Bądź sobą, Pinku! – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też
Seria: Pink
 Autorka: Urszula Młodnicka
 Ilustracje: Agnieszka Waligóra
Wydawnictwo: Sensus/CzytaLisek
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Dlaczego tak trudno jest być sobą? Dlaczego wielu rodziców porównując dzieci do innych, wpędza je w kompleksy i zaburza odbiór siebie? Dlaczego tak mnóstwo maluchów ma problem ze stawianiem granic, mówieniem ,,nie” i otwartym komunikowaniem swoich potrzeb?

Seria książek o Pinku

Pewnie dlatego, że zarówno dorośli jak i dzieci jeszcze nie znają najnowszej książki z mądrej serii o Pinku. ,,Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też” to już czwarta część o niebieskim stworku z jednym zaokrąglony, a drugim trójkątnym uszkiem.

Na stronie znajdziecie recenzje:

Są to książki, które wyposażają każde dziecko w komplet niezbędnych narzędzi do stawiania czoła trudom dnia codziennego. Dzięki nim młody człowiek ma szansę wyrosnąć na silnego, przekonanego o własnej wartości, a jednocześnie empatycznego i szanującego innych dorosłego. Rodzic, który sięga po serię o Pinku i ofiarowuje ją swoim dzieciom, może być z siebie dumny – bo zrobił coś wspaniałego dla przyszłości swojego syna lub córki (tak ważne są te książki).

Jak być sobą?

Jak zawsze w cyklu książek o Pinku, w ,,Bądź sobą, Pinku” mamy kilkanaście krótkich rozdziałów, składających się na pewne historie – historie przedstawione za pomocą rozmów. Opisy zostały sprowadzone do roli drugoplanowej, a właśnie dyskusja pełni w tych książkach funkcję najbardziej znaczącą.

Autorka Urszula Młodnicka, która ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi czytelników przez różne stany emocjonalne tytułowego bohatera. Jego zachowanie przywodzi na myśl zachowanie kilkuletniego dziecka, dla którego niektóre sytuacje nie są jasne i wymagają wyjaśnienia.

W książce ,,Bądź sobą, Pinku” szczególny nacisk zostaje więc położony na poczucie własnej wartości – budowanie świadomości o przestrzeni osobistej, wyciszaniu krzywdzącego wpływu opinii innych czy nauka asertywności i stawiania siebie na pierwszym miejscu (w granicach rozsądku).

Element aktywnościowy w książkach dla dzieci

Treść książki pomagają przyswoić zadania. Jest ich naprawdę bardzo dużo, bo po każdej historii znajduje się zestaw ćwiczeń, dzięki którym dziecko lepiej ,,wgryzie się” w temat. Całą lekturę można w zasadzie traktować również jako gotowe scenariusze do pracy z dziećmi na lekcjach np. wychowawstwa. 

Z książką ,,Bądź sobą, Pinku” dzieci wyrosną na empatyczne, otwarte oraz przede wszystkim szczęśliwe osoby! Polecam tę pozycję wszystkim powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://czytalisek.pl/ksiazki/badz-soba-pinku-ksiazka-o-asertywnosci-i-stawianiu-granic-dla-dzieci-i-rodzicow-troche-tez-urszula-mlodnicka-agnieszka-magdalena-waligora,basopi.htm#format/d


Pinkowy kalendarz 2024 dla dzieci

W tym roku wydawnictwo Sensus oraz Czytalisek zaskoczyły fanów serii wspaniałym gadżetem! Do nabycia jest ,,Pinkowy kalendarz 2024”, ubogacony doskonałymi ilustracjami Agnieszki Waligóry z książek, a także pokrzepiającymi sentencjami na całe dwanaście miesięcy kolejnego roku.

Kalendarz można wygodnie powiesić na ścianie lub meblach, a dzięki zaznaczeniu w nim ważnych dat – nic nie umknie uwadze małych i dużych miłośnikach Pinka.

Link do kalendarza: https://czytalisek.pl/ksiazki/pinkowy-kalendarz-2024-urszula-mlodnicka-agnieszka-waligora,pika24.htm#format/d


Poprzedni wpis
Co zrobi Frania? Szczerość – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Szokujące liczby – recenzja książki dla dzieci
Tags: 2023, Agnieszka Waligóra, asertywność, Bądź sobą Pinku!, blog książkowy, Czytalisek, kalendarz, kalendarz dla dzieci, książki dla dzieci, pewność siebie, Pink, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, samodzielność, Sensus, stawianie granic, Urszula Młodnicka, wychowanie, Wydawnictwo Czytalisek, Wydawnictwo Sensus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja