fbpx

Dzień dobry, poczta! – recenzja

Dzień dobry, poczta! – recenzja

Tytuł: ,,Dzień dobry, poczta!”

Autor: Marianne Dubuc

Ilustracje: Marianne Dubuc

Tłumaczenie: Magdalena Wanielista

Wydawnictwo: Entliczek

Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W poniedziałkowy poranek w wielu miejscach ponownie rozpoczyna się praca. Po weekendzie jest dużo do zrobienia, dlatego nie ma co zwlekać! Z wielkim entuzjazmem kolejny tydzień rozpoczyna także Pan Listomysz, który ciągnie za sobą wózek pełen różnych pakunków. Przez cały dzień będzie je dostarczał do czekających na przesyłkę mieszkańców niewielkiego miasteczka.

 

,,Dzień dobry, poczta!” to książka obrazkowa Marianne Dubuc – artystki, która jest autorką wielu pełnych uroku bajek dla najmłodszych. Przypomina mi pewną bajkę animowaną z dzieciństwa, której tytułu niestety nie pamiętam, ale która opowiadała o tacie-niedźwiedziu, który za pomocą niewielkiej łódki rozwoził mieszkańców lasu w różne kierunki.

Pan Listomysz roznosi jednak paczki i widać, że sprawia mu to ogromną przyjemność! 

 

 

 

W tej książce możemy zaobserwować kilka bardzo ciekawych rzeczy – przede wszystkim oglądamy różne zwierzaki w ich domkach. Oczywiście, nie przypominają one tych z rzeczywistości, ale za każdym razem jest szansa wypatrzeć w nich jakiś niewielki element, bardzo charakterystyczny dla danego gatunku mieszkającego w nich lokatora. 

 

Długi dom węża jest rozciągnięty na kilka rozkładówek, sroka – to poszukiwana złodziejka z wielką słabością do świecidełek, a muchy mieszkają w miejscu niepokojąco przypominającym… (sami domyślcie się co). 

 

Takie podążanie wraz z głównym bohaterem i obserwowanie pozytywnych reakcji obdarowanych zwierząt sprawia, że dzieci mogą docenić pracę roznosiciela poczty. Widzą, że jego zawód jest bardzo potrzebny i bez niego – nie można byłoby liczyć na przesyłanie sobie miłych upominków lub zaopatrywanie się w potrzebne narzędzia. 

 

 

 

Co więcej, ,,Dzień dobry, poczta!” ma na końcu dla czytelników niespodziankę! Ten osobisty epizod z życia Pana Listomysza dodatkowo podkreśla, ile przyjemności może sprawić zarówno roznoszenie poczty jak i otrzymywanie paczek. 

 

Polecam tę historię wszystkim dzieciom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.entliczek.eu/glowna/29-dzien-dobry-poczta.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment