Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole – recenzja

 

 

Tytuł: ,,Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole”

Autor: Katarzyna Klimek – Michno

Okładka: Dorota Prończuk

Wydawnictwo: Bliżej przedszkola

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Wraz z tą recenzją rozpoczynam na blogu nowy cykl o książkach dla rodziców, które będą pomocne w wychowywaniu dzieci. Pozycje z tej kategorii będą oznaczane widoczną powyżej ikonką żarówki z podpisem ,,Poradniki dla rodziców”, a opisywane w niej lektury będą dotyczyć m.in. najciekawszych propozycji autorskich, książek z propozycjami aktywności dla maluchów oraz interesujących współczesnych publikacji na temat zmian w edukacji dziecięcej.

 

 

Recenzja:

,,Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole” to pozycja dla rodziców lub nauczycieli, którzy chcieliby zaszczepić w dzieciach sympatię do literatury oraz w 100% wykorzystać jej potencjał.

 

Autorką tej książki jest Katarzyna Klimek – Michno, która zainspirowana własnymi dziećmi stworzyła cenny zbiór będący dużą pomocą dla rodziców, którym czasami brakuje inspiracji na kreatywne zabawy z potomstwem.

 

 

 

Pozycja składa się z 7 rozdziałów, które zostały podzielone na wiele kategorii. Autorka wyróżniła zabawy polegające na zaangażowaniu plastycznym, językowym czy muzyczno – ruchowym.

 

Podkreśla także znaczenie miejsca przeznaczonego na wspólne czytanie oraz podpowiada czym należy się zasugerować przy doborze odpowiedniej książki dla dziecka.

 

 

 

W rozdziale 5, który będzie najbardziej przydatny nauczycielom, mówi się o metodach promowania czytelnictwa, a z kolei w rozdziale 7 znajdziemy ściągę ze spisem akcji, festiwali czy konkursów literackich, które mogą być fantastyczną inspiracją dla każdego.

 

,,Zabawy z książką w przedszkolu, domu i w szkole” została także wzbogacona o wywiad z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmuller.

 

 

 

To ciekawa pozycja, która z pewnością wzbogaci zarówno życie małych domowników, jak i przedszkolaków czy dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Całość jest bardzo przejrzysta. Nie ma kłopotu, żeby wyszukać interesującą nas aktywność, a sposób ich opisania i argumentacja skuteczności jest wysoce zadowalająca.

 

Link do strony wydawnictwa: https://blizejprzedszkola.pl/sklep/ksiazki-plyty-pomoce-do-zajec/47-zabawy-z-ksiazka-w-przedszkolu-w-domu-i-w-szkole.html

 

 

Poprzedni wpis
Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy – recenzja
Następny wpis
Są takie koty – recenzja przedpremierowa!
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja