Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia – recenzja komiksu

Tytuł: Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia
Seria: Iskry
Scenariusz: Krzysztof Łuczyński
Rysunki: Krzysztof Łuczyński
Wydawnictwo: Timof Comics
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Twórca komiksowej, fantastyczno-futurystycznej serii nie zwalnia tempa! Niecały rok po premierze drugiego tomu, światło dzienne ujrzała trzecia część cyklu pod tytułem ,,Iskry”. To projekt polskiego artysty Krzysztofa Łuczyńskiego, który stoi nie tylko za scenariuszem, ale również za autorskimi rysunkami!

W najnowszym tomie czytelnicy poznają nową, owianą aurą tajemniczości misję, podczas której bohaterowie muszą dostarczyć pradawny skarb do anonimowego zleceniodawcy. Co okaże się tym skarbem? I dlaczego ta misja może być kluczowa w ich przyszłym życiu?

Zanim jednak sięgnięcie po najnowszą część, polecam lekturę wcześniejszych:

Niebotycznie duże ryzyko

,,Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia” to opowieść, w której głównym bohaterem jest Ronan Arris – należący do rodu Selenitów, słynących z niepokojących, świecących oczu, nadnaturalnych zdolności oraz długowieczności. Mężczyzna nosi w sobie niezbyt chlubną przeszłość, kiedy na zlecenie innych mordował oraz walczył, podtrzymując ogień niekończącej się wojny.

Obecnie wraz z zaufanymi przyjaciółmi i zarazem współpracownikami jest najemnikiem do wynajęcia. W grupie podejmują się ryzykownych misji, za które są sowicie wynagradzani. Nie inaczej jest tym razem – z tą różnicą, że zapłata za to zadanie może ustawić ich do końca życia, bo związane z nim ryzyko jest niebotycznie duże.

Odkrycie skarbu

W trzeciej części komiksu ,,Iskry” wątki związane z przemierzaniem galaktyki i eksploracją nowych światów mieszają się z życiem wewnętrznym, emocjonalnym głównego bohatera. Darząca go uczuciem Masha wyobraża sobie wspólną przyszłość z Ronanem, jednak on ciągle ma w pamięci ból po zakończeniu poprzedniego związku.

Czytelnicy z pewnością wyczują również, że trzeci tom, a szczególnie jego przyszłe kontynuacje nieco namieszają na tym polu. Pozostajemy bowiem w zawieszeniu po ,,Dniu przesilenia”, kiedy bohaterowie odkrywają skarb, ale nie znają jeszcze jego pełnej historii. Dopiero część czwarta, a może i kolejne tej serii rzucą nieco światła dziennego na odkrytą w jednym z monolitów tajemnicę.

Fantastyczna seria komiksowa

,,Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia” to niezmiennie udany komiks, który trzyma w napięciu i dostarcza bardzo przyzwoitej rozrywki. Konsekwencja z jaką autor poszerza swoje uniwersum jest godna podziwu, a ukazywane przez niego światy przyjemnie oddziałują na wyobraźnię czytelników.

Polecam ten tom jak i całą serię odbiorcom powyżej 15 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://timof.pl/katalog/Iskry+3.+Dzień+przesilenia/pokaz.html


Poprzedni wpis
Biuro Śledcze – recenzja gry bez spojlerów
Następny wpis
Kurzol. Gdzie się podział sen? – recenzja
Tags: +100, +15, +16, +17, +18, 2023, blog książkowy, fantastyka, Iskry, Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia, komiksy młodzieżowe, Krzysztof Łuczyński, polskie komiksy, recenzent książek, recenzje książek, science fiction, superbohaterowie, Timof, Timof comics, Timof i cisi wspólnicy, uniwersum, Wydawnictwo Timof

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja