Szokujące liczby – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Szokujące liczby
Autor: Clive Gifford
Ilustracje: Guilherme Karsten
Tłumaczenie: Adam Pluszka
Wydawnictwo: ToTamto
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Podejrzewam, że nie ma wielu lepszych sposobów, aby rozbudzić w młodym człowieku fascynację do zdobywania wiedzy i interesowania się światem, niż… dobra książka popularnonaukowa. Przykłady takich przytaczałam wielokrotnie, ale żadna do tej pory nie skupiała się na liczbach w tak szerokim zakresie jak ta.

Liczby w książce dla dzieci

,,Szokujące liczby. Zaskakujące liczby w codziennym życiu” to książka duetu Clive Gifforda oraz Guilherme Karsten. Bazując na rozmaitych statystykach, posługuje się liczbami, aby przemówić do wyobraźni czytelników. Tytuł także nie jest przypadkowy. Kiedy poznajemy skalę różnych zjawisk, niektóre z nich są po prostu… nie do pojęcia!

Autorzy wykorzystali liczby, żeby opowiedzieć o zwierzętach, ludzkim ciele, sporcie czy technologii. Wiele rozkładówek poświęcono jednak również tym tematom, które wydają się współcześnie najbardziej znaczące.

Jak dużo mamy za uszami?

No właśnie, ,,Szokujące liczby” szokują także pod względem przewinień ludzi odnośnie przyrody. Katastrofy ekologiczne, niszczenie lasów czy wymieranie gatunków to tylko kilka przykładów tego, co jako ludzkość mamy za uszami.

Czytelników na pewno zaciekawią informacje dotyczące wymiarów topnienia Antarktydy (tego ile ton lodu rozpuszcza się na sekundę!), wielkości Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci (i tego do jakiego kraju można ją porównać) czy ile milionów km2(!) lasów zniknęło z powierzchni Ziemi od 1900 roku.

Dla kogo jest ta książka?

,,Szokujące liczby” jest lekturą, która tłumaczy świat i robi to w sposób silnie oddziałujący na wyobraźnię oraz zarazem poszerzający horyzonty czytelników. Na wielobarwnych ilustracjach z dużą ilością detali, młodzi odbiorcy odnajdą fascynujące przedmioty i ciekawe obiekty przedstawione nie w infantylnym, ale nowoczesnym stylu.

Jest więc to pozycja dla osób w różnym wieku. Zainspirują się nią zarówno dzieci w wieku szkolnym jak i nawet nastolatkowie.

Polecam ,,Szokujące liczby” wszystkim, którzy uważają, że liczby mają moc, jak i tym, dla których to tylko nic nieznaczące numery. Książka tych pierwszych utwierdzi w przekonaniu, że mają rację, a tym drugim… być może pozwoli szybko zmienić perspektywę!

Link do strony wydawnictwa: https://totamto.com.pl/ksiazki/szokujace-liczby/


Poprzedni wpis
Bądź sobą, Pinku! – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Celestia – recenzja komiksu dla dorosłych
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2023, Adam Pluszka, blog książkowy, ciekawostki, Clive Gifford, ekologia, Guilherme Karsten, książka popularnonaukowa, książka z ciekawostkami, książki popularnonaukowe, książki popularnonaukowe dla dzieci, liczby, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, rekordy, sport, środowisko, statystyka, statystyka dla dzieci, Szokujące liczby, ToTamto, wiedza, Wydawnictwo ToTamto, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja