un0rdinary 1 – recenzja nowej serii komiksowej young adult

Tytuł: unOrdinary 1
Scenariusz: Uru-chan
Rysunki: Uru-chan
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: HarperYA
Rok wydania: 2024
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kojarzycie głównego bohatera, który pozornie jest życiowym przegrywem, ale później okazuje się, że skrywa pewien, dość znaczący sekret? Literatura, ale i przede wszystkim czytelnicy uwielbiają ten motyw!

Nowy oddział wydawnictwa i nowa seria young adult

Można się z nim częściowo lub w pewnych życiowych sytuacjach utożsamiać. Bo kto choć raz nie czuł się pomijany przez innych czy też nie miał nadziei zagrać na nosie tym, którzy chociaż trochę w nas wątpili?

un0rdinary to zupełnie nowa seria, która została zaprezentowana w nowym wydawnictwie – siostrze wydawnictwa Egmont oraz HarperKids. W HarperYA będą ukazywać się teraz pozycje young adult, idealnie wypełniając tę tematyczną niszę.

Jak być dziesiątką… lub zerem

Niezwyczajny to komiksowa opowieść o Johnie, pozornie zwykłym nastolatku, który przeniósł się niedawno do nowej szkoły. Szkoły o bardzo wysokiej renomie, pełnej zupełnie nietypowych uczniów.

Uniwersum un0rdinary opiera się bowiem na ludziach z niezwykłymi, nadprzyrodzonymi zdolnościami. Określane są one w skali od 0 do 10. Osoby, które nie mają żadnych mocy, nazywane są zerami… podobnie jak John.

Tajemniczy John i królowa Seraphina

Chłopak przeciętnie się uczy i nie wykazuje żadnych zdolności. Mimo to, bije od niego jakaś dziwna aura – jest niezwykle pewny siebie oraz dobrze wie, na czym mu zależy oraz co chce osiągnąć. 

Jako jedyny w całej szkole, nawiązuje kontakt z Królową Seraphiną – wybitnie utalentowaną, niepokonaną w żadnej dyscyplinie oraz ambitną nastolatką. Pod jego wpływem dziewczyna przechodzi poważną przemianę, zupełnie podważając swoje zdolności oraz przyszłość. 

Bestsellerowy komiks un0rdinary

Wielowątkowa powieść wciąga w wir akcji, knując intrygi, prześwietlając bohaterów oraz odkrywając kawałek po kawałku ich sekrety oraz przeszłość. W un0rdinary nie brak mnóstwa brutalnych scen walki, ale i pojedynków na słowa czy spryt.

Komiks stał się jednym z najpopularniejszych na internetowej platformie Webtoon, a jego autorka Uru-chan (Chelsey Han) zgromadziła na swoim profilu na Instagramie ponad 300 tys. obserwujących. 

To właśnie tam ogłosiła, że drugi tom w języku angielskim pojawi się już 2 lipca 2024 roku. Nie mogę doczekać się tej kontynuacji w języku polskim! Polecam tę serię wszystkim powyżej 15 roku życia. 

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/unordinary-1-3082.htmlPoprzedni wpis
LEGO DUPLO Pociąg parowy – recenzja klocków dla dzieci
Następny wpis
Aby się wznieść – recenzja książki dla dzieci
Tags: +15, +16, +17, +18, 2024, blog książkowy, Chelsey Han, Ernest Kacperski, fantastyka, HarperYA, komiksy dla nastolatków, komiksy młodzieżowe, komiksy young adult, manga, moce, nastolatkowe, niezwyczajny, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, unOrdinary, unOrdinary 1, Uru-chan, walka, wydawnictwo HarperYA, young adult, zero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja