Czas na choinkę – recenzja

Tytuł: ,,Czas na choinkę”

Autor: Patricia Toht

Ilustracje: Jarvis

Interpretacja: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Ubieranie choinki przed Świętami to wyjątkowe wydarzenie, w którym najlepiej, jeśli bierze udział cała rodzina. Zrobiłam nawet krótką ankietę na Instagramie i okazało się, że nie ma jednego popularnego okresu na strojenie świątecznego drzewka. Niektórzy pisali, że robią to zaraz na początku grudnia, inni, że ubierają choinkę kiedy spadnie pierwszy śnieg, jeszcze inni, że zabierają się za to na tydzień przed Wigilią, a ostatni – że w samą Wigilię. Każdy ma swoje tradycje, jednak jest kilka wspólnych, o których doskonale opowiada ,,Czas na choinkę”.

 

To książka obrazkowa z ilustracjami artysty Jarvisa i tekstem Patricii Toht. To także lektura z niespodzianką! Na przedostatniej rozkładówce pojawia się piękna choinka w stylu popu-up, czyli przestrzenny kształt! 

 

 

 

Opowiastka jest bardzo prosta, a rymowany tekst zachęca do często sięgania po nią. Rodzina – mama, tata i dzieci wybrali się razem do szkółki leśnej, żeby wybrać idealne dla siebie drzewko. Autorka stara się, żeby na młodych czytelników oddziaływał nie tylko obraz oraz słowa, ale wplata w tekst także kwestie dotyczące zapachu, dzięki czemu każdy może wyobrazić sobie piękną woń lasu.

 

Kiedy rodzina wybierze już choinkę, jadą do domu i zaczyna się drugi etap przygotowań. Książka bardzo szczegółowo opisuje przygotowywanie miejsca, podcinanie drzewka, a nawet podlewanie go. Taka dokładna charakterystyka danych etapów, pozwoli dzieciom poczuć jeszcze większą ekscytację na myśl o tym, że sami już niedługo będą brać udział w strojeniu choinki! 

 

 

 

,,Czas na choinkę” to także opowieść o wspólnym spędzaniu czasu. Do pomocy rodzicom i dzieciom przybywają kolejni członkowie rodziny. W przygotowaniach biorą udział także domowe zwierzęta. Wokół panuje przyjemna, wesoła atmosfera. Finałem jest oczywiście ten moment, który zapewne nadchodzi w każdym domu – zgaszenie światła i włączenie światełek na ubranej już choince. Dopiero wtedy każdy może poczuć, że Święta właśnie nadeszły!

 

Polecam ,,Czas na choinkę” jako piękny upominek do świątecznego prezentu dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-633-Czas-na-choinke-POP-UP.html

 

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.34
Następny wpis
Nie mogę, trzymam dziecko. Rodzicielstwo bez instrukcji obsługi – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2020, Boże Narodzenie, choinka, Czas na choinkę, Jarvis, książka na prezent, książki dla dzieci, książki o świętach, Mamania, Patricia Toht, pop up, recenzent książkowy, recenzje książkowe, świąteczne książki dla dzieci, święta, Wydawnictwo Mamania, zima, Zofia Raczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja