Tajemnice głębin oceanu – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków
Autorzy: Julia Adams, Lisa Regan
Ilustracje: Marc Pattenden
Ilustracje: Karolina Tudruj-Wrożyna
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie wszystkie dzieci chętnie sięgają po książki. Są takie, które trzeba czymś zachęcić. Może to być książka z sensorycznymi elementami, efektami dźwiękowymi lub… niezwykłą latarką, tylko dla odważnych nurków!

,,Tajemnice głębin oceanu” należą do serii twardostronicowych pozycji, których rozkładówki przymocowane są do praktycznej i wytrzymałej spirali. Wcześniej ukazała się książka pod tytułem ,,Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku” tych samych autorów – także nakładem Wydawnictwa Jedność. Julia Adams i Lisa Regan odpowiadają za treść, z kolei piękne ilustracje to zasługa Marca Pattendena.

JESTEŚCIE GOTOWI NA PODMORSKĄ WYPRAWĘ?

Zanim rozpoczyna się jednak właściwa przygoda, przygotowano rozdział pod tytułem ,,Jak korzystać z książki”. Czytelnicy nie tylko dowiadują się w nim, czego można oczekiwać po kolejnych stronach, ale także – jak wyjąć superlatarkę! Posiada ona nawet specjalne miejsce, gdzie warto ją zaczepić, kiedy odkładamy książkę na półkę.

Wychodząc z założenia, że ciemna, morska toń skrywa najwięcej zagadek – ruszamy na poszukiwania ryb, ssaków, gadów, bezkręgowców, a nawet ptaków, które można spotkać w zróżnicowanych środowiskach!

LATARKA Z PAPIERU, KTÓRA ROZŚWIETLA GŁĘBINY

W ,,Tajemnicach głębin oceanu” znajduje się kilka ilustracji wydrukowanych na czarnej folii, przylegających bezpośrednio do czarnego tła. Wkładając między jedną a drugą magiczną, papierową latarkę – uwidaczniają się poszczególne zwierzęta i rośliny! Pozwala to dzieciom na super-zabawę w odkrywanie nowych elementów oraz naukę nazywania i poznawania ich zwyczajów.

Razem wyruszymy do:

  • wód strefy podbiegunowej,
  • australijskiej rafy koralowej,
  • kalifornijskiego lasu wodorostów,
  • karaibskich wraków statków,
  • do najczarniejszych głębin oceanu!

ZABAWA W SZUKANIE

Co ciekawe, większość rozdziałów składa się w tej książce na stronę tradycyjną, foliową oraz swego rodzaju zakładkę, na której oprócz różnych ciekawostek znajduje się także spis wszystkich organizmów, polecanych do wyszukania. Oprócz małej podobizny w kolorze, można tam znaleźć ich nazwy, co zdecydowanie wpływa na lepszą znajomość morskiego świata!

Odnalezienie każdego zwierzaka nie powinno sprawić dzieciom większych trudności, jeżeli jednak coś okaże się bardziej skomplikowane do zlokalizowania, warto przewrócić strony na ostatnią. Zaraz na samym końcu jest bowiem rozdział pod tytułem ,,Odpowiedzi” z zaznaczonymi graficznie i podpisanymi organizmami.

PODSUMOWANIE

,,Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków” to inspirująca i ciekawa lektura, która oferuje nie tylko mnóstwo fantastycznej zabawy, ale również pouczające ciekawostki ze świata morskich stworzeń. 

Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://jednosc.com.pl/sklep/6425/tajemnice-glebin-oceanu-podmorska-wyprawa-z-latarka-w-reku-dla-odwaznych-nurkow


Poprzedni wpis
Karpaccy muzykanci – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Iskry. Tom 2 Serce z kamienia – recenzja komiksu
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, jedność, Jedność dla dzieci, Julia Adams, Karolina Tudruj-Wrożyna, książka z latarką, książki dla dzieci, książki dla dzieci na prezent, książki na spirali, książki popularnonaukowe dla dzieci, Lisa Regan, Marc Pattenden, ocean, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tajemnice głębin oceanu, Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku - dla odważnych nurków, Wydawnictwo Jedność, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja