Książka o mnie! – recenzja

Tytuł: ,,Książka o mnie!

Autor: Adam Frost

Ilustracje: Sarah Ray

Tłumaczenie: Edyta Dorocka

Wydawnictwo: Bukowy Las

Rok wydania: 2018

Objętość:   więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Wiem, że książki aktywnościowe cieszą się dużą popularnością wśród uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej (i później oczywiście też). W ogromie zadań domowych, fajnie jest zająć głowę czymś innym, niż tylko obowiązkami.

 

,,Książka o mnie!” Adama Frosta gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale przy okazji garść wiedzy na tematy niekoniecznie związane ze szkołą.

 

 

 

Na 158 stronach zawarto wiele pytań i zagadnień, które pomogą każdemu dziecku w lepszym rozumieniu siebie. Począwszy od rzeczy oczywistych, jak wiek czy rodzina, po te bardziej zaawansowane związane ze strachem, znajomością nietypowych miejsc na świecie oraz poziomem opanowania akrobatyki wodnej.

 

,,Książka o mnie!” to pozycja do kolorowania, uzupełniania, wymyślania, wycinania czy nawet jedzenia… (tego ostatniego jednak nie, ale były takie pomysły!).

 

Jest bogato ilustrowana (w zasadzie nie ma strony bez wykonanego w komiksowym, prostym stylu rysunku) przez Sarah Ray. Może być równie dobrze książką dla chłopców, jak i dla dziewczyn, bo poza paroma wyjątkami, nie ma tutaj dzielenia odbiorcy na płeć.

 

Oprócz niewątpliwych atutów wzmagających kreatywność, pozycja ta na pewno zachęci dzieci do ćwiczeń fizycznych czy próbowania pisania zarówno lewą, jak i prawą ręką.

 

Znajduje się w niej sporo wiedzy o świecie i choć na pierwszy rzut oka jest ona zupełnie nieprzydatna (informacją na temat największej skarpety raczej nie pochwalimy się na sprawdzianie), to z pewnością rozbawi maluchy i skłoni do nauki innych przedmiotów.

 

Nie spodobała mi się w niej jedna kwestia, związana z zachęcaniem dzieci do wykonywania domowych obowiązków za pieniądze, co jest zarazem negowaniem bezinteresownej pomocy czy odpowiedzialności za siebie i innych, ale jest to sprawa zależna od indywidualnego modelu wychowywania, którą przyjmują rodzice.

 

Poza tym zrobimy w ,,Książce o mnie!” quiz łazienkowy, poznamy nieco geografii czy  będziemy mogli poczuć magię Świąt, ponieważ autor umieścił w niej także strony tematyczne.

 

 

 

 

 

 

To z pewnością ciekawa lektura, która zagwarantuje rozrywkę na wiele długich (bardziej deszczowych) wieczorów. Jednocześnie będzie ona fajną pamiątką do odkrycia po latach.

 

,,Książkę o mnie!” polecam dzieciom od 7. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://bukowylas.pl/ksiazki/ksiazka-o-mnie

 

 

Poprzedni wpis
Dodo – recenzja
Następny wpis
Rycerze 2 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2018, Adam Frost, Bukowy Las, Edyta Dorocka, książka, książka aktywnościowa, książka do uzupełniania, książka interaktywna, Książka o mnie!, książka uzupełnianka, książki dla dzieci, literatura dziecięca, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, Sarah Ray, Wydawnictwo Bukowy Las

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja