fbpx

Przegląd nowości: Świerszczyk ,,Krzyżówki i Łamigłówki”

Przegląd nowości: Świerszczyk ,,Krzyżówki i Łamigłówki”

To już mój trzeci wpis dedykowany magazynowi ,,Świerszczyk” na przełomie kilku miesięcy, ale tak jak poprzednio, także i tym razem jest ku temu doskonała okazja! 

 

Rok 2021 przyniósł miłośnikom tego tytułu kolejną niespodziankę. Warto przypomnieć, że ,,Świerszczyk” obchodził chwilę temu 75. rocznicę istnienia! Wiosna przyniosła z kolei nową serię – ,,Świerszczyk Reporter”, skupioną przede wszystkim na kwestiach przyrodniczych, a dzisiaj chcę Wam zaprezentować jeszcze coś zupełnie innego.

 

,,Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” to gratka szczególnie dla tych dzieci, które szczególnie wyszukiwały w poprzednich standardowych numerach rozkładówek z aktywnościami. Co kwartał będzie ukazywał się kolejny numer pełen krzyżówek, łamigłówek, zadań, rebusów itd, itd!

Do mnie dotarły już dwa wydania tej nowości, dlatego mogę co nieco zdradzić, czego można się spodziewać po tej świeżutkiej serii. 

 

 

 

Pierwszym, co widać już po okładkach jest to, że każda pozycja nawiązuje w pewien sposób do pory roku, podczas której zostaje wydana. Numer 1 to styczniowa i zimowa krzyżówka obrazkowa, noworoczna wykreślanka, śnieżne zagadki czy bałwankowe szukanie różnic. Z kolei, dla porównania, w numerze drugim znajdziecie krzyżówkę o wiosennych porządkach i o majowym ogrodzie, zwierzątkową wykreślankę czy stokrotkowo-bratkowy labirynt.

 

Porównując jednak te dwa wydania, można znaleźć wiele elementów wspólnych. W każdej części znajduje się rozkładówka poświęcona dinozaurom oraz życiu w mieście. Tu i tu jest sporo o zwierzakach, rodzinie, a także otaczającej nas przyrodzie. Dla obu numerów przygotowano także pomysłowe gry planszowe (co nie powinno dziwić szczególnie te osoby, które znają już inne wydania ,,Świerszczyka”). 

 

 

 

,,Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” to idealna propozycja do rozruszania szarych komórek. Magazyn można wygodnie zabierać ze sobą na krótkie wycieczki lub spędzać z nim długie momenty podczas wiosennego załamania pogody. 

 

W porównaniu jednak do poprzednich numerów, polecam go nieco starszym odbiorcom. Będzie idealny dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Link do strony ,,Świerszczyka”: https://swierszczyk.pl

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment