Przegląd Świerszczyka

Magazyn Świerszczyk w tym roku świętuje swoje okrągłe urodziny! Już od ponad 75 lat edukuje, rozwesela i zapewnia dzieciom inspirujące treści w pięknej formie.

Z tej okazji postanowiłam zajrzeć do pięciu wydań (z tych od maja 2020 do września 2020 roku włącznie) i napisać, co w nich znalazłam. 

 

 

Miesięcznik po raz pierwszy został wydany 1 maja 1945 roku w Warszawie. Pomysłodawczynią nazwy była Ewa Szelburg-Zarembina, a treści do niego tworzyli tacy twórcy jak np. Jan Brzechwa, Hanna Januszewska czy Lucyna Krzemieniecka. 

 

Stali czytelnicy na pewno wiedzą, że w Świerszczyku zawsze znajdą te same rubryki. Co numer, na odbiorców czeka gra (np. planszowa) na pogrubionym papierze w środku magazynu, część z wierszykami, ćwiczenia i zagadki rozwijające wyobraźnię, ale także np. typowo matematyczne równania i zadania z pisania. Wszystkim spodoba się także kącik humorystyczny, krzyżówkowo, rozdział z prawdą i fałszem do wyboru oraz inspirujący dział związany z ciekawymi miejscami!

 

 

 

 

Świerszczyk to także całe mnóstwo ciekawych opowiadań i pięknych ilustracji najlepszych twórców bajkowej treści! Stały cykl Świerszczyka Bajetana tworzy Melania Kapelusz. W magazynie można także trafić na teksty np. Zofii Staneckiej (autorka serii Basia), Grzegorza Kasdepke (,,Tylko bez całowania!„, ,,W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko„, ,,Zaskórniaki„, ,,45 puknięć w głowę„) , Elizy Piotrowskiej (,,Ogóras. Ale jazda!„, ,,To my dzieci świata„, ,,Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie„) czy Tomasza Minkiewicza (,,Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień„). Z kwestii wizualnych, na pewno wierni fani rozpoznają ilustracje Daniela de Latour (,,Pięć sprytnych kun„, ,,Banda Czarnej Frotte„) , Ewy Poklewskiej-Koziełło (,,Idą Święta!„, ,,Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach„)  czy Anny Marty Salamon (,,Literkowa książka„). 

 

Na łamach Świerszczyka można odnaleźć testy na aktualne tematy, wiele ciekawych konkursów z nagrodami oraz informacje o nowościach książkowych (i nie tylko). 

 

 

 

 

To ciekawa propozycja dla wszystkich dzieci powyżej 7. roku życia, które chciałyby zacząć prenumerować magazyn dla osób w ich wieku. Comiesięczne odkrywanie nowych treści i gwarancja dobrej zabawy sprawią, że ten tytuł wciągnie wszystkich małych czytelników! 

 

Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje o Świerszczyku: https://swierszczyk.pl

Poprzedni wpis
Jasnopióra i Jaśminka – dwie niezwykłe książki o zwierzętach
Następny wpis
Lis i rower – recenzja
Tags: gazeta, gazety, gazety dla dzieci, magazyn, magazyny dla dzieci, prenumerata dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, Świerszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja