Koniberki. Spotkanie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Koniberki. Spotkanie
Seria: Koniberki
Autorka: Weronika Szelęgiewicz
Ilustracje: Anna Jamróz
Wydawnictwo: Literówka
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Prawie trzy lata musieliśmy czekać na kontynuację bestsellerowej serii o niezwykłych bohaterach – koniberkach, czyli konikach wielkości owadów z pięknymi, wielobarwnymi skrzydełkami. Jej autorką jest Weronika Szelęgiewicz, a ilustracje tworzy Anna Jamróz. 

Zebroberki zamiast koniberków?

,,Koniberki. Spotkanie” to trzeci tom cyklu, który składa się z dziesięciu rozdziałów z nowymi przygodami znanych bohaterów, ale również… zupełnie nowych postaci! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji ich poznać, zerknijcie do recenzji poprzednich części:

Najnowsza książka w pewien sposób odpowiada na to, co wydarzyło się w naszym życiu. Jest historią, której początek zaskoczy czytelników. Początkowo można bowiem odnieść wrażenie, że autorka zdecydowała się… zmienić bohaterów! Na pierwszych stronach dowiadujemy się bowiem o istotach zwanych zebroberkami.

Bajka z wieloma zwrotami akcji

Zebroberki pochodzą z gorących, pustynnych rejonów. Na skutek zmiany klimatu, wzrostu temperatury oraz wysychaniu oaz, musiały wyruszyć jednak w trudną drogę w poszukiwaniu nowego domu. Nie była to prosta decyzja, ale kiedy na szali waży się los ich oraz ich dzieci – nie było odwrotu.

Przypadkowo zebroberki trafiają na łąkę, której opis przypomni czytelnikom znajome z poprzednich opowieści miejsca. Gdy okazuje się, że to bardzo blisko od domu koniberków – mamy pewność, że zapowiada się niezwykła opowieść z mnóstwem zwrotów akcji.

Test na tolerancję

Głównym zagadnieniem wokół którego krąży fabuła jest oczywiście kwestia tolerancji wobec nowoprzybyłych istot. Choć bardzo przypominają one koniberki, różnią się od nich umaszczeniem. Zebroberki są pokryte biało-czarnymi paskami jak… zebry, dlatego wzbudzają w mieszkańcach łąki niepokój. 

Choć jednak większość koniberków jest otwarta na gości, a dzieci, które poznają je jako pierwsze – także niemal zupełnie stają się ufne w stosunku do nowych znajomych; w grupie występują jednostki, które mają kłopot z zaakceptowaniem zebroberek. 

O słuchaniu siebie nawzajem

W jaki sposób rozwiną się relację pomiędzy jednymi a drugimi? Jaki udział będą miały w nich dzieci? I jakim jeszcze zagrożeniom będą musiały stawić czoła zarówno koniberki jak i zebroberki?

,,Koniberki. Spotkanie” to, tak jak i pozostałe, pełna uroku książka przemycająca pod postacią fantastycznych bohaterów ważne wartości. Namawiająca młodych czytelników, żeby słuchały starszych, bo ci chcą dla nich dobrze; a dorosłych – aby również wsłuchiwały się w to, co mówią najmłodsi, bo często ich punkt widzenia może mieć duże znaczenie.

Polecam tę książkę każdemu powyżej 5 roku życia. Gwarantuję, że przeżyjecie z nią prawdziwą przygodę!

Link do strony wydawnictwa: https://literowka.com/produkt/nowe-przygody-koniberkow/


Poprzedni wpis
Święta z Manią i Tyniem – recenzja serii książek dla dzieci
Następny wpis
Papiernik. Bajki Tygrysa – recenzja książki dla dzieci
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2023, akceptacja, Anna Jamróz, blog książkowy, Koniberki, Koniberki. Spotkanie, książki dla dzieci, łąka, Literówka, małe koniki, migracja, natura, przyroda, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, słuchanie rodziców, tolerancja, uchodźcy, Weronika Szelęgiewicz, Wydawnictwo Literówka, zebroberki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja