Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach – recenzja

Tytuł: ,,Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”

Autor: Jola Richter-Magnuszewska

Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina    

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Wydaje nam się, że sporo wiemy o dzikach. To jedne z tych zwierząt, które raczej nie boją się ludzi i dość powszechnie można je spotkać mieszkając w pobliżu lasu. 

Gdyby jednak się nad tym porządnie zastanowić, to większość z nas nie potrafiłaby nawet powiedzieć jak nazywa się dzikowa babcia albo młode samce dzików.

 

O tym wszystkim można dowiedzieć się na przykład z obrazkowej książki ,,Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach” Joli Richter-Magnuszewskiej, która łączy dobry humor ze świetnie podanymi ciekawostkami. 

 

 

 

W tej dużej formatem lekturze uzupełnianie swojej elementarnej wiedzy o dzikach rozpoczynamy cofając się porządnie wstecz. Autorka postarała się, żebyśmy zapamiętali od jak dawna zwierzęta podobne do dzików mieszkają na Ziemi. Następnie przechodzimy do współczesnych okazów, poznajemy hierarchię panującą w stadzie, a nawet zaglądamy ,,do wnętrza” dzika. 

 

Komentatorami w ,,Dzikiej książce o dzikach i o ich kuzynach” są warchlaczki, które często wtrącaj kilka zdań lub zadają aktywizujące pytania. Nie tylko one jednak wpływają na wzrost poziomu cukru w tej książce. Autorka tak zręcznie potrafi przekonać do dzików czytelnika, że ten natychmiast zauważa jak bardzo różnią się od siebie poszczególne jednostki, jak inteligentne i pełne uroku są to zwierzęta oraz jak bardzo powinniśmy je chronić.

 

 

 

Jest to jednak książka nie tylko o dzikach, ale (jak głosi sam tytuł) o ich kuzynach. Wybierzemy się więc wspólnie w podróż po całym świecie i poznamy świnię brodatą, dzikana zaroślowego, guźca czy pekari. 

 

Kolejny ,,plus” należy się ,,Dzikiej książce o dzikach i o ich kuzynach” także za poruszenie tematu świń i wspomnienie o kwestii masowych hodowli. W tym miejscu warto także wspomnieć, że każdą złotówkę ze sprzedaży książki Wydawnictwo przeznaczy na działalność ,,Chrumkowa”, czyli pierwszego w Polsce schroniska dla świń – super inicjatywa! Dodatkowo jedna rozkładówka została w całości poświęcona temu wyjątkowemu miejscu. 

 

Poza tym to także cała masa ciekawostek o konkretnych ,,świńskich” przypadkach z historii lub teraźniejszości! Bardzo się ucieszyłam, że wśród rozmaitych opowiastek na końcu książki, znalazłam także opis Esther The Wonder Pig – świnki-celebrytki, która prowadzi swój kanał w social mediach (oczywiście ktoś go prowadzi za nią, ale ona jest jego gwiazdą!). 

 

,,Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach” to bardzo ciekawa propozycja miłego spędzenia czasu, uzupełniania swojej wiedzy i zainspirowania się opowieścią o dzikach oraz świnkach. Polecam ją wszystkim powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/dzika-ksiazka-o-dzikach-i-o-ich-kuzynach/2853/ksiazka.html#.X8f0_S1YIkg

 

 

Poprzedni wpis
Dzik Dzikus – recenzja
Następny wpis
Skok – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja