fbpx

Myszaczek – recenzja

Myszaczek – recenzja

Tytuł: ,,Myszaczek”

Autor: Max Kaplan

Ilustracje: Lev Kaplan

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Odwaga to coś, co pcha nas do czynów niewiarygodnych, gdzie z pozoru zwycięstwo jest niemożliwe. Podobnie jak niezwykła jest mała mysz, która potrafi pokonać przeszkody i przezwyciężyć strach, żeby zrobić coś dobrego.

 

,,Myszaczek” to piękna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. O tym, że warto być empatycznym. Warto okazać komuś zrozumienie i współczucie, oraz warto mieć przyjaciół.

 

 

 

 

 

Mała mysz postanawia wyruszyć w świat, żeby zdać egzamin ze swojej odwagi. W trakcie podróży zaskakuje ją mróz i głód. Przypadkiem trafia w okolice latarni morskiej, gdzie zaprzyjaźnia się z latarnikiem, który okazuje jej serce i sympatię. Kiedy mężczyzna zapada na ciężką chorobę, mała mysz robi wszystko, żeby się odwdzięczyć za okazaną pomoc.

 

Zaskakujące jest, że autor ,,Myszaczka” urodził się w 1998 roku i ma zaledwie 20 lat!  Nazywa się Max Kaplan i ma wielkie aspiracje – chce zostać reżyserem. Jeśli jego filmy będą tak dobre, jak historie które pisze – m wielką karierę na wyciągnięcie ręki!

 

Wspaniałe ilustracje, które dodają tej książce nastroju baśni wykonał Lev Kaplan. Wszystkie zostały ręcznie namalowane, a proces podczas którego powstawały, można obejrzeć np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=2D03vlo-0MM

 

 

 

 

 

,,Myszaczek” to urocza opowieść, jak uroczy jest jej tytuł, która podkreśla znaczenie ważnych cech, jak odwaga. Mówi o wsparciu przyjaciół i przy okazji w emocjonujący sposób opisuje akcję. Przede wszystkim to jednak bardzo prosta opowieść – bajka, którą mogłaby opowiedzieć babcia lub dziadek na dobranoc dla wnuka. Jej siła tkwi w tej prostocie, i dzięki niej jej przekaz tak mocno oddziałuje na czytelnika.

 

Polecam ,,Myszaczka” każdemu dziecku powyżej 3-ego roku życia. Niech postawa heroicznej myszki pomoże najmłodszym w zrozumieniu własnej wartości i zarazi odwagą w sięganiu po niemożliwe.

 

Link do strony wydawnictwa: https://esteri.pl/ksiazka/myszaczek-nieprawdopodobne-przygody-malenkiej-myszki-o-sercu-lwa

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--