana Paula Schuttena z ilustracjami Floor Rieder. Różni się ona od poprzednich większem zakresem tematów, które poruszają zagadnienia nie pozwalające na jednoznaczne odpowiedzi.  Rozważania dotyczące kamienia filozoficznego, sensu życia czy stwórcy (lub stwórczyni) to tylko kilka zagadnień, które rozgrzeją wyobraźnię czytelników i zachęcą do dalszej eksploracji tej książki!

 

 

 

Na jej stronach znajdziemy także swego rodzaju opisy eksperymentów, które pozwolą nam zrozumieć jak zrobić magnesy z gwoździ czy jak przekształcić balon w odkurzacz. Mnóstwo tutaj fizyki, ale opisanej w bardzo przystępnej formie, która (jak wiele lekcji tego przedmiotu w szkole) nie zniechęci oraz nie zanudzi młode umysły. 

 

Warto jednak pamiętać, że to wciąż dużo treści w nieco ponad 150-stronicowej książce, dlatego warto ją sobie dawkować. Za pomocą przejrzystego spisu treści można wyszukiwać ciekawych tematów i podążać ich tropem przez całą lekturę. A na koniec… przyznać sobie dyplom, który upoważnia czytelnia do nazywania siebie ,,Mistrzem Niczego”… przez dwa dni.

 

 

 

 

Jest w ,,Kosmosie. My i tajemnica nieskończoności” pewien dystans, co jest bardzo istotne w tego typu książkach. Autorzy zdają sobie sprawę, że mówią o kwestiach trudnych i wymagających, ale dzięki temu, że podchodzą do tego w sposób świadomy, nikt nie będzie czuł się przytłoczony. Widać jednak, że to książka, która powstała z ogromnej pasji i miłości do nauki. Czytając ją, ma się wrażenie, że słucha się zafascynowanego tematem nauczyciela, który zaraża swoim entuzjazmem wszystkich uczniów w klasie. 

 

Dodatkowo oszczędne w kolorach ilustracje oraz ich styl przypominający klasyczne księgi przyrodnicze sprawiają, że ,,Kosmos” jest lekturą inspirującą, od której naprawdę trudno się oderwać. 

 

Ogromnie polecam tę pozycję wszystkim czytelnikom dorosłym oraz dzieciom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.wydawnictwoformat.pl/p,789,kosmos-my-i-tajemnica-nieskonczonosci.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment