Atlas świata dla dzieci i Mapy dla dzieci. Miasta Polski – recenzja

Od czego zacząć swoją wielką podróż? Naturalnie – od mapy!

 

W zależności od tego czy wybieramy się do sąsiedniej miejscowości czy będziemy eksplorować kontynent, przyda nam się coś, co nie pozwoli się zgubić.

 

Współcześnie mamy mapy w telefonach, co wcale nie znaczy, że nie powinniśmy uczyć dzieci z nich korzystać. A w książkach przeznaczonych dla dzieci z planami miast czy krajów jest znacznie więcej, niż może się wydawać na początku!

 

Te dwie książki ,,Atlas świata dla dzieci” oraz ,,Mapy dla dzieci. Miasta Polski” nie tylko dostarczą niezbędnych informacji, ale dodatkowo zachęcą do podróży i poznawania nowych miejsc i kultur.

 

 

Tytuł: Atlas świata dla dzieci

Autor: Karolina Wolszczak

Ilustracje: Anna Famulska

Wydawnictwo: SBM

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

,,Atlas świata dla dzieci” to prawdopodobnie książka inspirowana sukcesem ,,Map” Mizielińskich. Trzeba jednak przyznać, że można ją dostać dwukrotnie taniej i jest także ciekawa.

 

Jej autorką jest Karolina Wolszczak, która podzieliła książkę według państw świata. Na poszczególnych kontynentach scharakteryzowała geografię, florę,  faunę, architekturę. Opisała mieszkających w danych rejonach ludzi, ich kuchnię oraz najczęściej uprawiany sport.

 

 

 

 

 

Książka zawiera bardzo dużo ciekawostek, zachowuje jednak estetykę i nie wydaje się być przeładowana treścią. Dzięki użyciu pastelowych kolorów i czarno-białych szkiców jest bardzo atrakcyjna pod względem wizualnym. To zasługa Anny Famulskiej, która łącząc kilka stylów, stworzyła estetyczną całość, zachęcającą czytelnika do przyjemnego zagłębiania się w treść.

 

,,Atlas świata dla dzieci” polecam dla dzieci powyżej 6-ego roku życia. To naprawdę fantastyczna lektura za bardzo rozsądną cenę.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwosbm.pl/ksiazka/atlas-swiata-dla-dzieci/

 

 

Tytuł: Mapy dla dzieci. Miasta Polski

Autor: Janusz Jabłoński

Ilustracje: Piotr Brydak

Wydawnictwo: SBM

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W przypadku ,,Mapy dla dzieci. Miasta Polski” mamy do czynienia wyłącznie z miejscami znanymi z naszego kraju. Zostały tutaj uwzględnione: Warszawa, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Lublin, Kraków oraz Rzeszów.

 

Autorem tej pozycji jest Janusz Jabłoński. Jestem zaskoczona, ile ciekawostek udało się twórcy zebrać na temat poszczególnych miast. Przyznam szczerze, że nawet w wypadku własnego miasta odkryłam pewne miejsce, o którym do tej pory nie wiedziałam!

 

 

 

 

Książka składa się na mapy oraz poprzedzające je informacje na temat omawianych miast. Zazwyczaj w opisie autor zawarł kontekst historyczny, najbardziej istotne zabytki oraz największe atrakcje.

 

Na mapach zostały oznaczone duże ulice, rzeki oraz ważne miejsca.

 

Za ilustracje odpowiada Piotr Brydak, który nie tylko odwzorował z chirurgiczną precyzją zamki, pomniki oraz znane budowle, ale również wzbogacił książkę postaciami, tymi realnymi, jak i bohaterami z legend.

 

,,Mapy dla dzieci. Miasta Polski” polecam, jako wczesne przygotowanie do wiosennych wycieczek dla dzieci powyżej 6-ego roku życia. Być może jednak wcześniej uda się poznać własne miasto, tak jak to było w moim przypadku.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwosbm.pl/ksiazka/mapy-dla-dzieci-miasta-polski/

 

 

Poprzedni wpis
Pogoda dla puchaczy. Jesień – recenzja
Następny wpis
Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2018, Anna Famulska, Atlas świata dla dzieci, Janusz Jabłoński, jedzenie, Karolina Wolszczak, kontynenty, książki dla dzieci, książki dla dzieci i młodzieży, mapy, Mapy dla dzieci. Miasta Polski, Piotr Brydak, recenzje książkowe, różne kultury, SBM, Wydawnictwo SBM, zwierzęta świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja