Co zrobi Frania? Szczerość – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Co zrobi Frania? Szczerość
Seria: Co zrobi Frania?
Autorka: Barbara Supeł
Ilustracje: Agata Dobkowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie wszyscy są w stanie docenić dziecięcą szczerość. Wielu dorosłych może uważać ją za szkodliwą, a nawet… niebezpieczną! W jaki sposób oswoić szczerość, kiedy jej używać i co może przynieść ona dobrego – dowiecie się tego wszystkiego, sięgając po kolejny tom przygód Frani (tym razem pod szyldem nowego wydanictwa!).

Co zrobi Frania? – aktywnościowa seria książek dla dzieci

Jeszcze do niedawna seria ,,Co zrobi Frania?” ukazywała się nakładem wydawnictwa Słowne Młode. Ostatnio jednak wszystkie książki zostały przeniesione do Świetlika, a wraz z nowym logiem pojawiła się także zupełnie nowa pozycja!

,,Co zrobi Frania? Szczerość” jest już szóstym tomem mądrego oraz pomysłowego cyklu o pięcioletniej Franciszce autorki Barbary Supeł z ilustracjami Agaty Dobkowskiej. Wcześniej ukazały się pozycje:

Kulminacyjny moment opowiadania

Każda książka składa się na trzy opowiadania, krążące wokół tematu z tytułu. Tym razem Frania będzie musiała stawić czoła przebraniowemu koszmarkowi, skonfrontuje się z pewną panią w autobusie i poczuje wykluczona z zabawy brata z jego przyjacielem.

Za każdym razem, w najbardziej kulminacyjnym momencie, Frania zapyta czytelników co zrobiliby oni na jej miejscu. Zaproponuje nawet kilka potencjalnych rozwiązań sytuacji, aby następnie dopowiedzieć, co zdarzyło się ,,rzeczywiście” i czego można dzięki temu się nauczyć.

Szczerość w dziecięcym wydaniu

Myślę, że w tej części rodzice szczególnie docenią historię z komentowaniem wyglądu innych publicznie, zamiast zachowania uwag dla siebie lub podzielenie się nimi w późniejszym czasie. Frania podczas codziennych zajęć zyskuje także umiejętność empatii, która wyjątkowo powinna chodzić w parze ze szczerością.

Przydatny okaże się na pewno również rozdział na końcu książki: ,,Porady Frani”. Pomoże przeprowadzić rodzicom rozmowę na temat szczerości i lepiej zrozumieć dzieciom czym ona jest oraz w jaki sposób jej używać.

,,Co zrobi Frania? Szczerość” to potrzebna i oryginalna książka, która uczy najmłodszych samodzielnego podejmowania decyzji oraz… brania za nich odpowiedzialności. Będzie odpowiednia dla wszystkich już od 4 roku życia.

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/swietlik


Poprzedni wpis
Nowe tomy serii o Paddingtonie – recenzja
Następny wpis
Bądź sobą, Pinku! – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Agata Dobkowska, Barbara Supeł, bezpośredniość, blog książkowy, Co zrobi Frania?, Co zrobi Frania? Szczerość, dziecięca szczerość, emocje, empatia, książki aktywnościowe, książki dla dzieci, rozmawianie o emocjach, seria książek dla dzieci, Świetlik, szczerość, Wydawnictwo Świetlik

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja