Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń – recenzja

Tytuł: Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń
 Autor: Torben Kuhlmann
 Ilustracje: Torben Kuhlmann
Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Po bardzo krótkiej przerwie, z wielką przyjemnością powracam do serii o mysich odkrywcach, które zmieniły świat… ludzi! Ostatnio nakładem Wydawnictwa Tekturka ukazały się dwie nowości autora Torbena Kuhlmanna, który powziął sobie za cel wprowadzenie dzieci w tematykę wielkich i przełomowych wynalazków.

Do tej pory ukazały się książki o tytułach:

Jak opowiadać dzieciom o teorii względności?

Przyznam szczerze, że byłam bardzo ciekawa, w jaki sposób uda się autorowi opowiedzieć o Einsteinie – naukowcu, który jakby nie patrzeć, zajmował się bardzo poważnymi oraz skomplikowanymi rzeczami. Torben Kuhlmann zanim jednak zaczął wprowadzać nas w nieco bardziej złożone teorie, przedstawił uroczą opowiastkę o pewnej myszy, która nie mogła doczekać się Festiwalu Sera.

Okazało się jednak, że bohaterka pomyliła się w swoich wyliczeniach i na wydarzenie dotarła… o jeden dzień za późno. Bardzo rozczarowana oraz smutna powzięła w końcu szalenie odważną decyzję – spróbuje cofnąć czas, żeby jednak móc uczestniczyć w festiwalu!

Emocjonujące zwroty akcji

Przypadek sprawił, że myszka na serowe wydarzenie udała się do Berna, gdzie – jak niektórzy dorośli mogą już wiedzieć, kilka lat pracował Einstein w urzędzie patentowym. Był jednak pewien kłopot – naukowiec nie mógł pomóc jej w postanowieniu osobiście, wszak żył tam na wiele lat wcześniej, niż nasza współczesna myszka. Okazało się jednak, że jego książki naprowadziły ją na słuszny trop.

I tutaj mogłaby się skończyć ,,Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń”, ale autor ma dla czytelników zaskakujący zwrot akcji! W zasadzie książka składa się na kilka emocjonujących zwrotów, których – muszę przyznać – raczej nie było w poprzednich częściach!

Książki dla dzieci o Einsteinie

Fizyka to skomplikowana nauka, do rozumienia której często potrzebne są niekończące się wyliczenia. Okazuje się jednak, że w ,,Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń” nie ma treści na tyle trudnej, żeby nie był w stanie pojąć jej 8-latek! Choć oprócz części fabularnej, książka zawiera także bonusy w postaci rysu biograficznego samego Einsteina oraz kilku jego teorii doskonale wytłumaczonych na obrazowych przykładach.

W kwestii ilustracyjnej oraz tekstowej, ta pozycja tak jak poprzednie, to prawdziwe dzieło sztuki! Doskonale oddziałują na akcję pełne rozkładówki bez tekstu, ale i pojedyncze rysunki udające fotografie czy projekty. Dzięki nim książka przypomina nieco kajet uzdolnionego wynalazcy!

Polecam ją jako doskonałą lekturę poszerzającą horyzonty, wciągającą w wir przygody oraz zachwycającą pięknem ilustracji. 

Pozycja do kupienia na stronie Wydawnictwa:  https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Einstein.-Niezwykla-mysia-podroz-przez-czasoprzestrzen/97

(Do 1.10.2022 trwa promocja w której cały pakiet lub dwie ostatnie nowości można nabyć z 15% zniżką!)


Poprzedni wpis
Mój tata, mój świat – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Jam – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2022, Anna Kierejewska, blog książkowy, Einstein, Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń, fizyka, książki dla dzieci, książki o Einsteinie dla dzieci, książki o myszach, myszy, nauka, recenzent książek, recenzje książek, Tekturka, Torben Kuhlmann, Wydawnictwo Tekturka, wynalazki

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja