Karpaccy muzykanci – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Karpaccy muzykanci
Autorka: Joanna Sarnecka
Ilustracje: Gabriela Gorączko
Wydawnictwo: Libra
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna


Nie bez powodu mówi się, że muzyka łączy ludzi. Nieważne kim się jest, ile ma się lat i w jakim języku się mówi – energiczne lub rzewne dźwięki poruszają wewnętrzne struny i można razem tańczyć lub płakać.

,,Karpaccy muzykanci” to ostatnia nowość, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Libra. Piękna baśń autorki Joanny Sarneckiej z ilustracjami Gabrieli Gorączko, którą możecie już kojarzyć m.in. z nagradzanej pozycji pod tytułem ,,Leśna sprawa”.

CZAS ZEBRAĆ KAPELĘ

Pisana poetyckiem językiem opowieść to historia pewnego chochlika, który pojawia się na świecie nie wiadomo skąd i za namową pewnej wiewiórki – chce poznać swoje imię. Zanim jednak wyruszy w podróż z misją dowiedzenia się jak się nazywa, dostaje inne zadanie od orła. 

Już na wiosnę ma odbyć się weselicho na cześć jego i jego narzeczonej orlicy. Chochlik będzie muzykował na tym wydarzeniu, ale wcześniej musi zebrać swoją kapelę. Ze świadomością, że nie ma wiele czasu, a przecież nie zna żadnego muzyka, bo dopiero co, pojawił się na tym świecie – wyrusza pełen wiary i nadziei.

PASJA DO MUZYKOWANIA

Akcja ,,Karpackich muzykantów” – jak sama nazwa wskazuje, toczy się na rozległej powierzchni Karpat. Przecina Rumunię, Słowację i Ukrainę, żeby finalnie powrócić do Polski. Konstrukcja opowiadania rzeczywiście przypomina tradycyjną baśń, gdzie główny bohater wyrusza z misją i po drodze zbiera ,,dzielnych wojów”.

W typ wypadku zamiast wojów są muzykanci. Zwierzęta różnego gatunku, bardzo od siebie inne, a jednak połączone pasją do muzykowania.

DROGA DO ODNALEZIENIA SIEBIE

Ta książka ma kojący wpływ na czytelnika. Jej ponadczasowy wydźwięk oraz wielobarwne, bogate w regionalizmy ilustracje sprawiają, że opowieść wydaje się każdemu z odbiorców bliska. Motyw poszukiwania siebie, zawiązywania przyjaźni, ale przede wszystkim – odnalezienia tego, co kocha się robić, pozwala wierzyć, że na każdego czeka gdzieś taka grupa karpackich muzykantów.

Dodatkowo, książka wplata w treść wiele nazw instrumentów, które na samym końcu zostają bardzo ciekawie wyjaśnione w słowniczku.

PODSUMOWANIE

Polecam ,,Karpackich muzykantów” dzieciom już powyżej 3 roku życia. To mądra i piękna książka, która zachwyca bliskością natury i magią Karpat. Podejrzewam, że zajmie ważne miejsce na regałach w prywatnych biblioteczkach wielu czytelników.

Link do strony Wydawnictwa: http://wydawnictwo.libra.pl/?wpsc-product=karpaccy-muzykanci

 


Poprzedni wpis
Labirynt – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Tajemnice głębin oceanu – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja