Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 73

czyli co przewiduję, że będzie miało wartość większą niż pozostałe

MAJ 2024

(kolejność według wieku odbiorców)

Patronaty

1. Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda

Autorzy: Aino Havukainen, Sami Toivonen

Wydawnictwo: Bona

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 4+

,,Tatu i Patu uwielbiają Legendę o władczyni Avathora, przeczytali ją już ponad trzydzieści razy! Więc gdy podczas wieczornej toalety znajdują magiczne przejście w szafce nad umywalką, natychmiast wyruszają na spotkanie przygody.

Avathorowi grozi wielkie niebezpieczeństwo, ponieważ skradziono magiczny Prakamień. Patuman i Tatuman – znani śmieszkowie, a raczej śmiałkowie – nie wahają się ani chwili: uzbrojeni w najróżniejsze przybory toaletowe, podejmują ryzykowną wyprawę poszukiwawczą. Wkrótce zdadzą sobie sprawę z tego, jak wiele można zdziałać za pomocą patyczków do uszu, pasty do zębów oraz papieru toaletowego.

Patu i Tatu to bohaterowie uwielbiani przez dzieci na całym świecie. Seria ukazała się dotąd w 31 językach, osiągając sprzedaż ponad 1,5 miliona egzemplarzy.” Wydawnictwo Bona

Recenzje poprzednich części:

2. Tappi. Opowieści Tappiego. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem

Autor: Marcin Mortka

Ilustracje: Piotr Sokołowski

Wydawnictwo: SQN

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 6+

,,Tęskniliście za Tappim i Szepczącym Lasem?

Cóż, ja chyba też. Dlatego zajrzałem tam ostatnio i… Rety, co tam się wyprawia! Wiecie, że w Szepczącym Lesie ktoś znów zaczął rzucać czary, i to myląc zaklęcia? I że niedźwiedź Brzuchacz kręci się niebezpiecznie blisko Złocistej Pasieki, a kruk Paplak gdzieś się zawieruszył? Słyszeliście, że na niebie coś tupta, a pewna czarownica wysoko w górach uznała, że czas podbić świat?

Oj, czyżby Szepczący Las znalazł się w niebezpieczeństwie?

Na szczęście Tappiemu niestraszne przeciwności losu, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu renifer Chichotek i… No właśnie! Do naszych przyjaciół dołączy pewna rezolutna dziewczynka z magiczną różdżką i głową pełną pomysłów (nie zawsze do końca przemyślanych).

To co? Wpadniemy razem do Szepczącego Lasu?” Wydawnictwo SQN

Dla dzieci od 2 lat

3. Nocny kotek

Autorka: Sonja Danowski

Ilustracje: Sonja Danowski

Wydawnictwo: Tako

Data premiery: 20.05.2024

Wiek dziecka: 2+

,,W schronisku odbędzie się niebawem festyn. Antoś kocha zwierzęta, a w szczególności koty, dlatego przekazuje na charytatywną loterię swoje ulubione przytulanki. Przed pójściem spać trochę mu brakuje pluszaków. Mama daje mu na pocieszenie swoją starą zabawkę z dzieciństwa – kota Pawełka. Od tego momentu Antoś i Pawełek są nierozłączni. Wkrótce w ich domu zamieszka jeszcze jeden kotek…

Sonja Danowski opowiada wzruszającą historię przyjaźni i ubiera ją w gęste od szczegółów, realistyczne, urzekająco piękne ilustracje.” Wydawnictwo Tako

Recenzja innej książki tej autorki:

4. Droga do domu

Autor: Sven Nordqvist

Ilustracje: Sven Nordqvist

Wydawnictwo: Media Rodzina

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 3+

,,Pewnego dnia mały chłopiec budzi się w środku lasu. Nie wie, gdzie jest ani w którą stronę pójść, ale chce znaleźć drogę do domu. W podróży spotyka różne postaci – niektóre bardzo chcą mu pomóc, niektóre przestraszyć. Mały chłopiec z odwagą wędruje przez różne światy, aby wrócić do domu.

To kolejna uczta dla małych i dużych fanów bogatych w szczegóły ilustracji Svena Nordqvista.” Wydawnictwo Media Rodzina

5. Kret sam na scenie – wznowienie (aktualizacja okładki, nowe tłumaczenie Agnieszka Stróżyk)

Autor: Ulf Nilsson

Ilustracje: Eva Eriksson

Wydawnictwo: Zakamarki

Data premiery: 21.05.2024

Wiek dziecka: 3+

,,Mam sześć lat i chodzę do zerówki. Właśnie szykujemy przedstawienie na pierwszy dzień wiosny. Na najprawdziwszej scenie i z prawdziwymi reflektorami. Powiedziałem pani, że nie chcę w nim brać udziału. Nie lubię śpiewać przed publicznością. Wtedy pani wpadła na pewien pomysł.

Kret sam na scenie to opowieść o tremie – podstępnym potworze, który potrafi pożreć nawet najlepszych śpiewaków. Bo występ na prawdziwej scenie to nie to samo, co domowe popisy przed młodszym braciszkiem. Czy da się pokonać strach i niepewność? Czy może lepiej na zawsze pozostać kretem schowanym w ciemnościach? Jedno jest pewne: dobrze mieć przy sobie kogoś, dla kogo jest się najlepszym na świecie!

(…) Kret… powraca na scenę po jedenastu latach od pierwszego polskiego wydania, wówczas opublikowanego przez inną oficynę. Zakamarki wznawiają ten tytuł w nowym, świetnym tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk.” Wydawnictwo Zakamarki

Link do mojej recenzji starego wydania: https://bajkochlonka.pl/2024/02/06/kret-sam-na-scenie-recenzja-poszukiwanej-ksiazki-dla-dzieci/

6. Lato w Jeżynowym Grodzie

Autorka: Jill Barklem

Ilustracje: Jill Barklem

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 3+

,,Lato było bardzo gorące. Słońce wspinało się co dzień wysoko na niebie, a powietrze nad polami drżało z upału. Wiele myszek gromadziło się po południu w okolicach strumyka i szukało tam ochłody. Majtały łapkami i ogonkami w czystej wodzie. Letnie lenistwo przerwała fantastyczna wiadomość – oto panna Makóweczka Bystrzycka i pan Dereń Mączniak biorą ślub, a wesele odbędzie się nad strumieniem!

Tańcom weselnym na tratwie nie było końca. Do czasu, gdy liny, które trzymały ją na uwięzi, zaczęły się przecierać… Co zrobią myszki? I co z weselem?

Przeżyj rok w Jeżynowym Grodzie i zbierz wyjątkową kolekcję opowieści:

  • Wiosna w Jeżynowym Grodzie
  • Lato w Jeżynowym Grodzie
  • Jesień w Jeżynowym Grodzie
  • Zima w Jeżynowym Grodzie” Wydawnictwo Znak Emotikon

Wypatrujcie recenzji wszystkich części już niebawem na stronie! A artykuł do zbiorczego tomu: https://bajkochlonka.pl/2018/02/20/w-jezynowym-grodzie-recenzja/

Dla dzieci od 4 lat

7. Dzielne psy

Autor: Lucas Riera

Ilustracje: Grace Helmer

Wydawnictwo: Kropka

Data premiery: 08.05.2024

Wiek dziecka: 4+

,,Psy to coś więcej niż tylko członkowie naszych rodzin i wierni towarzysze – bywają też bohaterami! Sura pracuje jako strażaczka i potrafi uratować człowieka przysypanego po zejściu lawiny czy trzęsieniu ziemi. Miki to wspaniały tropiciel, jest świetny w poszukiwaniu zaginionych osób. (…)

Książka powstała we współpracy z Fundacją Affinity, organizacją skupiającą się na pomocy porzuconym zwierzętom domowym i podnoszeniu świadomości na temat ogromnego wpływu zwierząt domowych na ludzi. Każdy, z przedstawionych w tej publikacji, odważnych psów zasługuje na ogromny szacunek. (…) A wszystkie te historie są prawdziwe. To opowieści o psach, które robią dla nas tak wiele.” Wydawnictwo Kropka

8. Karnawał zwierząt

Autor: Piotr Kamiński

Ilustracje: Joanna Rusinek

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne 

Data premiery: 23.05.2024

Wiek dziecka: 4+

,,Kiedy w II połowie XIX wieku Camille Saint-Saëns skomponował cykl miniatur pod wdzięcznym tytułem Karnawał zwierząt, nie mógł przewidzieć, że utwór napisany dla żartu i celów prywatnych zyska ogromną popularność i stanie się inspiracją dla innych artystów, m.in. poetów, reżyserów operowych i choreografów.

Powstały liczne teksty, wśród nich popularne francuskie wierszyki Francisa Blanche’a czy anglojęzyczne Ogdena Nasha. Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje polską wizję Karnawału zwierząt. Twórcą polskich wierszyków jest mieszkający na stałe we Francji Piotr Kamiński (…) . Autorką ilustracji jest Joanna Rusinek.

Książce towarzyszy audiobook czytany przez Piotra Fronczewskiego oraz aplikacja mobilna.” Wydawnictwo PWM

9. Dzieci świata takie jak Ty. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej

Autorka: Nicola Edwards

Ilustracje: Andrea Stegmaier

Wydawnictwo: HarperKids, Harper Collins Polska

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 5+

,,Dowiedz się, gdzie do szkoły można dojechać kolejką linową, a gdzie śpi się na piecu. Sprawdź, dlaczego dzieci w Etiopii nie noszą nazwisk rodziców, mali Japończycy kolekcjonują chrząszcze, a Włosi nazywają chleb kapciem.

Książka Dzieci świata takie jak Ty to fascynujące spojrzenie na kulturowe różnice przez pryzmat dzieci żyjących w różnych zakątkach świata. Mieszkają w bardzo różnych  warunkach, jedzą rozmaite lokalne specjały, mówią odmiennymi  językami i inaczej się ubierają. W dodatku to, co w jednym miejscu jest przejawem dobrego wychowania, gdzie indziej bywa niekulturalne lub obraźliwe – jak siorbanie przy posiłku, czy głaskanie po głowie. Jak się w tym połapać?” Wydawnictwo Harper Collins Polska

10. Nocny Rycerz

Autor: Christopher Denise

Wydawnictwo: ToTamto

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 5+

,,Od dnia wyklucia Sowiątko marzyło o tym, by zostać prawdziwym rycerzem.

Chociaż nie jest największe i najsilniejsze, to dostało się do Szkoły Rycerskiej.

Przydzielono je do Nocnej Straży Rycerskiej, gdzie zostało poddane ostatecznej próbie. Musiało zmierzyć się z przerażającym intruzem.

To pełen optymizmu, zaskakujący pokaz odwagi, który udowadnia, że spryt i przyjaźń mogę mieć przewagę nad mięśniami. Nocny Rycerz to średniowieczna opowieść budująca siłę i pewność siebie, o pełnym zapału bohaterze, który kieruje się sprytem, poczuciem humoru i sercem.

Książka otrzymała medal Caldecotta i jest bestsellerem „New York Timesa”.” Wydawnictwo ToTamto

11. Kocia Szajka i zaginione bajki

Autorka: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Wydawnictwo: Agora dla dzieci

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 6+

,,Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie.

Nie ma to jak deszczowe popołudnia. Koty wylegują się po kątach, popijają kakao z mysią posypką i oglądają kreskówki z Reksiem, ale zaraz… Czyżby w jednym z filmów występował tata Morfeusza?! Szczurza twarz, co za odkrycie! Koci detektywi ruszają do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, by wspomóc przyjaciela w odkrywaniu rodzinnych korzeni. Tymczasem na miejscu okazuje się, że ktoś ukradł bajki z Reksiem!

Kto i w jakim celu dopuścił się tak zuchwałego czynu? Czy filmy trafiły na czarny rynek w kocim internecie? Śledztwo musi być prowadzone dyskretnie, żeby nie siać paniki wśród fanów psiego celebryty. Żegnaj, spokoju, Kocia Szajka znów ma łapy pełne roboty.” Wydawnictwo Agora dla Dzieci

Link do poprzednich recenzji serii Kocia Szajka:

Kocia Szajka i klątwa starego kina – recenzja

12. Niesamowite warzywa

Autorka: Ewa Podleś

Ilustracje: Ewa Podleś

Wydawnictwo: Dwukropek

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 6+

,,Witajcie w niesamowitym świecie warzyw! Z tej książki dowiecie się, jak potrafią być one różnorodne. Ile odmian mają pomidory i jak smakuje wasabi? Jakie warzywo wyhodowano w kosmosie i w jakim kraju organizuje się bitwę na pomidory?

Poznacie przepisy na przetwory i pachnące kosmetyki, odkryjecie, dlaczego warzywa są zdrowe i sprawdzicie, co przygotowuje się z nich w kuchniach na całym świecie.  Nie zabraknie też informacji, z jakich krajów pochodzą warzywa, jak założyć własny ogródek oraz dlaczego pojawiają się one w przysłowiach. A jeśli dodamy do tego zabawne ilustracje, otrzymamy wspaniałą książkę nie tylko dla miłośników szpinaku.” Wydawnictwo Dwukropek

13. Serce olbrzyma

Autorka: Hollie Hughes

Ilustracje: Anna Wilson

Wydawnictwo: Kropka

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 6+

,,Na wzgórzu tkwi dziwaczny kształt,
podobno olbrzym leży tu
i smacznie śpi pod kocem z traw,
na legowisku z miękkich mchów.

Pewnego dnia olbrzym się budzi, a na jego drodze staje mały chłopiec o imieniu Tom. Gdy Tom dowiaduje się, że olbrzym nie może odnaleźć swojej mamy, postanawia wraz z nim wyruszyć na jej poszukiwania, bo dobrze wie, jak to jest czuć się samotnie. Po drodze obaj wędrowcy znajdują przyjaźń i odkrywają, że nawet ktoś niewielkich rozmiarów może mieć serce olbrzyma.

Piękny tekst Hollie Hughes i zapierające dech w piersiach ilustracje Anny Wilson zostały wzbogacone wzruszającym przekładem Michała Rusinka. To literacka gratka, której nie można przegapić.” Wydawnictwo Kropka

Dla dzieci od 7 lat

14. Klasyka w mandze. Ania z Zielonego Wzgórza

Autor: Sae-Rom Ok

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 7+

,,Jeśli myślisz, że znasz książkę Lucy Maud Montgomery, to najnowsze wydanie „Ani z Zielonego Wzgórza” z pewnością cię zaskoczy. Już od pierwszych stron historia słynnej rudowłosej dziewczynki okaże się zupełnie inna. A to wszystko za sprawą niecodziennego formatu i przemyślanych ilustracji wykonanych w koreańskim stylu Manhwa, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom mangi.

Otwórz się na nieznane i daj się porwać wyobraźni, poznając historię Ani w zupełnie nowej odsłonie.” Wydawnictwo Wilga

15. Między ziemią a niebem

Autorka: Katarzyna Jackowska-Enemuo

Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska

Wydawnictwo: Albus

Data premiery: 20.05.2024

Wiek dziecka: 7+

,,To książka o ziemi wodzie, ogniu, wietrze, chmurach, Słońcu i Księżycu, o żywiołach, które towarzyszą człowiekowi, od zawsze. Autorka snuje opowieści dla siebie i dla nas, żebyśmy spróbowali zrozumieć tajemnice świata.

Znajdziecie tu opowieść o Krasie, w której włosach mieszkał wiatr. Opowieść o tym, czego Księżyc nauczył ludzi, o tym gdzie rodzi się Słońce, i o Płanetniku, który całował chmury. Swoje opowieści opiera autorka na mitach słowiańskich, na nielicznych wzmiankach w kronikach, na analizie obrzędów, pieśni, opowieści, bajek, wierzeń i przesądów pozbieranych po wsiach.

Niektóre z nich sięgają do korzeni języków słowiańskich oraz ludowej magii i medycyny. Jak mówi autorka: „Ludzie opowiadali sobie historie – te „wielkie”, mitologiczne po to, żeby spróbować zbliżyć się do rzeczy niezwykłych, niepojętych. Żeby opowiedzieć sobie o tym, z czym się mierzyli. Po to są historie, po to są opowieści. Nie mają początku, ani końca. Nie da się ich zamknąć w klatce. Ani w książce. Zawsze wypełzną, wylecą, wyturlają się jakoś. I pójdą swoją drogą”.” Wydawnictwo Albus

16. 40 haseł o demokracji

Autorka: Maria Środoń

Ilustracje: Adam Wójcicki

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Data premiery: 05.2024

Wiek dziecka: 8+

,,Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Wydawnictwo Dwie Siostry przedstawiają leksykon 40 przystępnych, dowcipnie zilustrowanych haseł, z których dowiecie się o polskiej demokracji wszystkiego, co najważniejsze.

Słyszycie o niej w telewizji, rozmawiają o niej rodzice, kłócą się o nią babcia z ciocią. Co to jest ta DEMOKRACJA?

Wszystko wyjaśni wam ta książka! Przeczytacie w niej, jak polska demokracja działa dzisiaj, i poznacie jej historię. Dowiecie się, co jest zapisane w konstytucji, kto może głosować i po co są partie polityczne. Stanie się dla was jasne, co robi prezydent, a co premier, za co odpowiada sejm, a za co senat.

Poznacie podstawowe fakty o tak ważnych dla polskiej demokracji wydarzeniach jak uchwalenie Konstytucji 3 maja czy porozumienia Okrągłego Stołu, dowiecie się podstawowych rzeczy o innych ustrojach i przeczytacie, co się dzieje, gdy nie ma demokracji.

Jesteście obywatelami i obywatelkami. Dowiedzcie się, co to dokładnie znaczy!

Książka została wydana wspólnie z Kancelarią Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.”

Dla dzieci od 9 lat

17. Słowiańskie mity i opowieści w komiksie

Autorka: Wiktoria Korzeniewska

Ilustracje: Natalia Noszczyńska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data premiery: 20.05.2024

Wiek dziecka: 9+

,,Mity słowiańskie w komiksie? Tego jeszcze nie było!

W kogo wierzyli nasi słowiańscy przodkowie? O co chodzi z topieniem marzanny na wiosnę? Jak się pozbyć zmory? I co wspólnego z tym wszystkim ma… jajko?!

Sprawa z mitologią Słowian jest trochę skomplikowana, ponieważ istnieje bardzo mało źródeł, ale pisarka Wiktoria Korzeniewska (obecna w internecie jako SlavicBook) i ilustratorka Natalia Noszczyńska podjęły się opowiedzenia wszystkiego młodszym czytelnikom w prosty i wciągający sposób. Poznacie słowiańskich bogów, stare tradycje, które przetrwały aż do dziś, oraz dostaniecie trochę inspiracji do słowiańskiego „zrób to sam”.” Wydawnictwo Nasza Księgarnia

18. Zaginiony wieloryb

Autorka: Hannah Gold

Ilustracje: Levi Pinfold

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 9+

,,Co by było, gdybyś umiał(a) porozumiewać się z wielorybem? Podczas gdy mama Rio przebywa w szpitalu, chłopiec zostaje wysłany do mieszkającej w Kalifornii babci. Rio czuje się samotny i zagubiony, a jedyną rzeczą, która sprawia mu przyjemność, to morskie wyprawy na obserwację wielorybów.

Pewnego dnia dochodzi do niesamowitego spotkania chłopca i łagodnym morskim olbrzymem Białym Dziobem (robocza nazwa). Pewnego dnia wieloryb jednak znika, a Rio postanawia go odnaleźć…” Wydawnictwo Wilga

19. Mira #3

Autorka: Sabine Lemire

Ilustracje: Rasmus Bregnhøi 

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Data premiery: 05.2024

Wiek dziecka: 9+

,,Życie w dwóch rodzinach naraz nie jest proste! Tu nieznośny młodszy brat, tam nadopiekuńcza mama, której zebrało się na rozmowy o dojrzewaniu. Całe szczęście, że Mira ma jeszcze przyjaciół. Trzeci tom zabawnej i życiowej serii dla młodszych nastolatków.

Mira kłóci się z małym Brorem i ma poczucie, że tata wcale jej nie rozumie. Czyżby to jednak nie był jej tata? A może w pamiętnikach mamy z burzliwej młodości kryje się jakaś wskazówka? I jeszcze ciało robi jej dziwne niespodzianki… (…)

Mira #3 to pełna humoru opowieść o życiu w dwóch rodzinach jednocześnie, o sekretach i stawianiu granic, o byciu artystą i o tym, jak to jest, kiedy ktoś nagle staje się dla nas najważniejszy i najwspanialszy na świecie.” Wydawnictwo Dwie Siostry

Recenzja dwóch poprzednich części tej serii: https://bajkochlonka.pl/2024/03/15/mira-recenzja-komiksowej-serii-dla-nastolatkow/

Dla dzieci od 15 lat

20. Karuzela

Autor: Sergio Rossi

Ilustracje: Agnese Innocente

Wydawnictwo: Jaguar

Data premiery: 22.05.2024

Wiek dziecka: 15+

,,Dziesięć rozdziałów, liczne zbiegi okoliczności

I tylko jedna główna bohaterka:

Miłość w czasach WhatsAppa.

Pewnego wieczoru Stefano odbiera wiadomość od tajemniczej dziewczyny, która proponuje mu spotkanie, choć nie chce zdradzić, kim jest. To daje początek całej kaskadzie opowieści.

Anna i Ludo, Ludo i Chiara, Chiara i Matilde, Matilde i Andrea. Za każdym imieniem stoi inna historia, inne rozterki, radości i smutki codzienności, duety i trójkąty miłosne. Ale łączy je jedno – próba zrozumienia tego, co przytrafia się w życiu. I poradzenia sobie z tym.

Doskonała powieść graficzna o dorastaniu we współczesnym świecie, oparta na motywach sztuki Arthura Schnitzlera. Prawa do wydania w Stanach nabyło prestiżowe wydawnictwo Dark Horse Comics, wydawca m.in.: kultowego Hellboya, Stranger Things czy American Gods.” Wydawnictwo Jaguar

21. Sapiens. Opowieść graficzna. Mistrzowie historii. Tom 3

Autor: Yuval Noah Harari

Ilustracje: David Vandermeulen, Daniel Casanave

Wydawnictwo: Literackie

Data premiery: 15.05.2024

Wiek dziecka: 15+

,,Kto pociąga za sznurki historii?

Trzecia część błyskotliwej i zabawnej graficznej serii czerpiącej idee oraz pomysły z przetłumaczonego na 60 języków i sprzedanego w nakładzie 25 milionów egzemplarzy światowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. W najnowszym tomie Yuval Noah Harari proponuje powrót do zamierzchłych czasów, w których giganci historii zmierzą się w pojedynku o to, kto odegrał najważniejszą rolę w dziejach świata.

  • Kim był Nieboskłon i czy naprawdę istniał?
  • Na czym polega światopogląd animistyczny?
  • Czym jest boski magnes?

Epickie i pięknie ilustrowane dzieło – efekt współpracy Yuvala Noaha Harariego, belgijskiego ilustratora Davida Vandermeulena oraz francuskiego twórcy komiksowego Daniela Casanave’a – przykuje uwagę również tych, którzy na co dzień nie zajmują się nauką czy historią. Pasjonująca intelektualna rozrywka dla młodszych i starszych.” Wydawnictwo Literackie

Recenzje poprzednich tomów:

Poprzedni wpis
Aby się wznieść – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Każdy z nas – recenzja książki dla dzieci o emocjach
Tags: 2024, blog książkowy, co czytać dzieciom, książki dla dzieci, nowości książkowe, nowości literatury dziecięcej, patronaty medialne Bajkochłonki, premiery książek dla dzieci, premiery maj 2024, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Tappi, Tatu i Patu, zapowiedzi, zapowiedzi książek, zapowiedzi książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja