Wesołych Świąt, Gus – recenzja

 

Tytuł: Wesołych Świąt, Gus

Autor: Chris Chatterton

Ilustracje: Chris Chatterton

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kim jest Gus? Gus to pies… prawdopodobnie najbardziej marudny pies na świecie! Być może w tym momencie także przychodzi Wam do głowy inny niezwykle pesymistyczny bohater (Szym Pansik). W życiu Gusa wydarzyło się jednak ostatnio coś, co sprawiło, że jego codzienna rutyna uległa całkowitej zmianie. Mało tego, właśnie zbliża się nielubiana przez niego Gwiazdka.

 

,,Wesołych Świąt, Gus!” jest kontynuacją, póki co krótkiej, bo dwutomowej serii książek obrazkowych od Chrisa Chattertona. W Polsce ukazuje się ona pod szyldem Wydawnictwa Mamania.

 

 

Szczerze mówiąc nie znam zbyt wielu osób, które otwarcie deklarowałyby brak sympatii do Świąt. Jestem jednak przekonana, że przewrotność historii głównego bohatera zaskoczy Was, ale też… zupełnie rozczuli!

 

Książka otwiera się bardzo mocnym statementem – Gus nie lubi Świąt. Jego pełen zobojętnienia wyraz pyszczka, brak reakcji na kolorowe światełka, wspólne śpiewanie czy zimowe swetry (co ciekawe na wyklejce znajduje się ten sam wzór, co właśnie na świątecznym ubraniu psa) sprawiają, że młodsi i starsi słuchacze wpadają w rozbawienie. Takie kontrastowe postacie zawsze wywołują uśmiech na twarzy!

 

Gus nie jest jednak sam. Mieszka ze szczeniakiem, który reprezentuje zupełnie przeciwny punkt widzenia. Malec uwielbia Święta i trochę mu smutno, kiedy widzi, jak obojętny w stosunku do nich jest Gus.

 

 

Cała historia ma jednak szczęśliwy zwrot akcji. Zrzędliwy główny bohater mógł nie lubić Gwiazdki wcześniej, kiedy jednak widzi, ile radości sprawia ona innym, postanawia przekonać się do niektórych aktywności. Okazuje się, że nawet sytuacje w których nie czujemy się najlepiej, ale spędzane są z kimś bliskim, mogą zupełnie zmienić nasze nastawienie!

 

,,Wesołych Świąt, Gus” zawiera jeszcze jedną, istotną niespodziankę, ale tej Wam nie zdradzę – sięgnijcie po książkę, żeby zobaczyć, jak teraz zmieni się życie głównego bohatera!

 

 

Oryginalna świąteczna historia, która pokazuje nieco inny punkt widzenia na Gwiazdkę. Duży format, wspaniałe ilustracje oraz niewielka ilość tekstu przemawia za tym, żeby nawet dzieci uczące się dopiero czytać, mogły sięgać po tę pozycję samodzielnie.

 

Książka będzie odpowiednia dla każdego powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-857-Wesolych-swiat-Gus.html?query_id=1

 

 

Poprzedni wpis
Lusia. Opowieści o przygodach dzielnych urwisów – recenzja
Następny wpis
Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye – recenzja komiksu
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2021, blog książkowy, Boże Narodzenie, Chris Chatterton, Gus, książki dla dzieci, książki na świąteczne wieczory, książki świąteczne, Mamania, pies Gus, recenzent książek, święta, Wesołych Świąt Gus, Wydawnictwo Mamania, Zofia Raczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja