CiekawostkiCo w trawie piszczy...
0

Przegląd nowości: Świerszczyk Reporter

Magazyn ,,Świerszczyk” – ten, który znamy już od ponad 75 lat, pojawił się na stronie, kiedy pisałam o nim przy okazji ogólnego przeglądu. Kliknijcie na tytuł, żeby przenieść się do tej zbiorczej recenzji.

 

Teraz pojawia się kolejna doskonała okazja, żeby odświeżyć sobie tę serię i przy okazji napisać także o jej ostatniej nowości. Na początku marca do rodziny pism z Wydawnictwa Nowa Era dołączył bowiem ,,Świerszczyk Reporter”. Gazeta jest skupiona przede wszystkim na przekazywaniu wiedzy i ciekawostek, a także oferowaniu różnych wartościowych zabaw dzieciom w grupie wiekowej od 5 do 9 lat.

 

 

 

Pierwszy numer – co doskonale widać już po samej okładce, skupia się przede wszystkim na zwierzakach najbardziej podobnych do ludzi. Mnogość informacji o małpach pozytywnie zaskakuje, co jednak ważne – wszystkie ciekawostki zostały przedstawione w atrakcyjny i przystępny sposób dla czytelników.

 

Bardzo spodobała mi się część z ,,Wywiadownikiem”, gdzie główny przewodnik całej serii przeprowadza rozmowę z małą przedstawicielką makaków. Autorce tego wywiadu udało się w taki sposób go przedstawić, że na kanwie luźnej pogawędki, udaje się przemycić rozmaite fakty związane z małpami.

Gazeta oferuje jednak znajomość różnych człekokształych, a opublikowanymi ciekawostkami z pewnością uda się zaskoczyć bliskich i rówieśników (nie mówiąc już o błyśnięciu wiedzą na lekcjach przyrody).

 

 

 

 

,,Świerszczyk Reporter” jest tak pomyślany, że warstwa wiedzy przeplatana jest z rozrywką. Po solidnej dawce informacji, czytelnik otrzymuje rozmaite zadania do wykonania. Mamy tutaj krzyżówki, labirynty, rebusy czy znajdowanie różnic. Pojawiają się także propozycje zadań plastycznych oraz… gra planszowa! Należy mieć własną kostkę i pionki (ale kto ich nie ma w domu?) i można zacząć zabawę nawet w 4 osoby.

 

Gazeta pełna jest niespodzianek, a ja na pewno nie chcę zdradzić Wam ich wszystkich. Sięgając jednak po nią, możecie być pewnym, że otrzymacie dobrze zweryfikowaną wiedzę w ciekawej i kreatywnej formie oraz, że czas z nią spędzony będzie nie tylko przyjemny, ale i owocny w skutki.

 

Polecam sięgnąć do tego pierwszego numeru. Znajdziecie go zarówno w kioskach jak i na stronie poświęconej ,,Świerszczykowi”:

https://swierszczyk.pl/swierszczyk-reporter

Poprzedni wpis
Wielka księga zwierząt. Ponad 150 gatunków – recenzja
Następny wpis
Miłość – recenzja
Tags: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja