Tatu i Patu w przedszkolu – recenzja patronatu

Tytuł: Tatu i Patu w przedszkolu
Seria: Tatu i Patu
Autorzy: Aino Havukainen, Sami Toivonen
Tłumaczenie: Iwona Kiuru
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina 
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: wybitna

Dorośli często zapominają jaki świat jest niezwykły i ciekawy. Piękny oraz czysty zachwyt nad rzeczywistością to jednak zazwyczaj domena dzieci. Dobrym tego przykładem jest dwóch braci – Tatu i Patu, których szalone przygody prowadzą do kolejnej części fantastycznej, fińskiej serii! 

,,Tatu i Patu w przedszkolu” to już druga w polskim przekładzie (po ,,Tatu i Patu. Szalone maszyny”) książka duetu Aino Havukainena oraz Sami Toivonen, którą dodatkowo mam ogromną przyjemność obejmować swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym! Pozycje ukazują się dzięki staraniom wydawnictwa Bona.

Spa czy wyspa?

Tytułowi Tatu i Patu wybierają się do spa! Udało im się wygrać na loterii dzień w tym luksusowym obiekcie i wprost nie mogą się doczekać atrakcji, które dla nich zaplanowano. Na miejsce docierają szybciej niż przewidywali, ale jest to przecież wyłącznie kolejny powód do radości. A jednak – wkrótce okazuje się, że Spa Szczęściarzy, do którego mieli nadzieję trafić, pomylili z… Przedszkolem Wyspa Szczęścia! 

Jak odnajdą się bracia wśród innych dzieci? Jak szybko zorientują się o swojej pomyłce? Czy pobyt w przedszkolu okaże się równie ciekawy, co planowana wizyta w spa?

Komedia pomyłek 

,,Tatu i Patu w przedszkolu” to prawdziwy popis autorskiej wyobraźni! Począwszy od samego pomysłu przypadkowego trafienia do przedszkola, po jego odkrywanie i poznawanie jako miejsca, które… bije na głowę nawet najlepsze spa! Chłopcy wiele z planów dnia przedszkolaków traktują bowiem jako atrakcje, sprawiając tym samym, że przebywanie w placówce urasta do rangi niesamowitych przygód.

Kiedy pozostałe dzieci dowiadują się jednak o pomyłce, postanawiają pomóc rodzeństwu wbrew ich woli. Książka ,,Tatu i Patu w przedszkolu” staje się… prawdziwą komedią pomyłek! I nie tylko! W grę wchodzi bowiem także intryga oraz super szalony plan awaryjny.

Jeszcze więcej wynalazków

O ile pamiętacie z poprzedniej części, seria o Tatu i Patu kojarzy się również z wynalazkami. Tym razem za projektowanie biorą się pozostałe przedszkolaki. Ich dziełem staje się tajemnicza maszyna, w którą zamieszany zostanie gość specjalny – Pan Małpka! Wystarczy jednak przyjrzeć się dobrze ilustracjom, żeby znaleźć całe mnóstwo zaskakujących elementów. Autorzy na obrazkach poukrywali humorystyczne akcenty w wyposażeniu przedszkola i nie tylko. Zabawcie się we wspólne ich wyszukiwanie.

,,Tatu i Patu w przedszkolu” zawiera także wspaniałą niespodziankę na końcu lektury. Prześmieszny spektakl, który wśród małych słuchaczy – i jestem o tym przekonana – wywoła salwy śmiechu! 

To fantastyczna, niezwykle pozytywna, ale również wartościowa książka, która przedszkolakom pozwoli pokochać przedszkole na nowo, a dla pozostałych dzieci stanie się świetną zapowiedzią tego nowego ekscytującego etapu w ich życiu.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwobona.pl/pl/p/Tatu-i-Patu-w-przedszkolu/175


Poprzedni wpis
Louca. Feniksy. Tom 5 – recenzja komiksu
Następny wpis
Odwiedzamy zoo – recenzja książki z okienkami
Tags: +3, +4, +5, +6, 2023, Aino Havukainen, blog książkowy, Bona, bracia, humor, Iwona Kiuru, książki dla dzieci, patronat medialny, przedstawienie, przedszkole, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, rodzeństwo, Sami Toivonen, serie książek dla dzieci, śmieszne książki dla dzieci, Tatu i Patu, Tatu i Patu w przedszkolu, Wydawnictwo Bona, zabawne książki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja