Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy – recenzja

Tytuł: ,,Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy

Autor: Oliver Scherz

Ilustracje: Barbara Scholz

Tłumaczenie: Agata Janiszewska

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wyobraźcie sobie, że pewnej nocy odwiedza was prawdziwy słoń. Przychodzi prosić o pomoc. Chce uciec z zoo i powrócić do rodziny w Afryce.

 

Wyobraźcie sobie, że jesteście tylko małymi dziećmi, bratem i siostrą, którzy ledwo co znają się na globusie, ale decydują się pomóc temu niezwykłemu gościowi.

 

,,Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy” to nowość książkowa od Wydawnictwa Debit. Jej autorem jest niemiecki pisarz Oliver Scherz.

Porusza ona tematy związane przede wszystkim z tęsknotą za rodziną, odwagą oraz pokonywaniem przeciwności losu.

 

 

 

,,Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy” to opowieść drogi, którą pokonuje czytelnik wraz z bohaterami. Trzyma kciuki za książkowe postacie, żeby udało im się bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

Maja i Karol poznają słonia Abuu, kiedy przychodzi pod ich dom. Jest już późny wieczór, a rodzice wyszli. Dzieci postanawiają zostawić im list z informacją, a sami wyruszają w podróż w nieznane. W rzeczywistości to tylko niewinna zabawa, ale używając dziecięcej wyobraźni, każdy z opisywanych elementów staje się jak najbardziej rzeczywisty!

 

Za radą małej myszy słoń oraz rodzeństwo podążają w stronę gór. Spotykają tam niedźwiedzia, który czuje się samotnie i nie potrafi zasnąć. Kiedy uda mu się im pomóc, płyną rzeką, a następnie wpływają wprost do morza. Po drodze spotykają rozmaite zwierzęta – jedne są ich ciekawe, inne nastawione dość groźne, za każdym razem jednak udaje się im wyjść cało z sytuacji.

 

Bohaterowie książki mają sposobność odwiedzić najróżniejsze miejsca pod względem przyrodniczym. W jednym momencie pokonują pustynię, a w drugim przedzierają się przez gęstą puszczę!

 

 

 

 

,,Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy” to prawdziwa gratka dla miłośników podróżowania! Dzięki mnogim i bardzo ciekawym ilustracjom Barbary Scholz, będzie to także bardzo dobra lektura do samodzielnego czytania dla początkujących miłośników książek. Z dużymi literami i krótkimi rozdziałami poradzi sobie każdy, kto potrafi już w miarę sprawnie czytać.

 

Po lekturze tej książki, każdy z pewnością będzie wiedział, gdzie leży Afryka i jak daleka droga do niej prowadzi! Dzieci dowiedzą się także, jakie zwierzęta w niej mieszkają oraz dlaczego nie zawsze trzeba walczyć, żeby być zwycięzcą.

 

 

 

 

,,Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy”  pokazuje, że rodzina jest niezwykłą społecznością, która jest w stanie zaopiekować się każdym swoim członkiem. Sam fakt posiadania bliskich może także poprawić humor i uczynić życie szczęśliwszym.

 

Polecam tę pozycję dzieciom powyżej 5. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/551-zaraz-wrocimy-tylko-do-afryki-skoczymy.html

 

 

Poprzedni wpis
Zasypianki – recenzja
Następny wpis
Listopad – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja