Kocia Szajka i duchy w teatrze – recenzja

Tytuł: Kocia Szajka i duchy w teatrze
Seria: Kocia Szajka
Autorka: Agata Romaniuk
Ilustracje: Malwina Hajduk
Wydawnictwo: Agora dla dzieci
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Cieszyn to jedne z najstarszych miast na Śląsku. Według legendy założyli je trzej bracia – Bolko, Cieszko i Leszko w 810 roku. Dzisiaj słynie z Góry Zamkowej z XI-wieczną rotundą św. Mikołaja, pałacu Laryszów, w którym mieści się Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz… Kociej Szajki!

Nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci ukazał się już czwarty tom detektywistycznej serii dla najmłodszych! Recenzje poprzednich części możecie przeczytać, klikając w tytuły poniżej:

SPRAWA ZZA CZERWONEJ KOTARY 

Książka ,,Kocia Szajka i duchy w teatrze” stawia przed znanymi nam, sierściastymi bohaterami kolejne wyzwania. Autorka Agata Romaniuk ponownie zabiera nas do Cieszyna, gdzie zwiedzamy nie tylko kultowe dla tego miasta kawiarnie czy księgarnie, ale mamy szansę bywać w miejscach wypełnionych kulturą.

Jak sam tytuł wskazuje, w czwartym tomie kocia ciekawość zaprowadzi czytelników do teatru, który wzorowany był na prawdziwym Teatrze im. Adama Mickiewicza, a zbudowanym w 1910 roku.

PO NITCE DO KŁĘBKA

Kot Morfeusz znany jest ze swojej niesłabnącej pasji do drzemek (imię zobowiązuje) oraz słodkich przekąsek, ewentualnie kremowych, puszystych maślanek. Okazuje się jednak, że jest on wielkim pasjonatem teatru! Kiedy pewnego dnia przybywa na premierę nowego spektaklu, staje się świadkiem niecodziennego zdarzenia!

Ktoś w trakcie trwania przedstawienia, uruchamia obrotową scenę! Aktorzy oraz dyrektorka teatru są zaskoczeni, a zamiast finału spektaklu, mamy przerwanie widowiska. Co więcej, tropy ,,żartownisiów” prowadzą do pary… duchów! Jak wytłumaczyć ich udział w zakłóceniu przedstawienia? Dlaczego ktoś chciałby przestraszyć główną artystkę spektaklu? Czy Kociej Szajce uda się, po nitce do kłębka, rozwiązać i tę sprawę?

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

,,Kocia Szajka i duchy w teatrze” to lektura, w której akcja nie zwalnia ani na chwilę. Koty, wiedzione zapewne zwierzęcym instynktem, doskonale wiedzą, gdzie mają się udać, żeby zbadać poszlaki i przesłuchać świadków. Należy powiedzieć, że w tej części wszystko idzie bohaterom jak po maśle. Ma się wrażenie, że jest może nawet… zbyt łatwo? 

O ile, pierwszą część polecałam dla 9-latków, a dwie kolejne dla 7-latków, ta byłaby odpowiednia nawet dla 5-letnich odbiorców! Nie wiem dlaczego autorka z każdym tomem tak łagodzi i w pewien sposób również upraszcza fabułę. 

Poza, jednak, tą drobną niekonsekwencją, przy Kociej Szajce ponownie można zapomnieć o bożym świecie. Jestem przekonana, że fani serii będą usatysfakcjonowani wynikami śledztwa oraz jeszcze jednym, niezwykle optymistycznym… rozwiązaniem!

Link do strony Wydawnictwa: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99306-Kocia-Szajka-i-duchy-w-teatrze.html

 


Poprzedni wpis
Louca. Piłka w grze. Tom 1 – recenzja
Następny wpis
Mama w occie. Bursztynowe śledzie – przedpremierowa recenzja patronatu
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Agata Romaniuk, Agora, Agora dla dzieci, blog książkowy, Cieszyn, Kocia Szajka, Kocia Szajka i duchy w teatrze, kot, koty, książki detektywistyczne dla dzieci, Malwina Hajduk, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, teatr, Wydawnictwo Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja