Iskry. Tom 2 Serce z kamienia – recenzja komiksu

Tytuł: Iskry. Tom 2 Serce z kamienia
Seria: Iskry
Scenariusz: Krzysztof Łuczyński
Rysunki: Krzysztof Łuczyński
Wydawnictwo: Timof Comics
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie minął nawet rok od premiery pierwszego tomu, a już ukazała się kolejna część inspirującej, polskiej serii komiksowej. ,,Iskry” to autorski projekt Krzysztofa Łuczyńskiego, który z dużym zaangażowaniem rozwija swoje uniwersum.

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

Kto nie zapoznał się jeszcze z ,,Iskry. Tom 1 Ambicja” (co szczerze rekomenduję) ten nie poznał głównego bohatera tego cyklu. Ronan Arris to Selenita, który funkcjonuje już we wszechświecie od ponad 3 setek lat. Jako wojownik posługujący się ponadnaturalnymi zdolnościami, zaplątany jest w dawne wojny, które kosztowały życie wiele istnień i nie przyniosły niczego dobrego.

Mężczyzna postanawia skazać się więc na banicję. Staje się najemnikiem do wynajęcia, który wraz z gronem zaufanych stworzeń podróżuje od planety do planety, szukając odpowiedzi na trapiące go pytania.

SERCE Z KAMIENIA

Najnowsza część – ,,Iskry. Tom 2 Serce z kamienia” przybliża czytelnikom Republikę Arsylianów. Nowe zadanie dla Ronana i jego przyjaciół związane jest z córką potężnej kapłanki, która pewnego dnia została uprowadzona. Wojownik ma bezpiecznie sprowadzić dziewczynę do domu, a zostanie za to sowicie wynagrodzony.

W tym tomie przewija się wiele ciekawych wątków – począwszy od wplatanych w główną fabułę scen z agentem Winterem, który razem ze swoim wielkim autorytetem zamierza wreszcie zrealizować jakiś tajemniczy, ale złowrogo brzmiący plan – aż po wątek miłosny młodych osób, które uciekają spod jarzma narzucanych konwenansów.

ZABAWA W DETALE

W ,,Iskrach” już od początku pierwszego tomu byłam pod dużym wrażeniem dbania o detale. Podobnie w drugiej części zachwycił mnie akcent związany z ruchem uszu jednej z bohaterek. Jej niezwykle długie, spiczaste uszy zostały w taki sposób narysowane, że z łatwością można wyobrazić sobie tę postać jako żywą istotę.

Jeżeli tytuł ,,Iskry. Tom 2 Serce z kamienia” wydaje Wam się znajomy, to już spieszę z podpowiedzią dlaczego. Być może autor zainspirował się Wiedźminem 3 i jednym z dodatków do gry (,,Wiedźmin 3: Serce z Kamienia”). W komiksie znajdziecie wiele mniej lub bardziej bezpośrednich nawiązań do słynnych motywów z literatury (pisałam o tym w poprzedniej recenzji tej serii), zupełnie nie przeszkadza to jednak w świetnej zabawie podczas eksplorowania świata Ronana.

PODSUMOWANIE

,,Iskry. Tom 2 Serce z kamienia” to druga z sześciu planowanych części dla tego uniwersum – moim zdaniem ma ono jednak potencjał na znacznie więcej. Jak finalnie się rozwinie? Co jeszcze czeka na czytelników w Galaktyce Świetlistej Drogi? Czekam z ciekawością!

Polecam ten komiks wszystkim powyżej 15 roku życia.

Link do sklepu Wydawnictwa: https://sklep.timof.pl


Poprzedni wpis
Tajemnice głębin oceanu – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Ważne książki dla rodziców i nauczycieli – zestawienie
Tags: +100, +15, +16, +17, +18, 2022, blog książkowy, fantastyka, Iskry, Iskry. Tom 2 Serce z kamienia, komiksy młodzieżowe, Krzysztof Łuczyński, polskie komiksy, recenzent książek, recenzje książek, science fiction, superbohaterowie, Timof, Timof comics, Timof i cisi wspólnicy, uniwersum, Wydawnictwo Timof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja