Aby się wznieść – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Aby się wznieść
Autorka: Cori Doerrfeld
Ilustracje: Cori Doerrfeld
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Dorastając, niezmiennie uczymy się nowych rzeczy. Czasami jest nam łatwiej, innym razem pojawiają się komplikacje i trudniej odnaleźć się w nowej sytuacji. Opieramy się na doświadczeniu starszych, albo wielokrotnie próbujemy, popełniając błędy i sukcesywnie starając się je eliminować.

Niezmiennie jednak, czy jesteśmy mali czy duzi, chcemy być każdego dnia lepsi. Najlepiej osiągać to, mając wsparcie kogoś bliskiego. O tym właśnie jest książka, o której opowiadam w tej recenzji.

Jak zrobić samolot z papieru?

Aby się wznieść to piękna pozycja obrazkowa autorki Cori Doerrfeld, znanej z A królik słuchał czy Do widzenia, dzień dobry. Twórczyni, prostymi słowami oraz za pomocą łatwych do przyswojenia obrazków, opowiada o tym, co jest ważne.

Głównym bohaterem książki jest mały chłopiec, który buduje samolot z papieru. Rzecz, z którą niemal każdy może się utożsamić. Jeżeli nie próbowaliście wybierać odpowiedniego papieru, zginać go w odpowiedni sposób i posyłać w świat, to znaczy, że albo ominęła Was podstawówka, albo wyjątkowo nie interesują Was samoloty.

Niepotrzebne nikomu rady

Okazuje się, że ta z pozoru prosta czynność – jak puszczanie papierowego samolotu, może finalnie stać się bardzo skomplikowana. Wystarczy tylko, że natrafimy na tych, którzy mają wyjątkowo dużo dobrych rad.

Pewnie, wskazówki od starszych i doświadczonych są cenne. Dużo ludzi nie potrafi jednak się dzielić swoją wiedzą. Dzieci niechętnie będą się uczyć od kogoś, kto przemawia do nich z wyższością i nie traktuje swoich słuchaczy poważnie. Poza tym, nie wszystkie rady pasują do każdej osoby. Trzeba wiedzieć, czego ktoś potrzebuje, żeby potrafić mu pomóc.

Książka dla dzieci i nauczycieli

Mam wrażenie, że w Aby się wznieść można odnaleźć dużo wspierającej, wartościowej treści. Ta książka to przesłanie w pięknym wydaniu, które mówi, żeby nie otaczać się krytykującymi i szukającymi dziury w całym, osobnikami.

Znacznie bardziej pomoże nam ktoś, kto będzie pozytywnie nastawiony oraz będzie nam kibicował. Z tego też powodu Aby się wznieść to idealna książka z przesłaniem dla nauczycieli. Nagrodzi ich starania w codziennym wspieraniu maluchów, a także doda sił w kolejnych zmaganiach.

Polecam Aby się wznieść dzieciom i dorosłym, do wspólnego, bliskościowego czytania.

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1517-Aby-sie-wzniesc.html


Poprzedni wpis
un0rdinary 1 – recenzja nowej serii komiksowej young adult
Następny wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 73
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2024, Aby się wznieść, blog książkowy, Cori Doerrfeld, kibicowanie, książka dla nauczyciela, książka na prezent, książki dla dzieci, Mamania, motywacja, próbowanie nowych rzeczy, recenzje książek, wsparcie, Wydawnictwo Mamania, Zofia Raczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja