Lot Osvalda – recenzja

Tytuł: ,,Lot Osvalda”

Autor: Thomas Baas

Ilustracje: Thomas Baas

Tłumaczenie: Przemysław Szczur

Wydawnictwo: Tadam

Rok wydania: 2017

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

 Ocena: wybitna

 

Recenzja:

Samotność to chyba jedna z poważniejszych, współczesnych dolegliwości. Nie ma znaczenia, że zewsząd otaczają nas ludzie. Będąc w tramwaju czy autobusie, w szkole, pracy, na zakupach, będąc cały czas pomiędzy wieloma osobami, można czuć się samotnym.

 

Trudno zrozumieć to dziecku, które wychowuje się w kochającej rodzinie i które jest lubiane wśród rówieśników. Tym trudniej także młodej osobie pojąć, jak ważna jest przyjaźń i jaką sztuką jest znalezienie prawdziwego przyjaciela.

 

Bohater książki ,,Lot Osvalda” nie miał wiele, ale i wydawał się nie potrzebować zbyt dużo. Do pełni szczęścia wystarczało mu towarzystwo jego pierzastego przyjaciela, ptaszka Fiu-Fiu. Umilał mu on swoim śpiewem poranki, dawał motywację do pracy i wprawiał w dobry nastrój. Osvlado widząc, jak jego kompan jest radosny, sam stawał się pełni życia.

 

 

 

 

Pewnego dnia jednak Fiu – Fiu przestał śpiewać. Stracił wesołe usposobienie i dobry humor. Osvaldo zaczął się martwić. Wymyślał różne sposoby, które miały pomóc ptaszkowi powrócić do stanu przed pojawieniem się smutku. Nic jednak nie działało.

Dopiero wizyta w pewnym tajemniczym sklepie i przyniesiony stamtąd kwiat, wszystko odmienił.

 

,,Lot Osvalda” to opowieść o dorosłym mężczyźnie, ale z nieco zdziecinniałymi poglądami na świat. Osvaldo jest bardzo prostolinijny. Nie zdaje sobie sprawy z wielu niebezpieczeństw. Nie ma wiedzy, którą dysponuje raczej większość dorosłych. Wydaje się być krótkowidzem (okulary jeszcze wspomagają ten efekt), który skupia się na niewielu sprawach.

 

 

 

 

Utrata przyjaciela jednak odmienia go. Staje się on bardziej odważny i zdolny do czynów, o które wcześniej nie mógłby się podejrzewać. Rozpoczyna poszukiwania Fiu – Fiu, nie bacząc na przeciwności losu i dość marne szanse jego odnalezienia.

 

To książka o niesamowitej silne przyjaźni, ale także o empatii i stawianiu czyichś potrzeb ponad swoimi. To piękna opowieść spisana w prostych, zrozumiałych dla maluchów słowach.

 

Dzięki zachwycającym ilustracjom, ,,Lot Osvalda” staje się małym dziełem sztuki. Spędzanie czasu z tą książką uwrażliwia czytelnika i daje mu poczucie satysfakcji i zadowolenia.

 

 

 

 

Pięknie wydana opowieść, w bardzo dużym formacie i z grubą okładką, posiada także 4-częściowy rozkładany środek, który przenosi obserwatora w samo serce dżungli.

 

,,Lot Osvalda” polecam absolutnie każdemu. Najlepiej zacząć jego lekturę od 3-ego roku życia i wracać do niej możliwie jak najczęściej.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tadam.pl/publikacje/lot-osvalda/

 

Poprzedni wpis
Bajarka opowiada. Zbiór baśni z całego świata
Następny wpis
Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka – recenzja klasyki
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2017, dżungla, Fiu-Fiu, książka na prezent, książki dla dzieci, książki dla dzieci o samotności, książki wielkoformatowe, Lot Osvalda, miłość, odwaga, Osvald, Przemysław Szczur, przyjaźń, ptaszek, recenzje książek dla dzieci, samotność, strona z książkami, Tadam, Thomas Baas, Wydawnictwo Tadam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja