LEGO DUPLO Pociąg parowy – recenzja klocków dla dzieci

Tytuł: LEGO DUPLO Pociąg parowy
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Seria najsłynniejszych klocków dla małych dzieci, już drugi raz gości na mojej stronie. Nic dziwnego. LEGO DUPLO to wartościowe zabawki, dzięki którym można rozwijać małą motorykę, ale także ćwiczyć wyobraźnię czy… opowiadać rozmaite historie.

LEGO DUPLO Interaktywny pociąg parowy

Wcześniej pisałam o absolutnie podstawowym zestawie w praktycznym opakowaniu, czyli LEGO DUPLO Pudełko z klockami Deluxe. Niezmiennie każdego dnia klocki towarzyszą nam w zabawie i dalej pozostają w świetnym stanie (choć nasz mały tester ma dopiero ponad rok i ciągle jest na etapie przede wszystkim rozkładania budowli na części pierwsze oraz ich smakowania).

Zestaw, na którym się skupiam w tej recenzji, to propozycja dla trochę (ale tylko trochę) starszych dzieci. LEGO DUPLO Pociąg parowy daje możliwość zbudowania własnej stacji z torowiskiem, wyposażonym w różne bajery. Nie ukrywam, że wybrałam go z myślą o niedalekiej przyszłości. Oznaczenie wiekowe na pudełku, czyli od 2 do 5 lat, zdecydowanie jest dobrze oszacowane. 

Wszystkie części w opakowaniu są bezpieczne, ale aby zrozumieć samą mechanikę działania zabawki i czerpać z niej prawdziwą radość, dziecko powinno już postrzegać tę zabawę jako ,,system naczyń połączonych”.

Co zawiera pudełko?

W środku znajdziecie kopertę ze szczegółową instrukcją oraz gwarancję. Ponad to, LEGO DUPLO Pociąg parowy zawiera kilka paczuszek, w których umieszczono części z pociągiem, wagonem, dwoma postaciami (zwiadowcą/maszynistą oraz dziewczynką), torami oraz pozostałą infrastrukturą.

Oprócz tego, co najbardziej istotne, twórcy gry zaoferowali dzieciom możliwość posadzenia drzewa (z uroczą wiewiórką na szczycie), które też może zostać wykorzystane jako surowiec, drewno przewożony z miejsca zbiórki na stację. Właśnie ze względu na to drugie przeznaczenie, wagonik pasażerski można przeobrazić na wagon z koparką. 

Klocki LEGO DUPLO do stworzenia zestawu

LEGO DUPLO Pociąg parowy zawiera również uroczą wspomnianą stację, z zegarem, oknem, krzesłem, a nawet walizką. Tory można zbudować w jednym kształcie, ale w różnych kierunkach (pionowym oraz poziomym). 

Dla tych, którzy chcieliby wydłużyć torowisko – LEGO DUPLO poleca dodatkowe zestawy uzupełniające, jak np. LEGO DUPLO Tory kolejowe i wiadukt czy jeszcze bardziej złożony LEGO DUPLO Pociąg towarowy.

Zabawka z torami i pociągiem dla najmłodszych

Moim zdaniem jednak LEGO DUPLO Pociąg parowy na początek zdecydowanie wystarczy. Tym bardziej, że zabawa nie kończy się tylko na budowaniu. Wystarczy włożyć do lokomotywy baterie (4 paluszki AAA) i ułożyć na torach podłużne klocki w pięciu kolorach z oznaczeniami, aby uruchomić dodatkowe opcje:

  • niebieska część – po przejechaniu po tym klocku, pociąg zatrzymuje się i tankuje wodę (jest to przecież pociąg parowy!),
  • zielona część – pociąg zaczyna jechać w przeciwnym kierunku,
  • żółta część – pociąg robi urocze ,,ciuf, ciuf”,
  • biała część – w pociągu włączają się światła,
  • czerwona część – pociąg się zatrzymuje (polecam ustawić ją np. tuż przy stacji).

Muszę przyznać, że ten pociąg rzeczywiście ma parę! Może jeździć bez wytchnienia po torze i sprawiać mnóstwo radości małym (ale i tym większym) dzieciom! Stworzona została do niego także dedykowana aplikacja, która rozszerza jego możliwości. Zestaw świetnie sprawdzi się w roli prezentowej.

LEGO DUPLO Pociąg parowy dostępny jest w dobrych sklepach internetowych. Bardzo go polecam!

Poprzedni wpis
Szare miasto – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
un0rdinary 1 – recenzja nowej serii komiksowej young adult
Tags: +2, +3, +4, +5, blog, budowanie, klocki dla dzieci, kolejka, lego, LEGO DUPLO, LEGO DUPLO Pociąg parowy, pociąg, pociąg parowy, recenzent LEGO, recenzent zabawek, recenzje zabawek, tory, wyobraźnia, zabawka, zabawki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja