Rycerze 2 – recenzja

Rycerze 2 – recenzja

Tytuł: ,,Rycerze 2”

Scenariusz: Shuky

Ilustracje: Waltch

Kolory: Novy

Tłumaczenie: Anna Ślubowska

Wydawnictwo: FoxGames

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Pamiętacie, jak dokładnie miesiąc temu pisałam o ,,Rycerzach? Bardzo ciekawym komiksie paragrafowym rozrywającym się w świecie średniowiecznych zakątków, magii i władców.

 

W związku z tym, że tak wciągnęła mnie fabuła i przygody bohatera, o losie którego decydowałam, postanowiłam opisać dla Was także ,,Rycerzy 2”.

 

 

 

 

W tej części najważniejszym zadaniem jest dostarczenie istotnej wiadomości do hrabi, który zarządza miasteczkiem Wspakno.

Po drodze czekają na czytelnika jednak zagadki, liczne przeszkody oraz możliwość zmiany misji – tylko na własne życzenie!

 

Autorzy komiksu dają graczowi do wyboru 2 opcje rozpoczęcia rozgrywki. W zależności od stopnia zaawansowania oraz tego, czy ktoś ma za sobą już pierwszą część ,,Rycerzy” czy też nie, można wcielić się w giermka lub rycerza.

 

Oczywiście zabawa jest dużo ciekawsza, kiedy znamy przygody z poprzedniego tomu, ale w żadnej mierze ich znajomość nie jest wymagana do bardzo udanej obecnej rozgrywki.

 

 

 

 

Postanowiłam swoją bohaterką uczynić Karinkę i to z jej pomocą szczęśliwie ukończyć misję. W pierwszej części dowodziła ona Strażą Królewską i nie miała, aż takiego wpływu na akcję, jak w najnowszym tomie ,,Rycerzy”. Bardzo się cieszę, że pojawiła się tutaj silna postać kobieca, która pod każdym względem dorównuje pozostałym rycerzom.

 

Dobrą zmianą jest także rezygnacja z podziału na dzień i noc. Poprzednim razem ten dodatkowy element rozgrywki znacznie ją utrudniał, co mogło być zniechęcające, szczególnie dla młodszych graczy.

 

W ,,Rycerzach 2” nie można odmówić również poczucia humoru narratorowi. Wiele jego komentarzy świetnie opisuje przedstawiane wydarzenia w kadrach i rozładowuje czasami bardzo skumulowane napięcie. 😉

 

 

 

 

Przed czytelnikami tej gry paragrafowej dużo świetnych wyzwań, przy których często trzeba nieco pogłówkować, coś policzyć lub zapamiętać.

 

Z pewnością pojedyncza misja wybranym bohaterem zapewni dobrą rozrywkę na wiele godzin, a to z pewnością nie ostatnia zabawa z tym komiksem.

 

Jakby tego było mało, po ukończeniu gry, autorzy zapowiadają kolejną część ,,Rycerzy”, na który sama z ciekawością czekam.

 

Polecam ten komiks dzieciom powyżej 8. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://foxgames.pl/rycerze2/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
7 komentarzy
 • Yosh
  Odpowiedz

  Wie ktoś jakie błędy można znaleźć w Rycerzach 2? (brak numeru kadru, zły numer kadru.)

  20 marca 2020 at 15:09
 • Yosh
  Odpowiedz

  Zablokowałem się na 4 kadrach, zaczynając od 13. Bohater ma 8 inteligencji wiec mogę chodzić tylko w kółko, tak jak by brakowało jakiegoś numeru na którejś stronie.

  20 marca 2020 at 16:38
 • Dziecię utknęło na kadrze 167. Nas też ta zagadka “zastrzeliła”. Pomocy 🙂

  22 kwietnia 2020 at 22:01
  • Joanna
   Odpowiedz

   My też na 167 utknęliśmy… Ma ktoś pomysł?

   28 lipca 2020 at 19:50

Post a Comment