fbpx

Są takie koty – recenzja przedpremierowa!

Są takie koty – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Są takie koty”

Autor: Martyna Czub

Ilustracje: Martyna Czub

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Koty to indywidualiści. Nie ma dwóch takich samych kotów, podobnie jak nie ma dwóch takich samych ludzi.

 

Autorka książki ,,Są takie koty” Martyna Czub doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego umieściła w niej cały przekrój naszych futrzanych przyjaciół.

 

 

 

Pomysł na ten tytuł wydaje się bardzo prosty; z pomocą bajkowych bohaterów pokazuje się różne osobowości, różnice charakterów oraz ogólnie – różnorodność i niepowtarzalność każdej istoty.

 

,,Są takie koty” zestawia ze sobą przeciwstawne cechy, jak np. bycie towarzyskim i ceniącym sobie samotność, energicznym i bardziej melancholijnym czy bujającym w obłokach lub przyziemnym.

 

Krótkie, poetyckie opisy ilustrują kreatywne wyobrażenia kotów. Mają one raczej charakter symboliczny, podobnie jak cała książka.

 

 

 

Jej głównym celem wydaje się być zarówno zachwyt nad różnorodnością, jak i pokazanie najmłodszym czytelnikom, że pomimo tego, że każdy z kotów się tak diametralnie od siebie różni, to jednak wspólnie tworzą pewną całość.

 

Ta kocia społeczność to tak naprawdę poszczególne elementy, które budują świat. Jest ona także metaforą, która doskonale odzwierciedla ludzi oraz to w jaki sposób oni się charakteryzują.

 

,,Są takie koty” to piękna, poetycka książka, która uczy wrażliwości, umiejętności patrzenia w głąb, bez powierzchownego oceniania na podstawie pozorów.

 

Jej wydanie – gruba okładka, wysokiej jakości strony oraz robiąca wrażenie oprawa graficzna będą dla każdego czytelnika wspaniałą przygodą do świata literatury.

 

 

 

 

Polecam ją dzieciom i dorosłym powyżej 3-ego roku życia.

 

PREMIERA: 08.03.2019

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/32-sa-takie-koty.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--